fbpx
from ₺230,00
Rezervasyon Yap

İstanbul Bahçelerinin Sultanı “Lale”

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

11 Nisan 2021 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Lale sadece bir bitki adı mıdır? Yoksa Eski Yunan efsanelerinde Afrodit’e duyduğu aşktan dolayı öldürülen Adonis’in kandamlalarından mı hayat bulmuştur? Veya Pers hikâyelerindeki gibi çiğ damlası üzerindeyken yıldırım düşen ve kararan bir yapraktan mı çiçek açmıştır? Veyahut Muhteşem Süleyman’ın Hollanda Kralına gönderdiği hediye midir? Ya da III. Ahmed ve Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın dönemine adını veren, Şair Nedim’in şiirlerine konu olan, Dersaadetİstanbul’un sokaklarını süsleyen ve matbaayı Osmanlı ile tanıştıran dönemin adımıdır? Yoksa en mahir hattatların kaleminden damlayan “Allah” lafzı mıdır? Belki de Mimar Sinan’ın başyapıtlarını hem içeriden hem de dışarıdan süsleyen motiftir lale? Aslında bu denilenlerin hepsi Laleyi anlatır bugün bizlere. Mitologların efsanelerinde,şairlerin şiirlerinde, mimarların yapılarında, sarayların bahçelerinde, hattatların ilahi aşkında, ebru ustasının ebrusunda, sanatçıların şarkılarında, ünlü seramikçilerin çinilerinde hep baş tacıdır Lale. Kısacası Lale artık sadece bir çiçeğin adı değil, insanoğlunun asırlar boyunca sahip olduğu farklı duyguların bir yansımasıdır. Antonina Tur sizleri İstanbul’da Lale Zamanında kendi lalenizi bulmaya ve görsel bir şölene davet ediyor.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Buluşma Yeri ve Saati

Taksim The Marmara Önü, Saat 09:00

Program

Emirgan Korosu, Yıldız Şale, Maslak Kasrı, Gülhane Parkı, Topkapı Sarayı 1 .Avlu, 3. Ahmed Çeşmesi

Dahil/Dahil Değil

 • Sabah kahvaltılık poğaça
 • Uzman rehberlik
 • Öğle yemeği
 • Çay ikramı
 • Tur bilgi notları

  Önemli Bilgiler

  Önemli Notlar
  Tur buluşma yerimizde hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanızı gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.

  Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır.
  İptal Koşulları
  Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

  Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

  Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

  Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

  0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

  Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

  Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

  Turlarımız en az 15 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

  Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir.

  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.
  Created with Sketch.
  ₺230,00

  Bu turları da beğenebilirsin

  Bültenimize Abone Olun

  Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz