from ₺3,595,00
Rezervasyon Yap

Fırtına Vadisi – Macahel

Created with Sketch. Artvin
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

07 - 09 Ağustos 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Biyolojik çeşitliliğiyle Türkiye’nin en zengin ekosistemine sahip Fırtına Vadisi’nde başlayan yolculuk, önce ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası’nda, oradan Kaçkarlar’ın eteklerindeki Zilkale harabesini geçerek varılan Palovit Şelalesi’nde sürüyor.
Ardından Artvin’in el değmemiş doğası ve yaban hayatıyla ünlü Kamilet Vadisi’nde devam eden yeşil yol, bu kez bizleri Mençuna Şelalesi’ne götürüyor
Ve son durak, Gürcistan sınırında bulunan ve Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı Camili de dahil, altı köyü içinde barındıran Macahel bölgesi. Tempolu bir yürüyüşün ardından varılan Maral Şelalesi’nin yanı başında soluklanıyor, onlarca metre yükseklikteki ağaçlardan toplanan karakovan balının ve daha nice doğal lezzetlerin tadına varıyoruz. Son olarak da Karagöl’ün sakin doğasında ciğerlerini oksijenle doldurup, bu eşsiz doğanın özelliklerini bölgedeki uzmanlardan dinliyoruz.
Antonina Turizm’in organizasyonuyla, yemyeşil bir serüvene hazır olun !

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1. GÜN (07 AĞUSTOS 2020, CUMA) İSTANBUL - TRABZON - AYDER - PALOVİT

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Mado Cafe önünde Antonina Turizm yetkilisi ile saat 06.45’de buluşuyoruz. Bilet işlemlerinden sonra, Anadolu Jet’e ait TK 7424 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:55’de Trabzon’a hareket ediyor saat 09.35’de Trabzon’a varıyoruz. Tur aracımıza binmemizin ardından yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuk sonrası Ayder Yaylası’na varıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Kaçkar Dağları içindeki doğal güzelliklerden biri olan Palovit Şelâlesi’ni görmeye gidiyoruz. Palovit deresi kenarından bulunan 32 santimetreye ulaşan çapları ve 10 metreyi bulabilen boyları ile şimşir ağaçlarını görüyoruz. İlçe merkezinin 15 km güneyinde, Fırtına Deresi'nin batı yamaçları üzerinde kurulmuş Kalenin üzerinde inşa edildiği sarp kaya kütlesi denizden 750 metre dere yatağından yaklaşık 100 metre yükseklikte olan bölgenin en dikkate değer eserlerinden biri olan Zilkale‘yi görüyorüyoruz. Ayder Turizm Merkezi’nde bulunan yörenin büyüleyici güzelliğini ve modern mimarinin konfora dair tüm olanaklarını, Karadeniz’e özgü içtenlikle sunan Kaçkar Resort Oteli’ne giriş yapıyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. http://www.kackarresorthotel.com/

2. GÜN (08 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ) ARTVİN - ARHAVİ - MENÇUNA ŞELALESİ - MACAHEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, kültür değerleri bakımından zengin bir geçmişe sahip Arhavi İlçesine gidiyoruz. Arhavi ilçesindeki evlerin yapısal özellikleri görüyoruz. Genelde Karadeniz mimarisi ile uyum içinde olmasına rağmen işlevsel farklılıklar gösteren evler zemin kat ile birlikte ya 2 kat ya da 3 kat olarak inşa edilir. Arhavi evlerinin en büyük
özelliği coğrafyaya çok uyumlu olmasıdır. Bölgenin nemli olmasına rağmen evler mimari özelliğinden dolayı rutubet kokusu barındırmaz. Ardından aracımız ile bir süre devam edip, park ettikten sonra, yaya olarak 15-20 dakikalık orman içi yürüyerek gideceğimiz, suyunu sazlık ve Taşlık yaylasından alan Arhavi ilçesinde yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz. 90 metre kadar yükseklikte ve kısmen orta bölümde taşlara çarparak akan Şelalenin altında oluşmuş gölde yüzme keyfi yapıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Kamilet vadisinde bulunan tesislerde karakovan balının oluşum aşamalarını yetkiliden dinliyoruz. Ardından kalacağımız Maçahel‘deki Green Roof Otel’e varıyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. http://www.macahelgreenroofotel.com

3. GÜN (09 AĞUSTOS 2020, PAZAR) MARAL ŞELALESİ - CAMİLİ - BORKÇA KARAGÖL - TRABZON - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, kültürel ve biyolojik zenginlikleri ile dikkat çeken Maçahel gezimizin ilk noktası Maral Şelalesi. Karçal Dağları’nın üç koldan kuşattığı ve yaklaşık 65 metre yükseklikten düşen Maral Şelalesi’ne, Ladin ve kayın ağaçları arasındaki muhteşem doğa içerisinde yapacağımız yaklaşık 30 dakikalık yürüyüş sonrasında ulaşacağız. “İnsan ve Biyoküre Programı’’ çerçevesinde Türkiye’nin ilk biyosfer rezervi ilan edilen Maral Şelalesi gezimiz ardından, Artvin'in Borçka ilçesine bağlı 6 köyden oluşan Camili Köyü’ne gidiyor. 1855 yıllarında çığ felaketi sırasında yıkılan ve yerine yapılan Camili köyü camiyi ziyaret ediyoruz. İlk caminin yapılış tarihi kesin bilinmemekte olup yapılış tarihi Miladı 1819’dan önce olduğu ifade edilir Çığ felaketi sonucu yıkılmış cami keresteleri yeni yapılan caminin tavanında kullanılmış, eksik kalan kısımların köylüler tarafından samanlıklar, serenderler ve ambarlar bozularak 1855 yılında Arhavili ustalar tarafından tamamlanmıştır. Trabzon’a dönüş yolumuzda vereceğimiz akşam yemeği molası sonrası havalimanına transfer oluyoruz Check-in işlemlerimizi yapıp Anadolu Jet’e ait TK 7431 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 19.40’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezide görüşmek üzere, hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Anadolu Jet ile İstanbul Sabiha Gökçen – Trabzon gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • İlk gün Kaçkar Resort otelde akşam yemeği dahil konaklama
 • İkinci gün Macahel Green Roof otelde akşam yemeği dahil konaklama
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Konforlu araç ile ulaşım hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış tur kitapçığı
 • KDV
 • Tüm yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Otel ekstraları ve Kişisel Harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Uçuşlar Hakkında Bilgi
*Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

*THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

*AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

*Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.TEMİNATLAR LİMİT
TUR İPTALİ-TUR BEDELİ KADAR
TIBBİ TEDAVİ
GERİ DÖNÜŞ/TIBBİ NAKİL-2850,00 TL
ÖLÜM HALİNDE CENAZENİN İKAMETE NAKLİ
BAGAJ KAYBI VEYA HASARI-1100,00 TL
BAGAJ GECİKMESİ-425,00 TL
AKRABA ZİYARETİ ULAŞIM GİDERLERİ
İLAÇ GÖNDERİMİ-DAHİL
ACİL MESAJLARIN İLETİLMESİ-DAHİL
Özel Notlar
Turumuz için en fazla 8 misafir kabul edilmekte olup, araç olarak VIP Minibüs kullanılmaktadır.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ederiz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina hijyen kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde her biri kişiye özel olmak üzer günde iki adet maske, dezenfektan tüp ve kolonya bulunmaktadır.

Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar, paketli ve sadece tur boyunca kullanımımız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimiz de kalacaktır.

Konaklayacağımız tesislerde COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Sağlık önlemleri gereği yöresel restoranlarda öğle yemeği alınmamaktadır. Gezilerimizde öğle yemekleri, otelimizden onaylı, otelin restoranından temin edilen öğle yemeği paketleri şeklinde verilecektir. Yemeklerimizi açık havada, gezi programına en uygun noktada alacağız.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺3,595,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺300,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz