from ₺265,00
Rezervasyon Yap

İstanbul’da Köşk ve Kasırlar

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

21 Haziran 2020 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Osmanlı kültür, medeniyet ve siyasi tarihini öğrenmenin en güzel yollarından biri de saray, köşk ve kasırlarımızı gezmektir. Saraylardan farklı olarak köşk ve kasırlar Osmanlı padişahları tarafından dinlenme, özel görüşmeler, toplantılar gibi amaçlarla kullanılmış; ikamet edilmeyen ve günübirlik kullanılan bu sevimli saray yavrularına bu nedenle “biniş kasrı” adı verilmiştir.

Günümüzde TBMM’nin çatısı altında “Milli Saraylar” adı altında faaliyet gösteren köşk ve kasırlarımız 19. Yüzyıl modernleşme tarihimiz hakkında aydınlatıcı birer belge değeri taşır. Günümüzde özgün eşyaları ile dekora edilmiş olan köşk ve kasırlar sanki hala yaşanan bir mekan görünümde. Salon ve odalara girildiğinde gördüğümüz bir mangal ya da sobanın sanki az önce yandığını hissedersiniz. Veya en güzel çatma kadifelerle kaplı bir koltuğa baktığınızda üzerinde az oturan bir şehzadenin, sultanın ya da bir padişah eşinin gölgesini görür gibi olursunuz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği doğrultusunda 1925 yılında Milli Saraylar adı altında yapılandırılan ve hanedandan Millete intikal eden köşk ve kasırlarımız tanıklıklarını sizlerle paylaşmaya davet ediyor…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

BULUŞMA YERİ VE SAATİ

Taksim AKM önü, saat: 09:00
Turumuzun bitiş saati ve yeri 16:30-17:00 arası Taksim AKM önüdür

PROGRAM

Aynalı Kavak Kasrı
Maslak Kasrı
Malta Yıldız Sarayı
Ihlamur Kasrı
Beşiktaş Saray Koleksiyonları Müzesi

Dahil/Dahil Değil

  • Ulaşım
  • Sabah kahvaltılık poğaça çay ikramı
  • Uzman rehberlik
  • Öğle yemeği
  • Müze giriş ücretleri
  • Tur bilgi notları

Önemli Bilgiler

Önemli Notlar
Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır.
Tur programımızda belirtilen saatte araçlarımız hareket edecektir ve grubumuz tura başlayacaktır. Tur buluşma yerimizde hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanızı gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.
Tur İptal Koşulları
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.
Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.
Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.
0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.
Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.
Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.
Turlarımız en az 15 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.
Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺265,00

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now