from €1,750,00
Rezervasyon Yap

Girit

Created with Sketch. Yunanistan
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

09 - 13 Ekim 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

5 Gün 4 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Dünyanın en eski uygarlıklarından Minos Uygarlığı… Knossos Sarayı ve tüm ayrıntılarıyla tanıklık edeceğimiz Girit tarihi… Girit’teki Osmanlı mirası… 

  

IRAKLION (KANDİYE) – RETHYMNO (RESMO) – HANYA- AGIA TRIADA MANASTIRI – VENIZELOS’UN MEZARI – KNOSSOS – IRAKLİON ARKEOLOJİ MÜZESİ – MALİA SARAYI – SPİNALONGA ADASI – AGİOS NİKOLAOS  

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 9 Ekim 2020, Cuma İSTANBUL - ATİNA - IRAKLION / KANDİYE – RETHYMNO / RESMO (80 km) - HANYA (60 km)

İstanbul Yeni Havaalanı Dış Hatlar Terminali Aegean Airlines kontuarı önünde rehberimizle saat 07:30’da buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Agean Havayollarının A3991 nolu uçuşu ile saat 10.35’de hareket ediyor ve saat 12.05’te Atina’ya varıyoruz. Kısa bir beklemenin ardından Aegean Havayolları’nın A37314 uçuşu ile 13:20’de hareket ediyor ve 14:10’da Iraklion’a varıyoruz. Havalimanında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası tur aracımız ve yerel rehberimizle buluşuyor ve bir saatlık bir yolculuktan sonra Padişah 4.Mehmed’in eşi olan Rabia Gülnuş Sultan’ın doğum yeri olan Rethymno’ya varıyoruz. Osmanlı döneminde adı Resmo olan bu şehirde yapacağımız yürüyüş turunda Venedik limanı, 16. Yüzyıl Venedik mimarisinin seçkin örneği Venedik Loggia’sı, 17. Yüzyıla tarihlenen Rimondi Çeşmesi, bugün konservatuar olarak hizmet veren Gazi Hüseyin Paşa Camii, Mübadele Anıtı, Venedik ve Osmanlı sivil mimarisinin örneği karakteristik Resmo evleri, dar sokaklar, küçük meydanlar göreceğimiz yerler arasındadır. Resmo ziyaretinden sonra, yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından Hanya’ya varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Ardından, akşam yemeğimizi almak üzere otelimizin yakınındaki yerel bir restorana yürüyerek gidiyoruz.

2.Gün, 10 Ekim 2020, Cumartesi HANYA – AGİA TRİADA MANASTIRI (20 km) – VENİZELOS’UN MEZARI – (15km) – HANYA (10 km)

Kahvaltıdan sonra Akrotiri Yarımadası’na doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra Agia Triada Manastırı’na varıyoruz. 1632 yılında inşa edilen manastırın kilisesini ve manastıra ait tarihi, dini ve kültürel değerli objelerin ve konaların sergilendiği küçük müzeyi ziyaret ediyoruz. Manastırda üretilen organik şarap dünya çapında tanınmıştır. Bu manastırın üzüm bağlarından her yıl 20 ton organik şarap üretilmektedir. Manastırın ayrıca organik zeytinyağı üretimi de vardır. Gezimizin ardından Hanya’ya dönüş yolunda, Halepa Mahallesi’nde Modern Yunanistan’ın kurucusu olarak kabul edilen Elefterios Venizelos’un mezarını ziyaret ediyoruz ve mezarın bulunduğu hakim tepeden Hanya kentini fotoğraflıyoruz. Ardından Hanya’ya dönüyor, alacağımız öğle yemeği molasının ardından şehrin Roma, Venedik ve Osmanlı geçmişini tanıyacağımız yürüyüş turuna başlıyoruz.
1913 yılında inşa edilen Kapalı Çarşı,1320 yılında Dominikenlerin inşa ettiği, Osmanlı Dönemi’nde Hünkâr Camii adıyla camiye çevrilen, hem çan kulesine hem de minareye sahip ilginç bir yapı olan Agios Nikolaos Kilisesi, 1630 tarihli San Rocco Kilisesi, Venedik tersaneleri, Eski Gümrük Binası, Bizans Surları, Bıçakçılar Caddesi, Venedik Limanı, Hanya Deniz Feneri, Küçük Hasan Paşa Camii (Yalı Camii), Katolik Kilisesi ve Hanya Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizi Hanya Arkeoloji Müzesi gezisiyle bitiriyoruz. Akşam yemeği saatine kadar, Hanya’yı keşfetmek ve sokaklarında kaybolmak için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz.

3.Gün, 11 Ekim 2020, Pazar HANYA – İRAKLİON / KANDİYE (140 km)

Kahvaltıdan sonra İraklion’a doğru yola çıkıyoruz. İki saat kadar sürecek bir yolculuk sonunda
İraklion’a varıyor, bir zamanlar Minos uygarlığına başkentlik etmiş Knossos Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Bundan sonraki ziyaretimiz
Knossos Sarayı’ndaki buluntuların sergilendiği Iraklion Arkeoloji Müzesi’ne oluyor. Ardından yürüyerek İraklion’u keşfediyoruz. Yürüyüş turumuz esnasında Elefterios Venizelos Meydanı, Morosini Çeşmesi, Agios Markos Kilisesi, Venedik Loggia’sı (günümüzde Belediye Sarayı), Agios Titos Kilisesi, Kornarou Meydanı, Osmanlı Sebili göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz.

4.Gün, 12 Ekim 2020, Pazartesi IRAKLION – MALİA SARAYI (40 km) – SPİNALONGA ADASI (30km) – AGİOS NİKOLAOS (15 km) – İRAKLİON (65 km)

Kahvaltıdan sonra adanın kuzey-doğusuna doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız: M.Ö. 1900’lerde inşa edilmiş olan Malia Sarayı. Ziyaretimizin ardından Plaka’ya doğru devam ediyoruz. Hava koşullarının uygun olması durumunda Plaka’dan 15 dakikalık bir deniz yolculuğuyla “yalnızlar adası” olarak bilinen, hüzünlü bir geçmişe sahip Spinalonga Adası’na geçiyoruz. Ziyaretimizin ardından yeniden tekneyle Plaka’ya dönüyor ve aracımızla Girit’in en çok ziyaret edilen beldesi Agios Nikolaos’a doğru devam ediyoruz. Athena ile Artemis’in sularında yıkandığına inanılan kentin incisi Agios Nikolaos Gölü dar bir kanalla denize bağlanır ve varlığıyla kente eşsiz bir güzellik katar. Agios Nikolaos’ta serbest öğle yemeği molasının ardından Iraklion’a doğru dönüş yoluna çıkıyoruz. Akşam yemeğimizi Iraklion’da yerel bir restoranda alıyoruz.

5.Gün, 13 Ekim 2020, Salı IRAKLION / KANDİYE - ATİNA - İSTANBUL

Kahvaltıdan sonra serbest zaman alıyoruz. Ardından Iraklion Havaalanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Aegean Havayollarının A37315 no.lu uçuşu ile 14.45’de kalkan uçağımız 15.35’de Atina’ya iniyor, beklemenin ardından 19.00’da Atina’dan kalkan A3994 no.lu uçuş ile saat 20.30’da İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Antonina Turizm ve uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • Aegean Havayolları ile İstanbul – Atina – Iraklion gidiş Iraklion – Atina – İstanbul dönüş uçak bileti
 • Klimalı tur aracı ile ulaşım
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Dört ve beş yıldızlı otellerde oda ve kahvaltı dahil konaklama
 • Yerel restoranlarda 4 akşam yemeği
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Plaka – Spinalonga – Plaka tekne Ücreti
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Otellerdeki hamaliye hizmeti
 • Havaalanı Vergileri
 • Aegean Havayolları Hizmet Bedeli
 • Tur bilgi kitapçığı
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Schengen vize ücreti (150,00 €)
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Vize ile ilgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 80 -Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€1,750,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz