fbpx
from ₺275,00
Rezervasyon Yap

Kadıköy – Moda – Yeldeğirmeni

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

28 Kasım 2020 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

İstanbul’un En Eski Yerleşmesinde Bir Gün

“Güzelliği ile miladın icadından önce bile insanları kendisine çeken, bugünse şehrin kıyısında prenses gibi salınan Kadıköy, içinde yaşayanlar için bir aşk, ağırladıkları içinse bir tutkudur…”

Şehrin en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Kadıköy, nam-ı diğer Kalkhedon, gösterişli bir mitolojiye, derin bir tarihe ve dur durak bilmeden gelişen bir kültüre sahip, ender semtlerden biridir. Çok eski zamanlarda “Körler Ülkesi” ile başlayan hikâyesi, günümüzde İstanbul’un en önemli merkezlerinden biri olması ile sürmektedir.

İşte bu turumuzla Kadıköy’ün sürüp giden bu gelişimine yakından bakacak, ilk yerleşim mitlerinden Osmanlı’ya, yel değirmenlerinin işlediği “Bektaşi Tekke”lerinden mimari ve kültürel etkileri ile “Levanten”lere kadar Kadıköy’ü Kadıköy yapan tüm tarihi dokunuşları detayları ile inceleyeceğiz.

Ayrıca Yel Değirmeni Mahallesi, Aya Yorgi Rum Ortodoks Kilisesi, Paris Mahallesi, Osman Ağa Camii, Halid Ağa Çeşmesi gibi semtin onlarca tarihi ibadethane, okul, apartman ve mahallesi de güzergâhımızda yer alacak.

Kadıköy’ü tüm farklı yönleri ile özümseyeceğiniz gezimiz sonrasında, bu nadide semte başka bir pencereden bakacak, yolunuz sokaklarına her düştüğünde adımlarınızı gülümseyerek atacaksınız. Kadıköy sizleri bekliyor!

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Buluşma Yeri ve Saati

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi Önü Saat 09:30

Bitiş Yeri ve Saati

17:00 - 17:30 arası Kadıköy Rıhtım

Program

Yel değirmeni Mahallesi, Yel değirmeni Mahallesi Valpreda Apartmanı, (Dışardan) Menase Apartmanı, "Celal Muhtar Apartmanı "Alman İlkokulu "Aya Yorgi Rum Ortodoks Kilisesi, Hemidad İsrael Sinagogu, ( Dışardan ),Paris Mahallesi, Aya Eufemia Fransız Kız Ortaokulu, ( Dışardan)Loıs Fransız Ortaokulu, Osman Ağa Camii, İskele Camii, Halid Ağa Çeşmesi, Aya Efemia Rum Ortodoks KilisesiAya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, Surp Takavor Ermeni Gregoryen Kilisesi, Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi, Türk Protestan Kilisesi, Süreyya Sineması ( Dışardan), Moda Assemptıon Fransız Katolik Kilisesi, Moda İngiliz Prespiteryen Kilisesi, Barış Manço Evi ve Müzesi, Sürpriz sokaklar ve mekanlar.

Dahil/Dahil Değil

 • Sabah kahvaltılık poğaça
 • Uzman rehberlik
 • Kilise ve camilerdeki bağışlar
 • Öğle yemeği
 • Çay ikramı
 • Tur bilgi notları

  Önemli Bilgiler

  Önemli Notlar
  Gezi programında belirtilen saatte grubumuz tura başlayacaktır. Buluşma noktasında hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanız önemle rica olunur. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.

  Gezi programlarımız dönem koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

  Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafında tutulmaktadır. Rehberin, (varsa) kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

  Acentemiz, araç içerisinde yeterli alan sağlamak adına, gezi araçlarında tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

  Acentemiz İstanbul Turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

  Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm hijyen kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel maske, kişiye özel el dezenfektanı bulunmaktadır.

  Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar el değmemiş biçimde ambalajlıdır. Tur boyunca kullanımımız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır.

  Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

  Sağlık önlemleri gereği, yemeklerimizi açık havada, gezi programına en uygun noktada alacağız. Öğle yemeği sandviç paketi olarak servis edilecektir.
  İptal Koşulları
  Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

  Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

  Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

  Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

  0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

  Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

  Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

  Turlarımız en az 15 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

  Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir.

  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.
  Created with Sketch.
  ₺275,00

  Bu turları da beğenebilirsin

  Bültenimize Abone Olun

  Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz