fbpx
from €2,490,00
Rezervasyon Yap

Horasan

Created with Sketch. İran
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

16 - 24 Ekim 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

9 Gün 8 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

İran coğrafyası ve kültürü, tek bir İran turuyla anlaşılamayacak kadar büyük ve zengin.

Bu nedenle, İran’ın farklı bölgeleriyle ilgili de yeni rotalar hazırlamaya devam ediyoruz.

Yeni rotamız, inceleyince, gezginlerimizde heyecan yaratacağına inandığımız

Türklerin Ata Yurdu HORASAN.

Sanat Tarihçi Atilla Tuna rehberliğinde

TAHRAN –  REY – KÜMBET-İ KABUS – EHVAN – SEMNAN – DAMGAN – CÜRCAN – BASTAM  – ŞAHRUD – SABZEVAR – NİŞABUR – TUS – MEŞHED

Horasan ortak hafızamızdır.. “Horasan Erenleri”ni, Horasan efsanelerini, destanlarını duyduk yıllardır.. Horasan’ın tarih sahnesine  çıkarttığı Büyük Selçuklu Devleti’ni yine lise yıllarında ders kitaplarından öğreniriz.. Tuğrul Bey’i, Çağrı Bey’i, Alparslan’ı, Malazgirt Savaşı’nı, Ömer Hayyam’ı, İbni Sina’yı hayali bir coğrafya ve içinde yaşayan kahramanlar olarak algılarız; halbuki Büyük Selçuklu coğrafyası günümüzde İran’dadır..

Horasan İran’dadır..

İran, binyıllardır aynı coğrafyada farklı uygarlıkları içinde barındıran adeta bir zaman çarkıdır.. Pers uygarlığının izleri ve görkemli Persepolis; Part Devleti’nin kalıntıları; Sasani ve Safevi kültürlerinin eserleri İran’da bulunuyor. Yedinci yüzyılda Arap istilasıyla başlayan İslam döneminde Emevi ve Abbasi Halifeliklerini takip eden Büyük Selçuklu Devleti’nin kurulduğu coğrafya Anadolu değil İran olmuştur. Türk tarihinin önemli evresi olan Harzemşah Devleti, Cengiz İmparatorluğu, İlhanlı Devleti ve diğer Türk devletleri olan Akkoyunlu, Karakoyunlu, Safevi, Afşar ve Kaçar Hanedanlıkları da yine İran coğrafyasında hüküm sürmüştür..

İran’ı tüm tarihi yönleriyle gösteren; özellikle Büyük Selçuklu uygarlığını kapsayan emsalsiz bir yolculuğa çıkıyoruz..

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Sanat Tarihçi Atilla Tuna eşliğinde Horasan’ı gezebilme farkı
 • Büyük Selçuklu Devleti, İlhanlı, Gazneli dönemlerininde inşa edilmiş çok sayıda eser
 • Antik Pers uygarlığından günümüze İran kültürünü tanıma
 • Tahranda uzmanlarca dünyanın en değerli mücevher koleksiyonunu barındıran Ulusal Mücevher Müzesi ziyareti
 • Büyük Selçuklu dönemine ait çok sayıda eser
 • İpek Yolu üzerinde yer alan onlarca Selçuklu kervansarayı görme ve ziyaret etme
 • Ömer Hayyam, Firdevsi, Feriduddin Attar gibi şair mozoleleri ziyaretleri

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 16 Ekim 2021, Cumartesi İstanbul - Tahran – Rey – Tahran

İstanbul Yeni Havaalanı'nda saat 07:00’de buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 870 sayılı sefer ile saat 10:15'de hareket ediyoruz. Üç buçuk saatlik yolculuktan sonra 14:00’te Tahran’a varıyoruz. Otobüsümüz ile buluşuyor ve hareket ediyoruz. Yarım saat sürecek bir yolculukla Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun 1043-1051 yılları arasında ikinci başkenti olmuş Rey şehrine gidiyoruz. İlki 1038-1043 yılları asasında Nişabur, üçüncüsü 1051 yılından sonra İsfahan. Rey’de, devletin kurucusu Tuğrul Bey’in (h.1038-1063), hanımı Ferruh Hatun tarafından Selçuklu mimari tarzında tuğladan ve 23 m yükseklikte bir kale burcu şeklinde yaptırılmış anıt mezarı Burc-i Tuğrul’u ziyaret ediyoruz. Rey’de bulunan diğer bir eser de Kaçar döneminde Feth Ali Şah döneminde yapılmış Çeşm’ali kabartması. Son ziyaret yerimiz ise İmam Rıza’nın kardeşinin de mezarının bulunduğu İmamzade Türbes. Bu İmamzaden çıkarken İran Şahı Nasreddin Şah suikast sonucu öldürülmüştür; bu imamzadede Pehlevi Hanedanlığı’nın kurucusu Şah Rıza Pehlevi’nin mezarı bulunuyordu; İslam Devrimi sonrasında Şah’ın mezarı buradan çıkartılmış ve Mısır’a götürülmüştür. Talihsiz Şahın ilk mezarı Güney Afrika’daydı. Daha sonra Rey’den ayrılıyor ve Tahran’a geliyoruz. Panoramik turumuzu gerçekleştiriyor, Pers İmparatorluğu’nun kuruluşunun 2500. yılı anısına yapılan Özgürlük anıtı “Azadi Meydanı” görüyoruz. Otelimize gidiyor ve odalarımza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.

2.Gün, 17 Ekim 2021, Pazar Tahran

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Tahran turumuzu gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Pers uygarlığı eserlerinin sergilendiği Ulusal Müze’yi ziyaret ediyoruz. Arkeoloji Bölümü’nü gördükten sonra, büyük bir Selçuklu eserleri koleksiyonu bulunan İslam Eserleri Müzesi’ni görüyoruz. İran Bakanlık binalarının bulunduğu Bag Melli’de yürüyüş yapıyor, sonra da öğlen yemeği için yerel bir restorana gidiyoruz. Öğleden sonra İran mücevher sanatının en güzel koleksiyonunun sergilendiği İran Ulusal Mücevher Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Safevi, Afşar, Kaçar dönemlerinin ve Nadir Şah’ın Delhi Sultanlığı’ndan ganimet olarak elde ettiği mücevher koleksiyonlarının yanısıra, Farah Diba’nın, Prenses Süreyya’nın çok özel günlerde kulandıkları ve 1960’larda “Hayat Mecmuası”ndan görebildiğimiz ve ünlü Paris’li mücevher ustalarının işledikleri çok Özel Pehlevi Mücevherleri koleksiyonunu görüyoruz. Ziyaretin ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Golestan Sarayıdır. Burası Kaçar Hanedanı’nın Avrupa saraylarından etkilenerek yaptırılmıştır. Saray ziyaretinin ardından alışveriş için Kapalışarşı’da serbest zaman alıyor ve sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği oteldedir.

3.Gün, 18 Ekim 2021, Pazartesi Tahran – Semnan (154 km) – Damgan (116 km)

Kahvaltının ardından ve yaklaşık dört saat sürecek yolculuktan sonra Semnan’a geliyoruz. Öğlen yemeğinin ardından yerel buluntuların ve etnografik objelerin sergilendiği Semnan Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. İran’ın en eski camilerinden sayılan ve Selçuklu ile Timur dönemi ilaveleri ile görkemli bir görünüme kavuşan Semnan Mescid-i Cuma’sı ve Kaçar dönemi camisi olan Şah Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerden sonra Semnan-Damgan yolu üstünde bulnan Ehvan’da Ribat-ı Anuşirvan Kervansarayı’nı (1029-1049, Tuğrul Bey dönemi) görüyoruz. Bir saat bir yolculuk sonrasında tarihi şehir Damgan’a geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Damgan’daki otelimizde.

4.Gün, 19 Ekim 2021, Salı Damgan (200 km) –Kümbed-i Kabus - Cürcan

Kahvaltımızın ardından Damgan’ı geziyoruz. Burada Selçuklu eserleri Mescid-i Cuma minaresi (1058, Tuğrul Bey dönemi) ve Cihil Duhteran-Kırk Kızlar Kümbeti’ni (1056, Tuğrul Bey dönemi) geziyoruz. Cihil Duhteran silindirik gövdeli, konik külahlı ve yine tuğladan yapılmış tipik bir Selçuklu kümbeti. Damgan’da bulunan diğer tarihi eserler İran’ın en eski camisi olan 8. yüzyıla ait Tarıkhaneh Camii, Pir Alemdar (Eski Bayraktar) Türbesi, İmamzade Cafer Kulesi, Tepe Hisar, Sasani dönemine ait şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları görüyor sonra da öğlen yemeğini alıyoruz. Damgan’dan ayrılıyor ve üç saat sonra Cürcan’a varıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Kümbed-i Kabus Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretten sonra otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

5.Gün, 20 Ekim 2021, Çarşamba Cürcan (120 km)– Bastam (30 km) – Şahrud - Sabzevar (317 km)

Kahvaltının ardından Cürcan’dan ayrılıyor ve iki buçuk saatlik yolculuktan sonra Bastam’a geliyoruz. İpek yolu üzerinde çok sayıda Horasan’lı derviş mezarı vardır. Bastam’da 9.yüzyılda yaşamış dervişlerden biri olan Beyazıd-ı Bestami adına İlhanlı dönemimde yapılan külliyeyi ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından kısa yürüyüşle Bastam Mescid-i Cuması ve bitişiğindeki bulunan minareyi (eski Sasani ateşgahı) görüyoruz. Ziyaretten yarım saat sonra Şahrud’a geliyor ve öğlen yemeğini alıyouz. Eski Horasan İpek Yolu üstünde yaklaşık iki saatlik bir yolculuk sonrasında Selçuklu döneminde inşa edilmiş Mehr Kervansarayı’ni ardından, Şah Abbas Kervansarayı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretten sonra yaklaşık 40 dakika sonra 6. yüzyılda Sasani hükümdarı I. Hüsrev-Anushiruvan döneminde inşa edilen Kule’yi (sonra minare) ziyaret ediyoruz. Bu etkileyici kule tuğla örme yapısıyla bölgenin tipik Ortaçağ mimari özelliğini taşıyor. Kısa ziyaretten sonra Sabzevar’a geliyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Sebzevar’daki otelimizde.

6.Gün, 21 Ekim 2021, Perşembe Sebzevar (50 km) – Zaferaniye Kervansarayı (50 km) - Nişabur (127 km) – Meşhed

Kahvaltının ardından yarım saatlik yolculuk yapıyor ve Selçuklu döneminde yapılmış ancak daha sonra çeşitli dönemlerde onarılmış Zaferaniye Kervansarayı’nı görüyoruz. Bu kervansarayın Selçuklu döneminden kalma odaları, buzhanesi, ahırları çok etkileyicidir. Ziyaretten sonra bir saatlik yolculuk yapıyor ve Nişabur’a varıyoruz. Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun kurucuları kardeş Tuğrul ve Çağrı Beylerin 1038 yılında adlarına hutbe okunarak ilk bağımsızlıklarını ilan ettikleri ve 1043 yılında Rey şehrine taşıyana kadar ilk başkentleridir Nişabur. Yine Ömer Hayyam ve Hacı Bektaş-ı Veli de Nişaburludurlar. Burada Aramgah-ı Ömer Hayyam yani Ömer Hayyam Türbesi ile Müzesi’ni ve yine hemen oradaki İmamzade Mahruk Türbesi’ni (10. yüzyıl) ziyaret ediyoruz. Daha sonra şehir merkezinde, Ömer Hayyam Meydanı’ndaki 16. yüzyıl eseri Kervansaray’ı ve Mescid-i Cuma’yı görüyoruz Öğlen yemeğinin ardından Nişabur’dan ayrılıyoruz ve şehre 25 km mesafedeki Kademgah’ı (Gademgah) yani İmam Ali Rıza’nın ayak izinin bulunduğu kutsal mekanı ziyaret ediyoruz. Ziyaretten sonra yolumuzda devam ediyor ve iki saat sonra Meşhed’e varıyoruz.

7.Gün, 22 Ekim 2021, Cuma Meşhed – Tus (35 km) – Meşhed (35 km)

Buradan yaklaşık bir buçuk saatlik bir yol sonrasında başka bir tarihi Ortaçağ şehri Tus’a geliyoruz. Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun ünlü Fars asıllı başveziri Nizamülmülk (1018-1092) ile şair Firdevsi (935-1020), din adamı İmam Gazali (1058-1111) ve filozof Nasireddin Tusi (1201-1274) bu şehirde dünyaya gelmişler. Şehirde ortasında Firdevsi’nin Heykeli yer alan Firdevsi Meydanı ile Firdevsi’nin Türbesi ve İmam Gazali’nin defnedildiği yer olduğu düşünülen Haruniye Medresesi’ni ziyaret ediyor ve yarım saatlik bir yolculuk sonrasında Meşhed’e geliyoruz. Horasan Eyaleti’nin başkenti Meşhed, İran’ın manevi başkenti sayılıyor ve ülkenin de Tahran’dan sonra 3 milyon nüfusuyla ikinci büyük şehri. Meşhed’de 8. ehlibeyt imam olan ve sünni Abbasi halifesi tarafından zehirletilerek öldürülen ve aynı zamanda da Hz. Muhammed’in torunu olan İmam Ali Rıza’nın (768-818) türbesi olan altın kubbeli Harem-i Mutahhar’ı ziyaret ediyoruz. Daha sonra buraya çok yakın mesafedeki Aramgah-ı Nadir yani İran Şahı Nadir’in anıt mezarını ve Astan-ı Kuds-i Rezevi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada İran şahlarına ait dönemlerin kesitleri de sergilenmiş durumda. Harem’in yanında bulunan işlek İmam Rıza Çarşısı’nda mola veriyoruz ve sonrasında otelimize geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Meşhed’deki otelimizde.

8.Gün, 23 Ekim 2021, Cumartesi Meşhed (100 km) – Rıbat-ı Mahi – Serahs - Rıbat-ı Şerif Kervansarayı (35 km) – Meşhed (35 km)

Kahvaltıdan sonra Horasan’ın eşsiz güzellikteki manzaraları eşliğinde iki saatlik yolculuk yapıyor ve Gazneli Sultan Mahmud döneminde 1019-20 yıllarında inşa edilen Rıbat-ı Mahi Kervansarayı’nı ziyaret ediyoruz (bu ziyaret düz bir zeminde yaklaşık 20 dakşikalık bir yürüyüş gerektiriyor). Ziyaret sonrasında otobüsümüze dönüyor ve iki saatlik yolculuktan sonra İran’un en doğusunda bulunan ve Türkmenistan hududunda yer alan Serahs’a geliyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Serhas’ın en önemli eseri olan Lokman Baba Türbesi’ni görüyoruz- bu derviş İslam mitolojisinin en önemli kişilerinden Lokman Hekim olduğu tahmin ediliyor. Ziyaretten sonra yaklaşık bir saat gidiyor ve Büyük Selçuklu döneminin en önemli kervansaraylarından Rıbat-ı Şerif Kervansarayı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretten sonra iki saat yol alıyor ve Meşhed’e geliyoruz.

9.Gün, 24 Ekim 2021, Pazar Meşhed - İstanbul

Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından TK889 sayılı uçuşu ile saat 02.25’te hareket ediyor ve saat 06.35’te İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Horasan’ı Antonina Turizm farkı ve Sanat Tarihçi Atilla Tuna eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Tahran// Meşhed– İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Dört ve beş yıldızlı otellerde veya bölgenin en iyi otellerinde konaklama
 • Öğle yemekleri
 • Konforlu Klimalı tur aracı ile ulaşım hizmeti
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Programda yazan tüm akşam yemekleri
 • Meşhed’de yerel restoranda gala akşam yemeği
 • Yerel mihmandar
 • İkramlar ve Tur Bilgi Notları
 • Gezi boyunca hamaliye hizmetleri,
 • Türk Hava Yolları hizmet bedeli
 • Havaalanı vergileri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı (50TL)
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • İsteğe bağlı “İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası”

Önemli Bilgiler

Bu Turda Ne Görüyoruz?
Rey: Selçuklu Devleti’nin kurucusu Tuğrul Bey’in Türbesi
Tahran: Ulusal Müze (Büyük Selçuklu Devleti hakkında en dünyanın en kapsamlı müzesi) ve Gülistan Sarayı
Demavent: Selçuklu türbeleri
Damgan: Tuğrul Bey dönemi Ribat-ı Anuşirvan Kervansarayı ve Cuma Mescidi
Ehvan: Rıbat-ı Anuşirvan
Zaferaniye Kervansarayı
Nişabur: Feriduddin Attar Mozolesi
Nişabur: Ömer Hayyam Türbesi ve Müzesi
Meşhed: Firdevi Mozolesi ve anıtı
Meşhed: Şiiliğin yedinci İmamı Rıza’nın görkemli külliyesi
Tus: Fridevsi Türbesi
Gazne dönemi Ribat-ı Mahi Kervansarayı
Büyük Selçuklu dönemi Rıbat-ı Şerif Kervansarayı
Serahs şehri
Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente veya Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde 1.000 Euro’ya kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 90.-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş ile ilgili Bilgiler
THY’larının İran uçuşu esnasında her yolcu uçağın bagaj bölümüne 20Kg ağırlığında bavul + uçağın kabin içine 8Kg ağırlığında ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Özellikle dönüş uçuşlarında yanınızdaki bagaj 20 kg üstü olur ise bu bagaj ücrete tabi olacaktır. Uçağın içine kabine alabileceğiniz ufak kabin bagajlarını 23 x 40 x 55cm ölçülerinde olmalıdır. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bu bagajda sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere ana bagajınıza koyabilirsiniz. Sıvı ürünler uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.

Bu turda yerel havayolları ile Tahran – İsfahan uçuşu vardır. İran’daki havayolu sistemi charter sistemi gibi olup saatleri sabit değildir. Hatta uçağının yeterli doluluğa ulaşmaması sonucu uçuşun iptal edilmesi sıradışı bir durum değildir. Uçuşlarda oluşabilecek bu tür elde olmayan aksaklıklar nedeni ile programı aksatmayacak şekilde değişiklik olabilir.
İRAN Vize ve Gümrük Bilgisi
Öncelikle İran’a giriş yapacak olan Türk vatandaşlarının 6 ay geçerli pasaportları olmaları durumunda Vize’ye ihtiyaçları yoktur. Bu tura katılacak olan misafirlerimiz için sadece havalimanı giriş öncesi, bilgilendirmek amacı ile pasaport kopyalarını tarafımıza vermeleri yeterlidir. Pasaportlarında basılı İsrail vizesi bulunan pasaport sahiplerine pasaportlarını değiştirmelerini öneririz. Pasaportunda İsrail vizesi olan vatandaşlarımız İran’a maalesef giriş yapamamaktadır. Fakat tersi durum için herhangi bir sorun yoktur. Yani İran’a turistik amaç ile giriş yapmış olmanız ilerde gerçekleştirebileceğiniz İsrail yada ABD ziyaretleriniz için engel teşkil etmemektedir.
Tur Esnasında Hava Durumu
İran genel olarak dağlık ve engebeli araziye sahiptir. Bu yüzden birçok iklim kuşağına sahiptir. Verimli platolardan, çöllere geniş toprak dokusu nedeni ile iklimde farklılıklar vardır. Nisan ayında gerçekleştireceğimiz bu gezimiz esnasında bölgesel ortalama hava sıcakları aşağıdaki gibi beklenmektedir.
Gezi boyunca genel olarak bulutsuz, gezilerin rahat bir şekilde gerçekleşeceği açık havalar beklenmektedir.
Sıkça Sorulan Sorular
Extra gezi var mıdır?
Diğer tüm turlarımızda olduğu gibi bu gezimizde de herhangi bir extra gezimiz yoktur.
Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği taktirde faturanız şirketinize de kesilme imkanı vardır.
Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkânımızda vardır.
Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dâhil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile Business sınıfı arasındaki fark ödenerek Business uçma imkânı vardır. Miller ile upgrade imkanı ancak biletler kesildikten sonra mümkündür.
Önemli Notlar
Pasaportunda İsrail vizesi olan katılımcılar İran’a giremezler. Pasaportlarını vakitli olarak yenilemeleri gerekmektedir.

T.C pasaport sahipleri en az 6 ay geçerliliği olan pasaportları ile İran’a vizesiz giriş yapabilirler.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€2,490,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz