fbpx
from €4,750,00
Rezervasyon Yap

İskoçya – Kuzey İrlanda – Serbest İrlanda

Created with Sketch. İskoçya, Kuzey İrlanda, Serbest İrlanda
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

17 - 28 Temmuz 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

12 Gün 11 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

EDINBURGH ­ GLASGOW ­ FORT WILLIAM ­ MALLAIG ­ ARMADALE ­
ISLE OF SKYE ­ ELIAN DONAN ŞATOSU – FORT AUGUSTUS ­ LOCH NESS ­ BALMORAL ­ ABERDEEN ­ ST. ANDREWS – STIRLING – EDZEL KALESİ ­
THE GIANT CAUSEWAY ­ BELFAST – NEW GRANGE – BUNRATTY –
MOHER FALEZİ – WATERVILLE – SNEEM – KENMARE – KILLARNEY ULUSAL PARKI –  BLACK VALLEY – MOLLS GAP – LAIES VIEW – TORC ŞELALESİ – DUBLIN

Bütün bir yıl boyunca yaz tatiliyle ilgili düşler kuruyoruz. Yaşadığımız şehirden, meşgul olduğumuz işlerden bir süre de olsa uzaklaşıp yeni ülkeler, yeni denizler keşfetmeye dönük düşler bunlar… İşte bu yüzden önümüzdeki yaz her şeye küçük bir mola verip, temmuz ayındaki Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için çok keyifli bir destinasyon hazırlardık sizlere… Çünkü golf ve viskinin anavatanı İskoçya ile Charlie Chaplin’den Jonathan Swift’e sayısız ünlüyü hayran bırakan muhteşem doğasıyla ünlü Kuzey ve Serbest İrlanda’nın güzellikleri, Türkiye’de “yeniden” keşfediliyor. Kış aylarında bile ılıman iklim özelliklerine sahip olan bu ülkeler, sisli kentleri, gizemli Orta Çağ şatoları, Gotik mimari şaheserleri, gürül gürül çağlayan şelaleleri, dünya güzeli dağ gölleri ve yemyeşil kırlarıyla cazibe kazanıyor.

Kelt efsanelerinin diyarı Britanya, canlı kültür ve eğlence hayatı, renkli festivalleri, insana yaşama sevinci veren doğası, köklü geleneklere dayanan yerel lezzetleri ile her anın tadını çıkarmasını bilenlerin tercihi oluyor. Birbirinden zarif kentleri, UNESCO Dünya Mirası yapıları ve doğa harikalarını barındıran bölge, son derece eğlenceli deneyimler vaat ediyor. Onlar neler, dediğinizi duyar gibiyiz. Örneğin, bunları biliyor muydunuz? Dan Brown’un romanlarına konu olan Rosslyn Şapeli’nin son 10 yılda ziyaretçi sayısını 10 kattan fazla arttırdığını, şehrin kültür hazinelerini barındıran Edinburgh’taki Kraliyet Mili Caddesi’nin “İskoçya’nın kalbi” ilan edildiğini, Kuzey Denizi kenarındaki St. Andrews Katedrali’nin kulesinden görülenin, pek çok prestijli dergi tarafından Brintanya’nın “en iyi manzarası” seçildiğini, Loch Ness Gölü’nde yaşadığı rivayet edilen canavarın varlığına ilişkin ilk anlatının günümüzden “bin 500 yıl” öncesine uzandığını, gizemli ve romantik karaktere sahip İskoçya şatolarının birçoğunun “dünyaca ünlü” filmlere mekân olduğunu, Yazar James Joys ve U2’nun solisti Bono’nun memleketi Dublin’in dünyanın en önemli 10 edebiyat kentinden biri seçildiğini… Özetle İskoçya, Kuzey ve Serbest İrlanda’da “sürpriz” çok… Gelin, bütün bunları ve daha fazlasını birlikte keşfedelim.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1. Gün: 17 Temmuz 2021, Cumartesi İstanbul - Edinburgh

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 10.00’da rehberimizle buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1345 sayılı seferiyle saat 13.10’da hareket ediyor ve yerel saatle 15.35’te Edinburgh Havalimanı’na varıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra aracımızla buluşuyor ve hareket ediyoruz. Dan Brown’un romanlarına konu olan Rosslyn Şapeli’ni geziyoruz. Ardından Edinburgh’a dönüyoruz. Panaromik turun ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün: 18 Temmuz 2021, Pazar Edinburgh

Kahvaltı sonrası panoramik turun ardından, İskoçya’nın en önemli müzesi olan İskoçya Ulusal Müzesi’ni geziyoruz. Ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Edinburgh'ta kentin simgesi Edinburgh Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretten sonra “Kraliyet Mili” olarak adlandırılan caddeyi geziyoruz. Lady Stair Evi (dışarıdan), St Gilles Katedrali, II. Charles Heykeli, Tüccar Haçı, Tron Kirk Kilisesi ve Moubray Evi (dışarıdan), bu ilgi çekici caddede göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ziyaretlerin ardından serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün: 19 Temmuz 2021, Pazartesi – Arefe Edinburgh - Stirling - St. Andrews - Edzell Kalesi - Aberdeen

Sabah, kahvaltımızın ardından hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Stirling’e ulaşıyor ve bir Orta Çağ anıtı olan Stirling Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Robert Bruce Heykeli, Prens Kulesi, Saray ve Kraliyet Şapeli, kale içinde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Ziyaretlerimizden sonra golf sporunun doğum yeri olan St. Andrews’e hareket ediyoruz. Ortalama iki saatlik yolculuktan sonra şehre varıyor ve öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Ardından gezimize başlıyoruz. Bu güzel kentte, bir zamanlar İskoçya’nın en büyük kilisesi olan St. Andrews Katedrali kalıntılarını geziyoruz. Dileyen misafirlerimizle katedralinin kulesine çıkıp, Kuzey Denizi kenarındaki alımlı mimarisiyle St. Andrews çatıları manzarasını izliyoruz. Golf sahilinde yürüyüşün ardından hareket ediyoruz. Yol üzerinde turumuzun küçük mücevheri Edzell Kalesi’ni geziyoruz. Sonrasında yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrasında otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün: 20 Temmuz 2021, Salı - Bayramın 1. Günü Aberdeen - Balmoral - Lochness - Fort Augustus

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve panoramik Aberdeen şehir turumuzu yapıyoruz. Kraliyet Dee Yolu'nu takip ederek muhteşem manzaralar eşliğinde Balmoral Şatosu ve Bahçeleri’ne varıyoruz, Ziyaretin ardından Dinnet Ulusal Parkı ve Ballater yoluyla Highland’e çıkıyoruz. Loch Ness'te “Tekneyle Canavar Turu” yapıyor ve müthiş manzaralar eşliğinde Loch Ness Canavarı'nı arıyoruz. Göl gezintisi sonrası Fort Augustus’a hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5. Gün: 21 Temmuz 2021, Çarşamba - Bayramın 2. Günü Fort Augustus - Dornie - Isle of Skye - Armadale (feribot ile) Mallaig (tren ile) - Fort William

Kahvaltımızın ardından otelimizden hareketle yolumuz Dornie’ye doğru sürüyor. “Highlander” film serisine konu olan Elian Donan Şatosu ziyareti sonrası, Isle of Skye adasında bulunan Armadale’e varıyoruz. 12.30’da feribotla Armadale’den Mallaig’e geçiyoruz. Jacobite Buharlı Treni ile harika manzaralar eşliğinde yapacağımız seyahatimiz, 14.10'da başlıyor. Bu tren, Harry Potter film serisinde kullanıldığı için karakterin adıyla anılıyor. 16.00'da Fort William’a varıyor ve bir kısa yürüyüş turunun ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

6. Gün: 22 Temmuz 2021, Perşembe - Bayramın 3. Günü Fort William - Glasgow

Sabah alacağımız erken kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası Glasgow’a varıyoruz. Panoramik turumuz sonrası, kentin kurulduğu tarihi mekânda Glasgow Katedrali'ni geziyoruz ve kilise bahçesinde Nekropolis'e bakan yamaçta fotoğraf molası veriyoruz. Kente çok yakın Burrel Koleksiyonu gezimizin ardından dünya sanatını derinden etkilemiş mimar C.R. Mackintosh'un damgasını vurduğu kent gezimizde Sanat Akademisi ve Buchanan Caddesi gibi önemli bölgelerde yürüyüş turunun ardından “beş çayımızı” almak üzere Willow Çay Evi’nde dinleniyoruz. Buchanan Caddesi çevresinde, cıvıl cıvıl sokaklarda serbest zaman sonrası, otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün: 23 Temmuz 2021, Cuma - Bayramın 4. Günü Glasgow - Cairnryan (feribot ile) - Larne - The Giant’s Causeway – Belfast

Sabah saat 06.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Üç buçuk saatlik yolculuğun ardından Cairnyan Limanı’na varıyoruz. Feribot için yapacağımız check­in işlemlerinin ardından, saat 10.30’da hareket ediyoruz. İki saatlik feribot yolculuğumuz sonrasında, İrlanda’nın Larne Limanı’na varıyoruz. İrlanda’daki otobüsümüzle buluşuyor ve sonrasında hareket ediyoruz. Bir buçuk saatlik yolculuğun ardından Bushmills’e ulaşıyor ve İrlanda'nın en kuzeyinde bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki “Devler Kaldırımı” olarak adlandırılan doğal oluşumları görüyoruz. Ardından Belfast’a hareket ediyoruz. Ortalama bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Belfast’a varıyor ve turumuza başlıyoruz. Belfast panoramik turumuzda Şehir Meclisi Binası, Büyük Opera Binası, Kraliçe Üniversitesi, Belfast Katedrali ve “resimli duvar” göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

8.Gün: 24 Temmuz 2021, Cumartesi Belfast - Newgrange - Bunratty - Moher Falezi - Moher

Kahvaltının ardından ortalama bir buçuk saatlik yolculuk yapıyor ve İrlanda’nın en mistik yerlerinden biri olan Newgrange’e geliyoruz. MÖ 3 bin 200 yılına tarihlenen mezar odasını ve bu Neolitik yerleşimde bulunmuş eserlerin sergilendiği müzeyi geziyoruz. Ardından yaklaşık üç saatlik yolculuğumuz sonrasında İrlanda’nın en ünlü şatolarından Bunratty Şatosu ve Etnografik İrlanda Köyü’ne geliyoruz. Ziyaretimiz ve molamızın ardından hareket ediyor ve bir saatlik yolculuk sonrasından İrlanda’nın en ünlü manzara noktası olan Moher Falezi’ni görüyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Moher’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün: 25 Temmuz 2021, Pazar Moher - Ring of Kerry (Waterville- Sneem Köyü - Kenmare) - Killarney Ulusal Parkı - Killarney

Kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Bugün İrlanda’nın en pitoresk manzaralarını sunan Ring of Kerry turunu yapıyoruz. Ring of Kerry bölgesi, falezleri, sarp kayalıkları ve kıyı şeridiyle ünlü. Bu bölgede sayısız köy ve güzel manzara noktası bulunuyor. Kahvaltının ardından saat 07.30’da otelimizden hareket ediyoruz. Yaklaşık üç buçuk saatlik yolculuktan sonra Waterville köyüne varıyoruz. Waterwille’in en sadık ziyaretçilerinden biri de Charlie Chaplin olarak biliniyor. Ünlü sanatçı, buraya o kadar çok gelmiş ki Waterwille halkı onun heykelini dikmiş. Ziyaretin ardından Sneem köyüne gidiyoruz. İki meydanı ve şirin köprüsüyle dikkat çeken köy, Sneem Nehri’nin Kenmare Koyu’yla buluştuğu yer bulunuyor. Köydeki kısa gezintimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında Ring of Kerry bölgesinden ayrılıyor ve kısa bir yolculuktan sonra dünyanın en ünlü parklarından Killarney Ulusal Parkı’na uzanıyoruz. Black Valley, Molls Gap ve Laies View’u gördükten sonra ünlü Torc Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. 18 metre yüksekliğindeki şelale, Firers Glenn Ormanları’nın farklı akarsularından güç alıp muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Ziyaretlerimizden sonra tekrar hareket ediyoruz. Ortalama bir saatlik yolculuktan sonra otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Killarney’deki otelimizde.

10. Gün: 26 Temmuz 2021, Pazartesi Killarney - Dublin

Kahvaltının ardından otelden hareket ediyoruz. Ortalama dört saatlik yolculuktan sonra Dublin’e varıyoruz. Panoramik turun ardından öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğlen yemeğinden sonra, iki buçuk saat sürecek yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Tarihi Dublin Belediye Binası önünden geçiyor ve sonra da Dublin Castle’ı görüyoruz. Ardından Chester Beatty Kütüphanesi’ni görüyor, sonra da Orta Çağ şehir surlarını ve St Patrick Katedrali’nin manzarasını göreceğimiz noktaya geliyor ve Jonathan Swift’in en sevdiği kiliseyle olan bağlantısını rehberimizden dinliyoruz. George Frederick Handel’in “Mesih” adlı eserinin ilk kez sahnelendiği Fishamble Street’e geliyor, sonra da ilk olarak Vikingler tarafından kurulan Christ Church’ı ziyaret ediyoruz. Bu günde son olarak Old James Whiskey Destilery’e gidiyor ve İrlanda viskisinin tadına bakıyoruz. Turun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

11. Gün: 27 Temmuz 2021, Salı Dublin

Kahvaltının ardından Dublin’i gezmeyi sürdürüyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra James Joyce Tower Müzesi’ne varıyor ve ziyaretimiz yapıyoruz. Sonrasında Yazarlar Müzesi, Trinity College’i ziyaret ediyor ve öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Ardından İrlanda Ulusal Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Ziyaretimizden sonra Guiness Bira Fabrikası’na gidiyoruz. Bu tarihi fabrikada İrlanda’ya özgü siyah biranın hikâyesini dinliyor ve tadım yapıyoruz. Tadım ve gezimizin ardından serbest zaman alıyoruz. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizde.

12.Gün: 28 Temmuz 2021, Çarşamba Dublin - İstanbul

Kahvaltının ardından serbest zaman alıyoruz. Ardından otelimizden ayrılıyor ve Dublin Havalimanı’na varıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerini tamamlayıp, Türk Hava Yolları’nın TK1978 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.30’da hareket ediyor ve saat 22.55’te İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Havayolları ile İstanbul ­ Edinburgh / Dublin ­ İstanbul uçak biletleri
 • Konforlu tur aracı ile programda belirtilen tüm transfer ve ulaşımlar
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 11 gece, kahvaltı dâhil konaklama
 • Otellerde 9 akşam yemeği
 • Edinburgh’ta yerel bir restoranda akşam yemeği
 • Dublin’de limitli içkili ve müzik eşliğinde gala akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Dünyaca ünlü Guiness Store House Bira Fabrikası’na ziyaret ve bira tadımı
 • Viski Fabrikası ziyareti ve viski tadımı
 • Dünyaca ünlü Willow Çay Evi ziyareti ve ikramlar
 • Jacobite Buharlı treni ile tren turu
 • Armadale - Mallaig arası feribot
 • Loch Ness gölü tekne turu
 • Cairnryan - Larne arası feribot
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış özgün kitapçık ve tur öncesi bilgi notları
 • Otellerde hamaliye
 • Havalimanı vergisi
 • THY hizmet bedeli
 • Zorunlu sigorta
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 • İngiltere Vize ücreti 180 Euro (Yeşil pasaporta vize istenmektedir.)
 • İrlanda’ya, İngiltere’den geçiş yapanlardan vize istememektedir.
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup, acente ve havayolu şirketinin iflası hâlinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi hâlinde, toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hâle getiren iptal sigortası dâhil; tıbbi tedavi teminatları ve bagaj kaybı gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketi, tur kayıt esnasında, en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç, kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi, bu tur için 170-EUR olup, dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize yüzde 100 sürprim uygulanmaktadır.
Vize İle İlgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€4,750,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz