fbpx
from ₺360,00
Rezervasyon Yap

Haliç’te Haç Atma Törenine Özel Fener – Balat

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

6 Ocak 2021 Çarşamba

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Yeni yıl başında, Ocak ayının 6’sında, “suların kutsandığı” İsa’nın vaftiz edildiği kadim zamanı anmaya hazır mısınız? Yılda yalnızca bir kez gerçekleşen, Haliç’de Haç Atma Töreni’ne özel teknemizle eşlik ediyoruz!

Fener… Balat… Cibali: binyılların kutsal kenti İstanbul’da Türk, Rum, Ermeni ve Yahudilerin renklendirdiği, Bizans ve Osmanlı döneminin en önemli iskan yeri olan, dinlerin buluştuğu cânım mahallelerde ihtişamlı mimariyi inceliyor; şahnişli, cumbalı evleriyle müstesna sokakların efsunlu havasını kokluyor, gizemli hikayelerini dinliyoruz.

Üç semavi dinin yüzyıllardır uyum içinde yaşadığı mahallelerin havası günümüzde aynı mistik atmosfere sahip: pencereler arasına gerilmiş çamaşır iplerinde uçuşan rengarenk giysilerin arasından sızan günışığı, bir başka köşede bir kutsal mekânı aydınlatır. Altın Boynuz’un kutsal yakası, Haç Atma Töreni gününde bambaşkadır. İstanbul’un en eski kilisesi ile sökülüp takılabilen tek mabet unvanına sahip kilise, kentin en ilginç ve değerli yapıları hem kilise hem cami olmuş mekânları sizi bekliyor.

Her yıl yalnızca 6 Ocak’da gerçekleşen Haliç’de Haç Atma Töreni’ne sizleri de bekliyoruz…

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Buluşma Yeri ve Saati

Taksim The Marmara Önü 09:00

Program

Küçük Mustafa Paşa Hamamı, Gül Camii (Aya Theodosia Kilisesi), Yeni Ayakapı, Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi, Aya Yorgi Kilisesi, Fener Mahallesi, Fener Rum Erkek Lisesi , Panagia Muhliotissa Kilisesi, Yuvakimyon Rum Kız Lisesi (dışarıdan), Dimitri Kantemir’in Evi (dışarıdan), Kadın Eserleri Kütüphanesi - dışarıdan, Bulgar Kilisesi, Tur-i Sina Metokhionu (dışarıdan)

Dahil/Dahil Değil

 • Sabah kahvaltılık poğaça ve çay
 • Uzman rehberlik
 • Kilise ve camilerdeki bağışlar
 • Haliç’e haç atma törenine özel tekne
 • Günün anlamına özel hazırlanmış öğle yemeği
 • Ulaşım
 • Tur bilgi notlarımız

  Önemli Bilgiler

  Önemli Notlar
  Tur buluşma yerimizde başlama saatinden 15 dakika önce bulunmanız rica olunur.

  Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır.

  Tur tarihinden bir gün öncesi bilgi mesajı cep telefonunuza gönderilecektir.

  Gezimiz yürüyüş ağırlıklı olup rahat yürüyüş ayakkabısı rica olunur
  İptal Koşulları
  Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

  Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

  Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

  Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

  0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

  Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

  Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

  Turlarımız en az 15 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

  Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir

  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.
  Created with Sketch.
  ₺360,00

  Bu turları da beğenebilirsin

  Bültenimize Abone Olun

  Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz