fbpx
from $5,050,00
Rezervasyon Yap

Güney Afrika Cumhuriyeti – Zimbabwe – Zambia – Botswana

Created with Sketch. Güney Afrika Cumhuriyeti, Zimbabwe, Zambia, Botswana
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

25 Şubat - 06 Mart 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

10 Gün 9 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

CAPE TOWN – WEİNLAND – STELLENBOSH – MASA DAĞI – DUİKER ADASI – ÜMİT BURNU – JOHANNESBURG

VİCTORİA FALLS (ZİMBABWE) – MUKUNİ KÖYÜ – CHOBE ULUSAL PARKI (BOTSWANA)

Bu defa uzaklara, çok uzaklara, Afrika’nın güneyine uçuyoruz. Sahi, kolonyal mimariden safari kamplarına, beyaz kumsallardan çarpıcı müzelere eşsiz güzelliklere sahip ve Nelson Mandela’nın özgürlük mücadelesi ile özdeşleşen Güney Afrika’yı ne kadar tanıyorsunuz?

15 yüzyılda Portekizli denizciler tarafından keşfedilen Cape Town’dan “Gimmi Hope Joanna” adlı enerjik ve seyahatlere teşvik eden şarkının ilham kaynağı Johannesburg’a uzanıyoruz. Hint ve Atlas Okyanuslarının kavuştuğu Umut Burnu’nu geziyor, efsanevi Masa Dağı’na teleferikle ulaşıyor ve Güney Afrika’nın meşhur şarapların üretildiği Weinland bölgesini görerek, “şarap tadımı” yapma şansı buluyoruz.

Afrika’nın güneyindeki “dört ülkenin görülmesi gereken önemli yerlerini tek bir turda buluşturan” turumuz, Kara Kıta’nın zengin doğasını ve kültürünü keşfetme fırsatı sunuyor. İç ve dış hatlarda toplam dört uçuş yapacağımız seyahatimiz süresince, dört yıldızlı seçkin otellerde konaklayacak ve üçü öğle, yedisi akşam olmak üzere 10 yemeği ücretsiz alacağız.

Foklardan kumsal penguenlerine, ormanların kralı aslandan Büyük Beşli’ye birçok vahşi hayvan türünü doğal ortamlarında görme ayrıcalığı yaşayacağımız turumuzda, uzman rehberimiz eşliğinde yerel köyleri ziyaret etme imkânımız da olacak. Dahası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Victoria Şelalesi’nin, yerlilerin deyimi ile “gürleyen dumanın” eşsiz görüntüsü karşısında büyüleneceksiniz. Zengin habitatıyla göz kamaştıran Chobe Ulusal Parkı’nda hem kara safarisi hem de nehir safarisi yaşayacaksınız. Afrika’ya ve yeryüzüne çok daha farklı bir pencereden bakabileceğiniz heyecan verici bu serüvene sizleri davet ediyoruz.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Güney Afrika ve Zimbabwe & Botswana’yı uzman rehber eşliğinde gezebilme
 • Türkiye’den uzak Afrika’nın en güney ucunu görülmesi gereken önemli yerleriniz tek bir turda
 • gezebilme
 • Güney Afrika kültürünü yakından tanıma
 • Unesco dünya doğal listesinde yer alan Victoria Şelalesini gezebilme, çevre köyleri ve ziyaret
 • Zambesi nehrinde tekne turu
 • Meşhur güney Afrika şarapların üretildiği Weinland bölgesi gezisi ve şarap tadımı
 • Hint ve Atlas okyanuslarının kavuştuğu Umut burnunda gezisi
 • Foklardan, penguenlere, Ormanların kralı Aslandan Büyük beşliye birçok vahşi yaban hayatını yerinde görme
 • Cape Town’da teleferik ile masa dağı gezisi
 • Chobe ulusal parkı gezisi ve Safari
 • Chobe nehrinde nehir safarisi

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 25 Şubat 2021, Perşembe İstanbul - Cape Town (Güney Afrika Cumhuriyeti)

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile gece saat 23:30’da buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK44 sayılı seferi ile gece yarısı sonrası (26 Şubat sabaha karşı) 02:25’de Cape Town’a hareket ediyoruz. Geceleme uçaktadır.

2.Gün, 26 Şubat 2021, Cuma Cape Town

Cape Town Uluslararası havalimanına saat 12.00’de varıyoruz. Lokal rehber ve otobüsümüzle buluşuyoruz. Cape Town şehir tanıtım turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yapacağımız panoramik gezide Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street, Waterfront gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

3.Gün, 27 Şubat 2021, Cumartesi Cape Town – Weinland Bölgesi – Stellenbosch – Masa Dağı – Cape Town

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün sürecek olan turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1 saat mesafede olan Güney Afrika’nın dünyaca ünlü şaraplarının üretildiği Weinland bölgesine gidiyoruz. Dağların eteklerinde bu verimli topraklarda bir şarap bağını ziyaret ediyor ve mahzen gezisi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca şarap tadımı da yapıyoruz. Sonrasında 1679’da kurulmuş olan Stellenbosch kasabasında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Burası şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlüdür. Gezimiz sonrası öğle yemeği için serbest zamana alıyoruz. Sonrasında ise Cape Town’a geri dönüyoruz. Hava koşullarının ve rüzgar şiddetinin uygun olması durumunda, sivil havacılık teşkilatının iznine bağlı olarak Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine teleferik ile çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakıyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda geceleme ise hotelimizdedir.

4.Gün, 28 Şubat 2021, Pazar Cape Town – Duiker Adası – Ümit Burnu Yarımadası – Cape Town

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Tam günlük gezimiz için hareket ediyoruz. Atlantik sahili boyunca yapacağımız muhteşem manzaralı yolculuk esnasında Hout Bay balıkçı köyünden geçiyoruz. Burada tekneye binip Duiker Adasına kısa bir yolculuk yapıyor ve sevimli Cape kürklü foklarını görüyoruz ki burada onlardan 30.000 tane vardır. Sonrasında gene manzaralı yolculuk ile Boulders plajında gidiyor ve burada Afrika penguenleri kolonisini görüyoruz. Bir sonraki durağımız ise Afrika’nın en güney ucu olan ve denizci Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit burnuna gidiyoruz. Burada Cape Point’e füniküler ile çıkıp dünyanın en yüksekteki fenerini görüyor Atlas okyanusu ile Hint okyanusunun ayrıldığı yeri görüyoruz. Gezilerimiz sonrası akşam yemeği yerel restoranda geceleme ise otelimizdedir.

5.Gün, 1 Mart 2021, Pazartesi Cape Town - Johannesburg

Sabaha otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Saat 08:10’da kalkan iç hat uçuşu ile 10:10’da Johannesburg Lanseria havalimanına varıyoruz. Havalimanında yerel rehberimiz ve tur aracımızla buluşuyor ve Johannesburg şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Johannesburg geçmişte sadece birkaç çiftliğin bulunduğu yer iken altın madeninin bulunması ile Maden etrafından gelişmiş ve büyümüştür. Günümüzde artık altın çıkartılmamaktadır. Gerçekleştireceğimiz gezide şehir merkezi Houghton, Mandelanın Evi, Rosebank ve Sandton bölgelerini göreceğiz. Sonrasında geçmişteki ırk ayrımı ile ilgili olarak görüntüler, resimler, dokümanlar bulunan Apertheid müzesini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

6.Gün, 2 Mart 2021, Salı Johannesburg - Victoria Falls (Zimbabwe)

Otelde alacağımız sabah kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 11:25 gibi kalkan uçuş ile 13:05’de Zimbabwe Victoria Falls havalimanına iniyoruz. Yerel rehberimiz ve tur aracımızla buluşup otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten ve kısa bir dinlenme sonrası Zambesi nehrinde tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Günbatımına doğru özellikle burası çok fotografik bir hale bürünmektedir. Şanlı isek bu nehir turumuzda Su Aygırı, Kartallar, Hipopotamları, ve birçok diğer özel canlıları görebiliriz. Tekne turumuzda akşam yemeğimizi de alıyor ve nehir turu sonrası otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizdedir.

7.Gün, 3 Mart 2021, Çarşamba Victoria Falls – Şelale

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün gezimiz için hareket ediyoruz. 1855’de keşfi sonrası İngillere kraliçesi Victoria anısına Victoria şelalesi denmiştir. Yerel adı ile Mosi-oa-Tunya’yı “Gürleyen Duman” ziyaret ediyoruz. Victoria şelalesi yaklaşık 1700Metre genişliğindedir ve dünyanın en görkemli şelalelerinden biridir. Zambiya ve Zimbabve ülkeleri sınırları arasında bulunur ve bu iki ülke birbirlerine köprü ile bağlanmaktadır. Suyu yaklaşık 130 metreden serbest olarak düşmektedir. Havanın güneşli olması durumunda şelale üzerinde gökkuşağını görüp fotoğraflama imkanımız olacaktır. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne yer alan ve Dünyanın doğal 7 harikasından biri kabul edilen şelale ziyaretimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda geceleme ise otelimizdedir.

8.Gün, 4 Mart 2021, Perşembe Victoria Falls – Chobe ulasal parkı (Botswana) – Victoria Falls

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün Botswana turu için hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Botswana’ya Chobe ulusal parkına varıyoruz. 4x4 Safari araçlarımız ile yarım gün sürecek olan safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu safari turu esnasında Fil, Sırtlan, Bufalo, Aslan, Leopar, Antilop gibi canlıları görme şansımız var. Safari turu sonrasında öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında Tekne ile Nehir safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu sıra dışı safari turunda gene Fil, Timsah, Su aygırı vs. gibi suyu seven canlıları görme imkanımız olacaktır. Gezilerimiz sonrasında Victoria Falls’da bulunan otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

9.Gün, 5 Mart 2021, Cuma Victoria Falls – Livingstone (20Km) - Johannesburg - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemi yapıyor ve ayrılıyoruz. Yerel bir köyünü (Mukini köyü) ziyaret ediyor ve yerli halkı yakından tanıyoruz. Sonrasında kısa bir yolculuk sonrası Zambiya Livingstone havalimanına varıyoruz. Öğlen 13:35’de kalkan uçuş ile hareket ediyor 15:20 gibi Johannesburg havalimanına ulaşıyoruz. 4 saatlik bir beklemenin ardından 19:15’de THY’nin TK43 nolu uçuşu ile Johannesburg’dan hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme uçaktadır.

10.Gün, 6 Mart 2021, Cumartesi İstanbul

Sabah erkenden 06:05’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman Profesyonel Rehber eşliğinde Güney Afrika’yı gezebilme farkı
 • THY ile İstanbul – Cape Town gidiş – Johannesburg – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Cape Town – Johannesburg tek yön ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Johannesburg – Victorya Falls gidiş dönüş ekonomi sınıfı uluslararası uçak bileti
 • Konforlu tur araçları ile ulaşım hizmeti
 • Belirtilen Safari turları
 • İngilizce dilinde yerel rehber
 • Dört yıldızlı otellerde belirtilen şekliyle konaklama ve açık büfe kahvaltı
 • Tüm akşam yemekleri (7 adet)
 • 3 adet öğle yemeği
 • Programda belirtilen Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Ulusal park giriş ücretleri
 • Zambesi nehrinde ikramlı Tekne turu
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Tur bilgi kitapçığı
 • Turlarda mahalli kokartlı İngilizce bilen rehberler
 • Otellerde Hamaliye hizmetleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Havaalanı vergileri
 • Türk Havayolları Servis Bedeli
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Dahil olan yemeklerde alınan içecekler
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası
 • Vize ücretleri (Zimbabwe sınır kapısından alınmaktadır ve 50.-USD)
 • Güney Afrika ve Botsvana ise Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Önemli Bilgiler

Uçuş İle İlgili Bilgi
Bu turda THY tercih edilmiştir. Türkiye’den kalkışta Business sınıfı mevcut olup upgrade yaptırmak isteyen misafirlerimiz, satış yetkililerimize bu konuda danışabilirler. Mil ile upgrade yaptırmak isteyen misafirlerimizin öncelikle biletlerinin kesilmiş olması gerekmektedir. Mil ile biletini alacak olan misafirlerimizden THY uçak bedeli düşülecektir.

Kıtalar arası uçuşlarda her yolcu yanına sadece 1 büyük bagaj + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Yanınızda götüreceğiniz bagaj maksimum 20 kg olmalıdır. Yanınızda daha fazla bagaj götürmek isterseniz 20Kg aşan ağırlık ücrete tabi olacaktır (Ağırlığa bağlı olarak 50.-Eu veya daha fazla). 8 kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere aktarmalı uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.
Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 165.-USD olup, Dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında İptal ve Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize ise %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
$5,050,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz