from ₺2,875,00
Rezervasyon Yap

Fırtına Vadisi – Macahel

Created with Sketch. Rize, Artvin
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

28 - 30 Ağustos 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

 Bulutların kıyısında, ormanların ve dağ göllerinin serinliğinde.

Trabzon’dan seyir keyfi yüksek bir yolculukla ulaşacağımız yörenin iki doğa hazinesi Ayder Yaylası ve Palovit Şelalesi’nin benzersiz güzelliği ile karşılanıp, en karakteristik Rize yaylalarından Artvin’in Gürcistan sınırındaki tarihî köylere, oradan da el değmemiş şelalelere ve dağ göllerine uzanabileceğiniz muhteşem bir yolculuğa ne dersiniz? Hemen her yerin göz alıcı bir canlılıkla yeşile kestiği yazın en güzel günlerinde Türkiye’nin orman dokusu en yoğun bölgesi Doğu Karadeniz’de olmak, hayata âdeta taze bir başlangıç yapmak gibi…

Bu özel turumuzda Bizans’tan Osmanlı’ya asırların biriktirdiği kültürel katmanlara sahip olan Doğu Karadeniz’in en özel mekânlarını, renkli simalarını, ruhu ve bedeni yenileyen doğal alanlarını keşfedebilirsiniz. Fırtına Vadisi’nin gürül gürül çağlayan sularını takip ederek Rize’nin cennet vadilerine doğru ilerleyen turumuzda, yaylalardan gelen tulum seslerinin çağrısına kulak veriyoruz. Yer yer kır lokantalarının ve çay bahçelerinin kıyısından geçen yolumuz, tarihî taş kemerli köprülerle fotoğrafik bir görünüm kazanıyor. Kaçkar Dağları Millî Parkı’nın girişinde koruyucu bir anıt gibi yükselen Zilkale ise Fırtına Vadisi’nin benzersiz güzelliğini esrarengiz görünümüyle tamamlıyor. Artık 600’e yakını endemik olmak üzere 2 binden fazla canlı türüne ev sahipliği yapan millî parkın atmosferindeyiz.

Turumuzun en heyecan verici duraklarından biri ise Artvin kırsalı… Yolun Borçka’dan sonraki bölümü, abartısız yeşil bir cennet. Çam, köknar ve kestane ağaçlarıyla örtülmüş derin vadiler, uçsuz bucaksız stepler, beton yüzü görmemiş köyler ve Alp Dağları’nı anımsatan bozulmamış kır yaşamı… Daha kuzeydeki Karçal Dağları’nın etekleri ise dünya mirası koruma sahası olarak kabul edilen doğal yaşlı korular ve yarı tropikal yağmur ormanlarıyla kaplı. Maçahel Vadisi’ndeki köyler, Gürcistan sınırına kurulmuş. Köylerde Gürcüce yaygın olarak kullanılıyor. Ormanların sakladığı Maral ve Mençuna Şelaleleri ise tüm yorgunluklarımızı üzerimizden almaya yetiyor. Ne dersiniz, doğanın kalbinde böylesi bir seyahati çoktan hak etmediniz mi?

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (28 AĞUSTOS 2020, CUMA) İSTANBUL - TRABZON - AYDER - PALOVİT

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Mado Cafe önünde Antonina Turizm yetkilisi ile saat 06.45’de buluşuyoruz. Bilet işlemlerinden sonra, Anadolu Jet’e ait TK 7424 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:55’de Trabzon’a hareket ediyor saat 09.35’de Trabzon’a varıyoruz. Tur aracımıza binmemizin ardından yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuk sonrası Ayder Yaylası’na varıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Kaçkar Dağları içindeki doğal güzelliklerden biri olan Palovit Şelâlesi’ni görmeye gidiyoruz. Palovit deresi kenarından bulunan 32 santimetreye ulaşan çapları ve 10 metreyi bulabilen boyları ile şimşir ağaçlarını görüyoruz. İlçe merkezinin 15 km güneyinde, Fırtına Deresi'nin batı yamaçları üzerinde kurulmuş Kalenin üzerinde inşa edildiği sarp kaya kütlesi denizden 750 metre dere yatağından yaklaşık 100 metre yükseklikte olan bölgenin en dikkate değer eserlerinden biri olan Zilkale‘yi görüyorüyoruz. Ayder Turizm Merkezi’nde bulunan yörenin büyüleyici güzelliğini ve modern mimarinin konfora dair tüm olanaklarını, Karadeniz’e özgü içtenlikle sunan Kaçkar Resort Oteli’ne giriş yapıyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. http://www.kackarresorthotel.com/

2.GÜN (29 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ) ARTVİN - ARHAVİ - MENÇUNA ŞELALESİ - MACAHEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, kültür değerleri bakımından zengin bir geçmişe sahip Arhavi İlçesine gidiyoruz. Arhavi ilçesindeki evlerin yapısal özellikleri görüyoruz. Genelde Karadeniz mimarisi ile uyum içinde olmasına rağmen işlevsel farklılıklar gösteren evler zemin kat ile birlikte ya 2 kat ya da 3 kat olarak inşa edilir. Arhavi evlerinin en büyük
özelliği coğrafyaya çok uyumlu olmasıdır. Bölgenin nemli olmasına rağmen evler mimari özelliğinden dolayı rutubet kokusu barındırmaz. Ardından aracımız ile bir süre devam edip, park ettikten sonra, yaya olarak 15-20 dakikalık orman içi yürüyerek gideceğimiz, suyunu sazlık ve Taşlık yaylasından alan Arhavi ilçesinde yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz. 90 metre kadar yükseklikte ve kısmen orta bölümde taşlara çarparak akan Şelalenin altında oluşmuş gölde yüzme keyfi yapıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Kamilet vadisinde bulunan tesislerde karakovan balının oluşum aşamalarını yetkiliden dinliyoruz. Ardından kalacağımız Maçahel‘deki Green Roof Otel’e varıyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. http://www.macahelgreenroofotel.com

3.GÜN (30 AĞUSTOS 2020, PAZAR) MARAL ŞELALESİ - CAMİLİ - BORÇKA KARAGÖL - TRABZON

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, kültürel ve biyolojik zenginlikleri ile dikkat çeken Maçahel gezimizin ilk noktası Maral Şelalesi. Karçal Dağları’nın üç koldan kuşattığı ve yaklaşık 65 metre yükseklikten düşen Maral Şelalesi’ne, Ladin ve kayın ağaçları arasındaki muhteşem doğa içerisinde yapacağımız yaklaşık 30 dakikalık yürüyüş sonrasında ulaşacağız. “İnsan ve Biyoküre Programı’’ çerçevesinde Türkiye’nin ilk biyosfer rezervi ilan edilen Maral Şelalesi gezimiz ardından, Artvin'in Borçka ilçesine bağlı 6 köyden oluşan Camili Köyü’ne gidiyor. 1855 yıllarında çığ felaketi sırasında yıkılan ve yerine yapılan Camili köyü camiyi ziyaret ediyoruz. İlk caminin yapılış tarihi kesin bilinmemekte olup yapılış tarihi Miladı 1819’dan önce olduğu ifade edilir Çığ felaketi sonucu yıkılmış cami keresteleri yeni yapılan caminin tavanında kullanılmış, eksik kalan kısımların köylüler tarafından samanlıklar, serenderler ve ambarlar bozularak 1855 yılında Arhavili ustalar tarafından tamamlanmıştır. Trabzon’a dönüş yolumuzda vereceğimiz akşam yemeği molası sonrası havalimanına transfer oluyoruz Check-in işlemlerimizi yapıp Anadolu Jet’e ait TK 7431 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 19.40’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezide görüşmek üzere, hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Anadolu Jet ile İstanbul Sabiha Gökçen – Trabzon gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • İlk gün Kaçkar Resort otelde akşam yemeği dahil konaklama
 • İkinci gün Macahel Green Roof otelde akşam yemeği dahil konaklama
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Konforlu araç ile ulaşım hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış tur kitapçığı
 • KDV
 • Tüm yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Otel ekstraları ve Kişisel Harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Uçuş Hakkında Bilgi
*Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

*THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

*AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

*Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.


TEMİNATLAR LİMİT
TUR İPTALİ-TUR BEDELİ KADAR
TIBBİ TEDAVİ
GERİ DÖNÜŞ/TIBBİ NAKİL-2850,00 TL
ÖLÜM HALİNDE CENAZENİN İKAMETE NAKLİ
BAGAJ KAYBI VEYA HASARI-1100,00 TL
BAGAJ GECİKMESİ-425,00 TL
AKRABA ZİYARETİ ULAŞIM GİDERLERİ
İLAÇ GÖNDERİMİ-DAHİL
ACİL MESAJLARIN İLETİLMESİ-DAHİL
Önemli Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafında tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz İstanbul Turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm hijyen kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar el değmemiş biçimde ambalajlıdır. Tur boyunca kullanımımız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Sağlık önlemleri gereği, yemeklerimizi açık havada, gezi programına en uygun noktada alacağız. Öğle yemekleri sandviç paketi olarak servis edilecektir.

Sağlık önlemleri gereği, akşam yemeklerimizi konaklama yaptığımız otelimizde alacağız. Akşam yemeği menü bilgisi rehberimiz tarafından aynı gün misafirlere bildirilecektir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ederiz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,875,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺220,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp
error: İçerikler tescilli ve korumalıdır.