from ₺375,00
Rezervasyon Yap

İstanbul’un Saklı Bahçesi Atatürk Arboretumu

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

12 Eylül 2020 Cumartesi

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Tur Detayları / Programı

Program

İstanbul’da, Belgrad Ormanı’nın yanı başında, her mevsim başka güzel bir açık hava müzesi var. Belki de önünden geçip, durup bakmaya fırsat bulamadığımız. Burası bir müze park: Atatürk Arboretumu!

Atatürk Arboretumu yaklaşık 300 hektarlık kocaman bir ağaç dünyası. İnanılmaz çeşitlilikteki ağaçlar burada yeşilden kızıla bambaşka bir derya. İçine düşen çıkmak istemiyor.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nin önayak olmasıyla kurulan arboretumun yapımı 30 yıldan fazla sürmüş. Öğrencilerin, bilim insanlarının araştırmaları için kurulan bu park adeta bir ağaç laboratuvarı. Ülkemizde nadir görülen ağaçları burada keşfedebilirsiniz. Ülkemizde pek sık rastlanan ağaç türlerinin ise hemen hepsini bir arada bulabilirsiniz! Bu yönüyle botanik tutkunu gezginler için inanılmaz bir fırsat. Hayal gücüne inananlar içinse Entlerin dünyasına yolculuk!

Arboretum içerisinde üç tane de gölet bulunuyor. Ağaçlarla birlikte çok güzel fotoğraf kareleri oluşturuyorlar. 1916 yılında yaptırılan Türkiye’nin ilk fidanlığını da burada görebilirsiniz.

1500’den fazla odunsu bitki çeşidi ve muazzam bir soğanlı bitkiler koleksiyonuyla Atatürk Arboretumu’nu konusunda uzman rehberimizle geziyoruz!

Rehberimizin zengin bilgisi ve keyifli anlatımıyla ağaçların dünyasında kaybolmaya çağırıyoruz sizleri.

İstanbul’u bir de buradan görmek, bu kez yeşil bir denize yelken açmak için bekliyoruz!

Dahil/Dahil Değil

  • Özel araç ile ulaşım
  • Botanik alanında uzman rehberlik
  • Öğle yemeği (sandviç)
  • Tur Bilgi Notları

Önemli Bilgiler

Önemli Notlar
Arboretum bir müze olduğundan, içeriye yiyecek ve su dışında içecek kabul edilmiyor. Sizler için hazırladığımız sandviçleri tur arası verildiği takdirde gişelere geri gelip yiyebilirsiniz. Tur arası verilmediği takdirde ancak turun sonunda dışarıda yiyebilirsiniz. Bu yüzden tura tok şekilde gelmenizi önemle rica ediyoruz.

Tura gelirken yanınızda şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi, not defteri ve kalem getirmenizi öneriyoruz. Dürbünü olan misafirlerimiz diğer konukları rahatsız etmeyecek şekilde kuşları gözlemleyebilirler.

Fotoğraf makinesi getirebilirsiniz ancak profesyonel çekim özel izne tabi olduğundan tripod ve benzeri profesyonel ekipmanlar içeri alınmıyor.
İptal Koşulları
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺375,00

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz