from ₺2,995,00
Rezervasyon Yap

Kapadokya

Created with Sketch. Nevşehir
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

27 - 30 Ağustos 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Farklı Bir Yaz Tatiline Ne Dersiniz?

Deniz – kum – güneş üçlüsüne sıkışan yaz tatillerinden çok mu sıkıldınız? Yeni yerler keşfetmek, asırlardan süzülüp gelen büyülü hikâyelere kulak vermek, yöresel lezzetler ve özel deneyimler yaşamak mı istiyorsunuz? O zaman sonbahar renklerinin hafifçe duyumsanmaya başladığı günlerde Kapadokya’da olmak tam size göre…

Sanatçı ruhlara ilham dağıtan coğrafyasıyla âdeta farklı bir gezegeni anımsatan Kapadokya, Türkiye’nin eşsiz coğrafi güzelliklerini tamamlayan en önemli yerlerden biri. Bölge turizminin merkezi Ürgüp, göz alıcı fresklerle süslü kaya kiliseleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Göreme Açık Hava Müzesi, doğal film platosunu anımsatan taş konaklar, doğa harikası Ihlara Vadisi, geleneksel çömlek atölyeleriyle Avanos, muhteşem günbatımlarının yaşandığı seyir terasları, âdeta bir Orta Çağ yerleşimini çağrıştıran irili – ufaklı köyler, gizemli dehlizleriyle Derinkuyu Yeraltı Kenti, bölgenin en ilginç peribacası oluşumlarına sahip Devrent Vadisi ve Paşabağı gibi Kapadokya klasiklerini içine alan bu büyülü coğrafya, hayal ile gerçeğin ayırt edilemediği manzaralar vaat ediyor.

İç Anadolu’da Erciyes, Hasan ve Melendiz Dağları arasındaki volkanik üçgende yer alan Kapadokya, gerçekten de keşfetmekten hoşlanan gezginler için sürprizli bir coğrafya… Bölgenin en büyük doğal kalesi konumundaki Uçhisar’ın eteklerinde uzanan Güvercinlik Vadisi ise derin ve upuzun bir kanyondaki kayalara oyulmuş güvercin yuvalarıyla ilginç bir görüntü oluşturmuş. 8. ve 9. yüzyılda bölgeye yerleşen Hristiyanlar, toprağın verimini arttırmak için güvercin gübresi kullanmışlar. Vadiyi çevreleyen volkanik dağların püskürttüğü lavlarla oluşan taş tozu, kaya toprağı ve kumlu vadi, tarım için verimsiz olduğundan halk, doğal gübreleme yoluyla toprağı kuvvetlendirmek için güvercin beslemeye başlamış. Böylece tüm yamaçlar oyularak güvercinlere yuvalar yapılmış ve güvercinlerin yumurtalarını bırakacağı özel yerler hazırlanmış. Kaya kiliselerinin bulunduğu vadinin içi ise akarsuların açtığı doğal tünellerle dolu.

Kapadokya, kendine özgü renkleri, sesleri, dokusu ve kalp atışlarıyla gezginler, çiftler, sanatçılar ve yaratıcı ruhlar için eşsiz bir nimet. Peribacalarının fantastik kıvrımları eşliğinde uzun yürüyüşler yapmak, insan eliyle yontulmuş gerçek mağara evlerini keşfetmek, ıssız bir terasta yıldızlara dalmak, vadileri boyayan seher kırmızısıyla kahvaltı yapmak, asırlık mahzenlerin küflü kokusunda yöre şaraplarının sarhoşluğunu yaşamak, yeraltı kentlerinin mucizevi dehlizlerinde yaşam izlerini kovalamak, Kapadokya’nın ruhuna inmek ve ona tutkuyla bağlanmak için deneyebileceğiniz şeylerden birkaçı…

Hilton Otel konforunda, yöresel restoranda iki akşam yemeği ve uzman rehberimiz eşliğinde farklı bir seyahat deneyimi yaşamaya ne dersiniz? Yanıtınız “evet” ise davetlimizsiniz. Bekliyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN: 27 AĞUSTOS 2020, PERŞEMBE İstanbul - Tuz Gölü - Nevşehir - Avanos

Gezimize katılacak misafirlerimizle saat 06:00’da İncirli Ömür Plaza önünde, 07:00’de ise Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde buluşuyoruz ve aracımızla Nevşehir’e hareket ediyoruz. Bolu üzerinden Ankara istikametine devam ediyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuktan sonra Gölbaşı’nda vereceğimiz molada öğle yemeğimizi yiyip güzelce dinleniyoruz. Yemekten sonra ilk durağımız Tuz Gölü. Tuz Gölü oldukça sığ olmasına rağmen ülkemizin en büyük ikinci gölü. Ülkenin tuz ihtiyacının yarıya yakını buradan karşılanıyor. Dünyanın en tuzlu göllerinden birisi. Tuz Gölü havzası, Türkiye’nin önemli sulak alanlarından biri olarak koruma altında. Özellikle kışın su kuşları için çok önemli bir yaşam alanı oluşturuyor. Flamingo, angıt, suna, bataklık kırlangıcı, kılıçgaga, yaban kazları ve ördekler bu türlerden bazıları. Avrupa’da nesli tükenme tehlikesi altında olan flamingoların da en önemli yaşam ve kuluçka alanlarında biri. Yaz aylarında yumurtadan çıkan binlerce flamingo yavrusu ilginç görüntüler oluşturur. Flamingo kuşu türkülerimizdeki allı turnanın ta kendisi! Suların çekilmesiyle bembeyaz tuz sahili, buz mavisi suları ve zaman zaman pembeye dönüşen yüzeyiyle bir tuval gibidir Tuz Gölü. Gölün bembeyaz tuzlarında yürüyüp fotoğraflarımızı çektikten sonra Kapadokya’ya doğru devam ediyoruz. 1,5 saatlik bir sürüşten sonra dinlenmek üzere otelimize giriş yapıyoruz. İlk gün rahatça dinlenebilmemiz için akşam yemeğimizi otelde alacağız. Otelimiz Avanos’ta Doubletree By Hilton Kapadokya.https://doubletree-by-hilton-hotel-avanos-cappadocia

2. GÜN: 28 AĞUSTOS 2020, CUMA Çavuşin - Paşabağ - Zelve – Dervent - Ürgüp - Üç Güzeller - Avanos

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kapadokya’daki ilk ziyaret noktamız Çavuşin Köyü. Bu tarihi kasabada dolaşırken eski insanların yaşadıkları mağara ve taş evler ilginizi çekecek. Bir sonraki ziyaret noktamız ise üzüm bağlarıyla ve peri bacalarıyla meşhur Paşabağ. Burada verilen serbest zamanda bolca fotoğraf çektikten sonra Zelve Ören Yeri’ne geçiyoruz. Kaya evleri, kiliseleri ve manastırlarıyla Zelve Vadisi büyülü bir yer. Bölgenin en eski yerleşimlerinden ve Hristiyanlığın önemli merkezlerinden. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Dervent Vadisi’nden geçerek, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Buradaki öğle yemeğinin ardından şehir merkezinde kısa bir panoramik tur yaparak Turasan Şarapçılık’ı ziyaret ediyoruz. Şarap mahzenlerini gezerken Hristiyanlık kültüründe şarabın öyküsünü dinliyoruz. Son ziyaretimizi Üç Güzeller olarak bilinen peri bacalarına giderek gerçekleştireceğiz. Burada verilen fotoğraf molası ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği Avanos’ta yerel bir restoranda yöresel lezzetler eşliğinde olacak.
https://doubletree-by-hilton-hotel-avanos-cappadocia

3.GÜN: 29 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ Derinkuyu Yeraltı Şehri - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Göreme

Sabah kahvaltısının ardından Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne geliyoruz. İlk çağlardan beri bölgenin elverişli kayalarına oyularak oluşturulan yaşam alanlarını ve yeraltında bulunan tünelleri gezip bölge hakkında bilgi aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Bir sonraki durağımız Kapadokya bölgesinin en büyük vadilerinden 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi. Yolumuz üzerinde yanardağ ağzına biriken sularla oluşan Narlıgöl Krater Gölü’ne uğrayarak kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Ihlara’ya ulaşınca Ağaçaltı Kilisesi’ni gördükten sonra Melendiz Çayı’nın oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yaparak bu güzel vadiyi fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğimiz Belisırma’da. Yemekten sonra Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. Burada erken Hristiyanlık döneminden beri bölgede yerleşmiş kültür ve bölgenin kiliseleri hakkında bilgi alıyoruz. Göreme’de fresklerle ve hikayelerle bezeli Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi kiliseleri görüyoruz. Gezimizi tamamlamamızın ardından otelimize dönüyoruz ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği Avanos’ta yerel bir restoranda yöresel lezzetler eşliğinde olacak
https://doubletree-by-hilton-hotel-avanos-cappadocia

4.GÜN: 30 AĞUSTOS 2020, PAZAR Balon Turu - Uçhisar Kalesi - Güvercinlik Vadisi - Avanos - İstanbul

Balon Uçuşu’na katılmak isteyen misafirlerimiz için sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz. Balon turumuz ekstradır. Tura katılan misafirlerimiz Balon Uçuşu sonrası otele dönecekler ve sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası grubun tüm üyelerinin buluşması ile son gün programımız başlayacak. Günümüzün ilk ziyareti Uçhisar’a doğru olacak. Uçhisar Kalesi’ni dışarıdan görüp fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Güvercinlik Vadisi’ni fotoğraflayıp bölgenin en keyifli manzaralarından birine sahip olan Avcılar Vadisi’ndeki Salkım Tepesi Panoroma Noktası’na gidiyoruz. Buradaki keyifli molanın ardından Kızılırmak’ın suyu ile bölgenin killi toprağının birleştiren, harika çömleklerin yapıldığı Avanos’a gidiyoruz. Bölgede 5000 yıllık çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine uğruyoruz. Öğle yemeğimizi Avanos’ta alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Avanos merkezinde vereceğimiz kısa bir serbest zamandan sonra İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 22:00 sularında İstanbul’a varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde buluşmak üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • DoubleTree Hilton Hotel’de üç gece konaklama
 • DoubleTree Hilton Hotel’de bir akşam yemeği
 • Kapadokya’da yerel restoranlarda iki akşam yemeği
 • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış özgün kitapçık ve tur bilgi notları
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • KDV
 • Yemeklerdedahil olmayan ekstra içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup, acente ve havayolu şirketinin iflası hâlinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi hâlinde, toplam tur bedelinin yüzde 80’ine kadar iade almayı mümkün hâle getiren iptal sigortası dâhil; tıbbi tedavi teminatları ve bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi, tur kayıt esnasında, en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç, sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup, dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize yüzde 100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle İlgili Notlar
Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.
Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.
Mücbir sebepler dışında Tur Katılım Sözleşmesi’nde yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.
Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 10 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.
Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.
Tüm turlarımızda kokartlı profesyonel turist rehberi yer almaktadır.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,995,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺600,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz