fbpx
from ₺695,00
Rezervasyon Yap

İstanbul’ da Noel – Akşam Programı

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

24 Aralık 2020 Perşembe

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Özel Noel Akşam Yemeği Eşliğinde

Hristiyanlık ve İstanbul… Asırlar boyu Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkentliğini yapmış, Ortodoks âleminin kalp atışlarının duyulduğu şehirde, 24 Aralık tarihinde, Perşembeyi Cuma’ya bağlayan gece, tüm dünyada olduğu gibi Hazreti İsa’nın “Doğum Günü” kutlanıyor. Gerek bu kadim şehirde yaşayan gerekse Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen Hristiyanlar, bu özel günde buluşuyor. Hazreti İsa’nın yoldaşları, bu kutsal gecede kiliseleri doldurup, ayinler ve kutlamalar yapıyor. Buhurlar ve tütsüler içindeki kiliseler, o gece çok farklı bir güzelliğe bürünüyor. Rengârenk giysiler içinde din görevlileri, tertemiz elbiseleriyle gezinen çocuklar, cemaatin en güzel sesli insanlarından oluşan kilise korosunda hazanların, mugannilerin ilahileri, çan seslerine karışıyor.

Bugüne dek dünyanın dört bir yanından on binlerce misafirin Yedi Tepeli Şehri keşfetmesini sağlamış “Antonina Turizm ve İstanbul Walks” markasının yaratıcısı Antonina Turizm’in en beğenilen turlarından biri olan İstanbul’da Noel’in diğerlerinden bir farkı var: Yılda sadece bir kez yapılan bu turumuzda, Hristiyan dostlarımızın bu en kutsal gününde, İstanbul’da yaşayan yedi Hristiyan cemaatin kiliselerini geziyoruz. Turumuzun bir diğer önemli özelliği, “Noel yemeği”. Şehrin en başarılı şeflerinin hazırladığı bu mükellef ziyafeti, her yıl olduğu gibi yine çok özel bir yerde alıyoruz. Noel konseri, İstanbul katedralinde “gece yarısı ayini”, dehlizli yapılar ziyareti ve çeşitli “Noel sürprizleri”, turumuzun unutulmazları arasında… Bu günün ve bu gecenin bir başka önemli özelliği ise ziyaret ettiğimiz mekânların ışıl ışıl olması. Noel ağaçlarının süsü, yıldızların pırıltılarıyla birleşince bu kadim şehrin büyüsünün niçin aşılamaz olduğu ve insanları büyülediği çok daha iyi anlaşılıyor.

 

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Program

RUM ORTODOKS AYA YORGİ PATRİKHANE KİLİSESİ (FENER) -
KELDANİ KADİM SÜRYANİ MERYEMANA KİLİSESİ (PARMAKKAPI) -
ERMENİ KATOLİK SURP AZVAZAZİN KİLİSESİ (TAKSİM) -
ERMENİ GREGORYEN ÜÇ HORAN KİLİSESİ (BALIK PAZARI) -
PROTESTAN AYNALIKAPI KİLİSESİ
LATİN KATOLİK SANTA MARİA DRAPERİS KİLİSESİ (İSTİKLAL CADDESİ) -
ST. ESPRİT KİLİSESİ’NDE DONİZETTİ PAŞA TÜRBESİ ZİYARETİ (HARBİYE) (ÖZEL İZİNLE) - NOEL ÖZEL KONSERİ VE AYİNİ (İSTANBUL KATEDRALİ)

Buluşma Yeri ve Saati

Taksim AKM önü saat 13.30

Not

Misafirlerimiz, dönüşte önce Taksim'e ardından, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'ne bırakılacaktır. Tur tarihinden bir gün önce tarafınıza sms gönderilecektir. Lütfen ulaşmaması durumunda seyahat danışmanınızla iletişime geçiniz.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman rehberlik
 • Ulaşım
 • Kilise girişleri
 • Özel Noel yemeği
 • Noel ayini

  Önemli Bilgiler

  Önemli Notlar
  Programda pandemi koşulları nedeniyle bazı değişiklikler olabilir. Özel izinle girilen yapıların ve özel ayinin güncel koşullar nedeniyle misafir kabul etmemesi durumunda acentemiz gerekli değişiklik ve düzenlemeyi yapacak misafirlere bilgi verilecektir.

  Tur programımızda belirtilen saatte araçlarımız hareket edecektir ve grubumuz tura başlayacaktır. Tur buluşma yerimizde hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanızı gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.
  İptal Koşulları
  Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

  Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

  Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

  Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

  0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

  Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

  Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

  Turlarımız en az 10 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

  Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir

  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.
  Created with Sketch.
  ₺695,00

  Bu turları da beğenebilirsin

  Bültenimize Abone Olun

  Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz