fbpx
from €2,100,00
Rezervasyon Yap

İran

Created with Sketch. İran
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

03 - 11 Nisan 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

9 Gün 8 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

TAHRAN – REY – KAŞAN – İSFAHAN – YEZD – ABARKU – PASARGARDES – NAKŞ-I RÜSTEM – PERSEPOLİS – ŞİRAZ
8 Unesco kültür mirası ziyareti ile

Kültürel bir deryadır İran… Binyıllardır aynı coğrafyada farklı uygarlıkları içinde barındıran adeta bir zaman çarkıdır.. Elam
Kültürü’nün ziguratları; Pers uygarlığının izleri ve görkemli Persepolis; Part Devleti’nin kalıntıları;
Sasani kültürünün eserleri İran’da bulunuyor. Arap istilasıyla başlayan İslam döneminde Emevi ve
Abbasi Halifeliği takip eden Büyük Selçuklu Devleti’nin kurulduğu coğrafya Anadolu değil İran
olmuştur. Türk tarihinin önemli evresi olan Harzemşah Devleti, Cengiz İmparatorluğu, İlhanlı
Devleti ve diğer Türk devletleri olan Akkoyunlu, Karakoyunlu, Safevi ve Afşar ile Kaçar

Hanedanlıkları İran’da hüküm sürmüştür..
İran’a tüm tarihi yönleriyle bir zamanda yolculuğa çıkıyoruz..

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Uzman rehber eşliğinde İran’ı gezebilme
 • Antik pers uygarlığından, Sasanilere ve günümüz İran kültürünü tanıma
 • Unesco listesinde 2 kere yer alan İsfahan’da dolu dolu gezi
 • Unesco listesinde yer alan antik Pasargade şehri gezisi
 • Unesco Listesinde yer alan Naks’ı Rüstemde kayaların dantel gibi oyulduğu Akımeniş Kralları mezarı ziyareti
 • Unesco Listesinde yere alan Pers imparatorluğunun antik başkenti Persepolis ziyareti
 • Tahranda Unesco listesinde yer alan Gülistan sarayı ziyareti
 • Tahranda uzmanlarca dünyanın en değerli mücevher koleksiyonunu barındıran Ulusal elmas Müzesi ziyareti
 • İsfahanda tarihi Zurkhane spor ritüel performansı
 • İsfahan’da İç süslemeleri ile Floransa Dom’u ile kıyaslanan Ermeni Vank manastırı ziyareti

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 03 Nisan 2021, Cumartesi İstanbul - Tahran

İstanbul Yeni Havaalanı'nda akşam 22:30 Rehberimiz ile buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport
işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK878 tarifeli seferi ile saat 01:25 'de (04 Nisan sabaha karşı) İran Tahran’a hareket ediyoruz. Geceleme uçaktadır.

2.Gün, 04 Nisan 2021, Pazar Tahran – Rey (45Km) – Tahran

Sabaha karşı 06:05’de Tahran’a varışımızın ardından Transfer aracımız ile buluşuyor ve hareket ediyoruz. Yarım saat sürecek bir yolculukla Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun 1043-1051 yılları arasında ikinci başkenti olmuş Rey şehrine varıyoruz. İlk başken 1038-1043 yılları asasında Nişabur, üçüncüsü ise 1051 yılından İsfahan idi. Rey’de, devletin kurucusu Tuğrul Bey’in (h.1038-1063), hanımı Ferruh Hatun tarafından Selçuklu mimari tarzında tuğladan ve 23 m yükseklikte bir kale burcu şeklinde yaptırılmış anıt mezarı Burc-i Tuğrul’u ziyaret ediyoruz. Rey’de bulunan diğer bir eser de Kaçar döneminde Feth Ali Şah döneminde yapılmış Çeşm’ali kabartması. Son ziyaret yerimiz ise İmam Rıza’nın kardeşinin de mezarının bulunduğu İmamzade Türbesi. Bu İmamzaden çıkarken İran Şahı Nasreddin Şah suikast sonucu öldürülmüştür; bu imamzadede Pehlevi Hanedanlığı’nın kurucusu Şah Rıza Pehlevi’nin mezarı bulunuyordu; İslam Devrimi sonrasında Şah’ın mezarı buradan çıkartılmış ve Mısır’a götürülmüştür. Talihsiz Şahın ilk mezarı Güney Afrika’daydı. Daha sonra Rey’den ayrılıyor ve Tahran’a geliyor ve Panoramik turumuzu gerçekleştiriyor, Pers İmparatorluğu’nun kuruluşunun 2500. yılı anısına yapılan Özgürlük anıtı “Azadi Meydanı” görüyoruz. İlk durağımız Pers uygarlığı eserlerinin sergilendiği Ulusal Müze’yi ziyaret ediyoruz. Arkeoloji Bölümü’nü gördükten sonra, büyük bir Selçuklu eserleri koleksiyonu bulunan İslam Eserleri Müzesi’ni görüyoruz. İran Bakanlık binalarının bulunduğu Bag Melli’de yürüyüş yapıyor, sonra da öğlen yemeği için yerel bir restorana gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra İran mücevher sanatının en güzel koleksiyonunun sergilendiği İran Ulusal Mücevher Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Safevi, Afşar, Kaçar dönemlerinin ve Nadir Şah’ın Delhi Sultanlığı’ndan ganimet olarak elde ettiği mücevher koleksiyonlarının yanı sıra, Farah Diba’nın, Prenses Süreyya’nın çok özel günlerde kullandıkları ve 1960’larda “Hayat Mecmuası”ndan görebildiğimiz, ünlü Paris’li mücevher ustalarının işledikleri çok Özel Pehlevi Mücevherleri koleksiyonunu görüyoruz. Son ziyaret noktamız ise UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Golestan Sarayıdır. Burası Kaçar Hanedanı’nın Avrupa saraylarından etkilenerek yaptırılmıştır. Saray ziyaretinin ardından alışveriş için Kapalışarşı’da serbest zaman alıyoruz. Sonrasında otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.

3.Gün, 05 Nisan 2021 , Pazartesi Tahran – Kaşan ( 245Km)

Sabah kahvaltıdan sonra Otelden ayrılıyor ve iki buçuk saatlik yolculuktan sonra Kashan varıyoruz. Kaşhanda Kashan Mescid-i Cuma’sının minaresi ve mihrabı görüyoruz. Cami 1074 yılında Sultan Melikşah döneminde Safiye Hatun isimli bir hanım tarafından yaptırılmıştır. Büyük mihrap Safiye Hatun’a ait, ancak daha sonra yönü tam doğru olmadığı düşünülerek Şah Tahmasb I (1524-1576) döneminde tahrip edilerek günümüzdeki daha küçük mihrabı yapılmış. Ünlü Kashan Pazarı (Keşan Çarşısı) bir Selçuklu eseridir (1040-1157) ve Safeviler döneminde (1501-1736) renove edilmiş. Pazarın Timkeye Emin Odoley bölümü yüksek ışıklı kubbesiyle özellikle çok güzeldir. Kashanda ayrıca çevre surları beşinci Abbasi Halifesi Harun el-Reşid’in (h.786-809) hanımı Zübeyda Hatun tarafından inşa ettirilmiş olan Celali Kalesi ziyaret ediyoruz. Kaşan Sasani döneminden beri iran coğrafyasının önemli bir yerleşimi olmuştur. Günümüzde geleneksel konaklar, bahçeler ve çarşılarıyla bir mimari vaha gibi duran Kaşan’da ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Fin Bahçesi, Sasani Zerdüşt Ateşgahı, Kapalıçarşı gibi eserleri görüyoruz. Ziyaretten sonra otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4.Gün, 06 Nisan 2021, Salı Kaşan – İsfahan (220Km)

Öğle Yemeği Akşam yemeği Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış yapıyor ve iki buçuk saatlik yolculuktan sonra İsfahan’a varıyoruz. İsfahan’ın içinden geçen Zayende Nehri üstündeki köprüleri görüyoruz. İsfahan’da 11 köprü mevcut. En eski köprü, Şahrestan Köprüsü (Sasani dönemi 224-651 ve Selçuklu dönemi 1040-1157 eseri), en uzun köprü 298 metre uzunluğundaki 33 Sütünlü Köprü-Allahverdi Han Köprüsü (1602, Şah Abbas I) ve hem köprü hem de bir bent olarak inşa edilmiş Khaju Köprüsü (1650, Şah Abbas II) görüyoruz. Chahar Bağ ve Heşt Beheşt Sarayı’nı (dışarıdan) gördükten sonra da öğlen yemeğini yerel bir Ermeni lokantasında alıyoruz. Öğele yemeğimiz sonrasında Ermeni mahallesi olan Yeni Jolfa’ya gidiyoruz. Vanak Manastır Kilisesi’ni de gördükten sonra Honar Bazar’da (Kuyumcular Çarşısı) kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün, 07 Nisan 2021, Çarşamba İsfahan

Öğle Yemeği Akşam yemeği İsfahan, 2,4 milyon nüfusuyla Tahran ve Meşed’den sonra ülkenin üçüncü büyük şehridir. Tarihi ve mimari açıdan bir Selçuklu ve Safevi başkenti. İsfahan, 1051 yılında Tuğrul Bey zamanında Rey’den sonra Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun üçüncü başkenti olmuş, Melikşah (1072-1092) zamanında da nakış nakış işlenmiş. Kahvaltının ardından İsfahan’ı geziyoruz. İsfahan’da turumuza 2012 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Mescid-i Cuma ile başlıyoruz. Bu görkemli cami tipik bir Selçuklu mimari tarzı eseridir. İnşa edildiği yerde ilk olarak 9. yüzyılda Arap Tayran (Tîrûn) kabilesi tarafından büyükçe bir cami yaptırılmış ve bir süre sonra 840 yılında Abbasi halifesi Mutasım zamanında (833-842) cami yeniden inşa edilmiş. Selçuklular döneminde, Alparslan’ın oğlu Sultan Melikşah (1072-1092) zamanında caminin bugüne kadar gelen esas öğeleri inşa edilmiş. Sultan Melikşah’ın emriyle 1080 yılında başveziri Nizamülmülk mihrap kubbesini yaptırmış, bu kubbe 11 metre çapında. Daha sonra Melikşah, hanımı Terken Hatuna özel bir yer olarak için veziri Tacülmülk’e Kümbet-i Haki kubbesini yaptırmış; bu bölümde ayrı bir mihrap yok, gotik bir tarzı var ve kubbe çatıdan başlayarak yükseliyor. Kısa bir yolculuktan sonra muhteşem güzellikteki bir Safevi dönemi eseri Chehel Sotoun / Kırk Sütun Sarayı’nı (1646, Şah Abbas I-II) ziyaret ediyoruz. Sonrasında gezimize UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ünlü Nakş-ı Cihan Meydanı ile başlıyoruz. Burası, Şah I. Abbas’ın şehri 1598 yılında ülkenin başkenti yapmasıyla şekillenmiştir. Nakş-ı Cihan Meydanı günümüzde İmam Humeyni Meydanı olarak da bilinir ve Pekin'deki Tiananmen Meydanı'ndan sonra dünyanın en büyük ikinci meydanıdır. Meydanın çevresinde, Şah İsmail’in kurduğu Safevi Devleti (1501-1736) döneminden kalma Ali Kapı Sarayı (c.1610, Şah Abbas I), Şeyh Lütfullah Camii (1615, Şah Abbas I) ile meydanın hemen arkasındaki Şah Camii / Mescid-i İmam’ı (1629, Şah Abbas I) görüyoruz. Daha sonra 2 km uzunluğundaki tarihi 17. yüzyıl İsfahan Çarşısı Shahi Bazaar’da serbest zaman alıyoruz. . Ziyaretlerden sonra geleneksel Pehlivani ritüelinin izlenebileceği bir Zurhane’ye gidiyoruz. Akşam yemeğimizi bölgesel tatlarla güzel bir yerel lokantada aldıktan sonra otelimize geliyoruz.

6.Gün, 08 Nisan 2021, Perşembe İsfahan – Yezd (315Km)

Kahvaltının ardından hotelden ayrılıyor ve yaklaşık dört saat sonra Yezd varıyoruz. Burası Tarihi İpek Yolunda yer alıp günümüzde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndedir. Çöl toprağı kullanılan çöl rengi geleneksel mimarisi ve çarşıları ile ünlü kadim şehirdir. Yine burası “Badgir” denilen rüzgar kulelerinin mucidi bir şehir. Badgirler çölün sıcak rüzgârını belirli bir açıyla içeri alıp evin alt bölümlerine gelene kadar soğutan yüksek baca sistemidirler. Yezd’de yaşayan Zerdüştlerin ölülerini akbabalara yedirdiği Dakhme-Sessizlik Kuleleri’ni, yüzlerce yıl hiç sönmeyen Ateşgah-Zerdüşt Tapınağı ve Müzesi’ni görüyoruz. Sonrasında Zerdüşt mahallesini, Emir Çakmak Binası’nı (14. Yüzyıl), Su Müzesi’ni ve 48 m yükseklikle İran’ın en yüksek minarelerine sahip Cuma Mescidi / Cami Mescidi (1365), ve hemen yanındaki İskender Hapishanesi (Zendaan-e Eskandar) adı verilen çukuru görüyoruz. İlhanlı döneminden kalan türbe ve çarşıları geziyoruz. Yezd şehrinde oniki tarihi çarşı var; bunların en ünlüleri Han Pazarı, Pencah Ali Pazarı ve Kuyumcular çarşısı. Çarşılarda serbest zaman aldıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Yezd’de otelimizdedir.

7.Gün, 09 Nisan 2021, Cuma Yezd–Abarku(153km)–Pasargard(166Km)- Persepolis(78Km) - Nakşi Rüsten(9km) – Şiraz (67Km)

Sabah kahvaltısın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve yaklaşık iki saatlik bir yolculuktan sonra yine tarihi İpek Yolu üstündeki Abarkuh’a geliyoruz.Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan antik Pasargad ören yerine geliyoruz. Burada dünyanın ilk büyük imparatorluğu olan Akamenid İmparatorluğu’nu MÖ 550 yılında kuran Büyük Kiros’un Anıt Mezarını ziyaret ediyoruz. Büyük Kiros MÖ 530 yılında bir savaşta ölmüş ve onun bu anıt mezarı tam iki yüzyıl sonra MÖ 330’da Büyük İskender tarafından da ziyaret edilmişti. Anıt mezarın sapasağlam günümüze kadar ulaşmış olmasının nedeni, İslam dünyasında bu mezarın Süleyman Peygamber’in annesine ait olduğu inancı idi. Öğlen yemeğinden sonra hareket ediyor ve bir yolculuktan sonra Persopolis’in 12 km kuzeybatısında bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Nakş-ı Rüstem’e geliyoruz. Burada Akameniş İmparatorluğu (MÖ 550 – MÖ 350) Kralları’na ait 7 adet kral mezarı ve 7 adet devasa kaya yontusu bulunuyor. Mezarlar ve yontular I.-II-II Darius, I Xerses ve I-II-III. Artaxerses’ ait. I. Darius, Antik Yunan anakarasını MÖ 5. yüyılda istila eden ancak MÖ 490 yılında Maraton Savaşı’nı kaybeden kral. III. Daris’da MÖ 330 yılında Makedonyalı Büyük İskender’e yenilen ve topraklarını ona kaybeden son Akamenid kralı. Buradan sonra, MÖ 515 yılından itibaren Pers İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan antik Persepolis (Taht-ı Cemşid) ören yerini ziyaret ediyoruz. Persepolis’in mimarisi Akamenid dönemi mimarisini yansıtıyor. Yerleşim yerinin antik dönemdeki adı Parsa ve eski İranlılara Persler denmesi de bundan ileri geliyor. Persepolis’te Tüm Milletler Kapısı, Büyük I. Darius’un yaptırdığı Apadana Sarayı ile Takara Sarayı ve I. Xerxes’in yapımına başlayıp oğlu I. Artaxerxes’in tamamladığı Yüz Sütun Sarayı gibi antik dönemin eşsiz eserleri mevcut. Persepolisten çıkan öğeler Tahran Ulusal Müzesi’nde sergileniyor. Persepolis ziyaretimiz sonrasında yaklaşık bir saatlik bir yolculuk yapıyor ve Şiraz’a geliyoruz. Akşam yemeğini otelde aldıktan sonra hareket ediyoruz. Şah Cerah Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Konaklama otelimizdedir.

8.Gün, 10 Nisan 2021, Cumartesi Şiraz (65Km) - İstanbul

Kahvaltımızdan sonra tur aracımızla buluşuyor Şiraz şehir turumuzu yapıyoruz. Şiraz şairler, çiçekler ve bahçeler şehri olmasıyla biliniyor. Safeviler döneminde (1501-1722) yapılmış Nazar Bahçesi içerisinde yer alan Pars Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze binasını, Kerim Han 1751-1779 yılları arasında hüküm sürdüğü dönemde misafirhane olarak yaptırmış. Daha sonra şehir merkezinde Kerim Han Zend Kalesi ve Hamamı (şimdi müze), Moshir Kervansarayı, Vekil Ulu Camii (1187) ve Hammı (şimdi müze), Atik Camii (9. yüzyıl) ziyaret ediyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrasında Selçuklu Sultanı Sencer’in 1119-1157 yılları arasında hüküm sürdüğü dönemde kurduğu Eram Bahçesi (Bağ-e Eram veya İrem Bağları), İmam Guli Han'ın 1615'te yaptırdığı Han Medresesi ve Nasır el Mülk Camii-Pembe Cami’yi (1888) ziyaret ediyoruz. Şehrin en büyük ve kapalı çarşısı Vekil Pazarı’nı (1760) gördükten sonra meşhur Şiraz Halılarını görebileceğimiz bir el sanatları merkezine gidiyoruz. Gala akşam yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından gece ışıklandırılmış manzarasıyla büyüleyen Şah Çerag İmamzadesi’ni geziyoruz. Ziyaretin ardından havalimanına hareket ediyoruz.

9.Gün, 11 Nisan 2021, Pazar Şiraz - İstanbul

Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, sabaha karşı Türk Hava Yolları’nın TK885 sayılı uçuşu ile saat 03.10’de hareket ediyor ve sabah saat 05.05’te İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Antonina Turizm farkı ve özel Türkçe rehberlik hizmeti ile bölgeyi gezebilme ayrıcalığı
 • Türk Havayolları ile İstanbul–Tahran / Şiraz -İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Beş yıldızlı otellerde 6 gece kahvaltılı dahil konaklama
 • Konforlu Klimalı tur aracı ile ulaşım hizmeti
 • Toplam 7 akşam yemeği
 • Otellerde 5 Akşam yemeği
 • İsfahan’da yerel restoranda akşam yemeği
 • Şiraz’da yerel restoranda gala akşam yemeği
 • Yerel restoranlarda 7 Öğle yemeği
 • Yerel İngilizce bilen mihmandarlar
 • İkramlar ve tur bilgi notları
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Gezi boyunca hamaliye hizmetleri
 • Tüm havaalanı vergileri
 • THY hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstra harcamaları
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 50 TL
 • İptal ve Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Bu Turda Ne Görüyoruz ?
Tahran: Ulusal Müze ve Gülistan Sarayı
İsfahan: Zayende Nehri köprüleri
İsfahan: Nakşı Cihan Meydanı
İsfahan: Cuma Mescidi
Yezd: Sessizlik Kuleleri ve Ateşgah Tapınağı’nda Zerdüşt kültürüyle tanışma
Pasargarde: Büyük Kiros’un lahdi
Persepolis: Görkemli Pers uygarlığının sembolü
Şiraz: Şah Çerağ
Bu Tura Neden Katılmalıyım?
Dünya tarihinin köklü medeniyetlerinden olan Pers imparatorluğu ile tarih sahnesine çıkan bölgede,
sonrasında birçok imparatorluk ve devlet hüküm sürmüştür. Tarihinin derinliklerinde Büyük
İskender’inde önünde saygı ile durduğu Büyük Kiros’un mezarından, birçok tarihi şehre, Esfahanın
romantik köprülerinden 3500 yıllık geçmişi olan ritüel ve spor birleşimi olan Zurkhane
performansına İran’ın gizli hazineleri bu turda göreceksiniz.
Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 80-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş ile ilgili Bilgiler
THY’larının İran uçuşu esnasında her yolcu uçağın bagaj bölümüne 20Kg ağırlığında bavul + uçağın kabin içine 8Kg ağırlığında ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Özellikle dönüş uçuşlarında yanınızdaki bagaj 20 kg üstü olur ise bu bagaj ücrete tabi olacaktır. Uçağın içine kabine alabileceğiniz ufak kabin bagajlarını 23 x 40 x 55cm ölçülerinde olmalıdır. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bu bagajda sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere ana bagajınıza koyabilirsiniz. Sıvı ürünler uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Bu turda yerel havayolları ile Tahran – İsfahan uçuşu vardır. İran’daki havayolu sistemi charter sistemi gibi olup saatleri sabit değildir. Hatta uçağının yeterli doluluğa ulaşmaması sonucu uçuşun iptal edilmesi sıradışı bir durum değildir. Uçuşlarda oluşabilecek bu tür elde olmayan aksaklıklar nedeni ile programı aksatmayacak şekilde değişiklik olabilir.
İran Vize ve Gümrük Bilgisi
Öncelikle İran’a giriş yapacak olan Türk vatandaşlarının 6 ay geçerli pasaportları olmaları durumunda Vize’ye ihtiyaçları yoktur. Bu tura katılacak olan misafirlerimiz için sadece havalimanı giriş öncesi, bilgilendirmek amacı ile pasaport kopyalarını tarafımıza vermeleri yeterlidir. Pasaportlarında basılı İsrail vizesi bulunan pasaport sahiplerine pasaportlarını değiştirmelerini öneririz. Pasaportunda İsrail vizesi olan vatandaşlarımız İran’a maalesef giriş yapamamaktadır. Fakat tersi durum için herhangi bir sorun yoktur. Yani İran’a turistik amaç ile giriş yapmış olmanız ilerde gerçekleştirebileceğiniz İsrail yada ABD ziyaretleriniz için engel teşkil etmemektedir.
Sıkça Sorulan Sorular
Extra gezi var mıdır?
Diğer tüm turlarımızda olduğu gibi bu gezimizde de herhangi bir extra gezimiz yoktur.

Alış veriş etkinliği var mı?
Antonina olarak siz değerli misafirlerimizin gezideki kısıtlı zamanlarının farkındayız. Diğer acentelerin kültürel etkinlik gibi resim atölyesi, el sanatları atölyesi adı altında alışveriş mekânlarına girişleri Antonia’nın turlarında yoktur. Tabi ki gezilerde hediyelik eşya alımı için rehberlerimiz tarafından uygun yerlerde alışveriş için serbest zamanlar verilmektedir. Ayrıca İran’ın tarihi çarşılarını keşfetmek için zamanımız da olacaktır.

Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği taktirde faturanız şirketinize de kesilme imkanı vardır.

Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkanımızda vardır.

Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dahil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile Business sınıfı arasındaki fark ödenerek Business uçma imkânı vardır. Miller ile upgrade imkanı ancak biletler kesildikten sonra mümkündür.
Önemli Not
Pasaportunda İsrail vizesi olan katılımcılar İran’a giremezler. Pasaportlarını vakitli olarak yenilemeleri gerekmektedir.
T.C pasaport sahipleri en az 6 ay geçerliliği olan pasaportları ile İran’a vizesiz giriş yapabilirler.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€2,100,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz