fbpx
from ₺2,995,00
Rezervasyon Yap

Gaziantep Halfeti

Created with Sketch. Gaziantep
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

06 - 08 Kasım 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Tur Detayları / Programı

1.GÜN 06 KASIM 2020, CUMA İSTANBUL - GAZİANTEP - ZEUGMA

Sabah 07.30’da İstanbul Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali, 1 No’lu buluşma noktasında buluşuyoruz. Check-in işlemleri ardından TK2224 sefer sayılı uçuşla saat 09.45’te Gaziantep’e hareket ediyor ve 11.45’te Gaziantep Havalimanı’na varıyoruz. Gezi aracımızla buluşmamızın ardından öncelikle kent merkezinde öğle yemeği molası vereceğiz. Yemekten sonra Zeugma Mozaik Müzesi ziyaretiyle kent gezimize başlıyoruz. Çağdaş müzecilik anlayışının ülkemizdeki en güzel örneklerinden biri, arkeolojik veriler ışığında hazırlanan senaryoya uygun olarak düzenlenmiş müze, ziyaretçilerini Zeugma antik kentinde bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Müzede Birecik Barajı kurtarma kazılarında gün ışığına çıkarılan Okeanos ve Tethys Mozaiği, Poseidon Mozaiği, Akhileus Mozaiği gibi antik çağa ait birbirinden değerli eserlerin yanı sıra Çingene Kızı gibi dünyaca tanınmış bir mozaiği de görme şansını yakalayacağız. Müze gezimizin ardından Gaziantep’in alımlı çarşılarında gezmeye başlıyoruz. Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve Zincirli Bedesten’i keşfediyoruz. Meşhur Kahveci Tahmis’de mola vermeyi ihmal etmiyoruz. Burada kahvelerimizi içerek günü yorgunluğunu atmamızın ardından otele hareket ediyoruz. Giriş işlemlerinin ardından akşam lobide buluşmak üzere dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeğimiz Gaziantep’in leziz mekanlarından Mutfak Sanatları Merkezi Restoran’da. Yöresel Antep yemekleri ve keyifli sohbetle akşamı tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklamamız Divan Gaziantep Hotel‘de gerçekleşecektir. https://www.divan.com.tr/divan-gaziantep/tr

2.GÜN 07 KASIM 2020, CUMARTESİ BİRECİK - HALFETİ - RUM KALE - BELKIS - GAZİANTEP

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra siyah gülleriyle tanınan Sakin Şehir (Cittaslow) Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Birecik Barajı’nın yapımıyla kısmen sular altında kalan Halfeti’de teknemize biniyor ve Fırat’ın zümrüt suları arasında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Kayıp kent Halfeti’deki tekne gezimizde sarp kayalara oyulmuş meşhur Rumkale’yi de fotoğraflama imkânımız olacak. Tekne gezimizin ardından Birecik’te Gül Baba Restoran’da alacağımız öğle yemeğinde meşhur patlıcan kebabını deneyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra ’’Belkıs - Zeugma Antik Kenti’’ne doğru hareket ediyoruz. Bir gün önce Zeugma Mozaik Müzesi’nde gördüklerimizi tekrar hatırlıyoruz. Gezimizin ardından Gaziantep’e geri dönüyoruz. Akşam lobide buluşmak üzere dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeğimiz Gaziantep’in en meşhur mekanı olan Bayazhan Restoran’da gerçekleşecek. Muhteşem mezeler ve leziz yemekleri tatmamızın ardından otelimize dönüyoruz. https://www.divan.com.tr/divan-gaziantep/tr

3.GÜN 08 KASIM 2020, PAZAR GAZİANTEP - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızı şehir merkezinde almak üzere otelimizden ayrılıyor ve ünlü Orkide Pastanesi’ne gidiyoruz. Nefis yöresel lezzetler ve kahvaltılıklar eşliğinde güne sağlam bir giriş yaptıktan sonra biraz yürüyerek aldığımız kalorilerin bir kısmını harcıyoruz. Bey Mahallesi’nde tarihi yapılarla bezeli sokaklarda gezerken 19.yüzyıl Ermeni kent mimarisi hakkında fikir ediniyoruz. Bey Mahallesi sokaklarında çıktığımız zaman yolculuğunu tamamladıktan sonra Gaziantep Kent Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında alacağımız öğle yemeğinin adından kente veda etmeden namlı baklavacılardan birinde mola veriyor alış-verişlerimizi gerçekleştirip Gaziantep Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Türk HavaYolları’nın TK 2227 sefer sayılı uçağı ile 19.50’de İstanbul’a hareket ediyor ve saat 22.00’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde buluşmak üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Türk Hava Yolları’yla İstanbul - Gaziantep arası gidiş dönüş uçak bileti
 • Gaziantep Divan Otel’de 2 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • İlk gün akşam yöresel restoranda akşam yemeği
 • İkinci akşam seçkin restoranda akşam yemeği
 • Üçüncü gün sabah Orkide Pastanesi’nde zengin yöresel kahvaltı
 • Bölgeyi Antonina farkı ve uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Gezi boyunca klimalı, konforlu araç ile ulaşım hizmeti
 • Halfeti’de tekne turu
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Tur Bilgi notları
 • KDV.
 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıt yaptırıldığı andan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Tura kayıt olduktan 24 saat sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

TEMİNATLAR LİMİT
TUR İPTALİ TUR BEDELİ KADAR
TIBBİ TEDAVİ
GERİ DÖNÜŞ/TIBBİ NAKİL 2850,00 TL
ÖLÜM HALİNDE CENAZENİN İKAMETE NAKLİ
BAGAJ KAYBI VEYA HASARI 1100,00 TL
BAGAJ GECİKMESİ 425,00 TL
AKRABA ZİYARETİ ULAŞIM GİDERLERİ
İLAÇ GÖNDERİMİ DAHİL
ACİL MESAJLARIN İLETİLMESİ DAHİL
Diğer Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz İstanbul turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,995,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺300,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz