fbpx
from €2,190,00
Rezervasyon Yap

Endülüs’te Mağrib Kültürü İzleri

Created with Sketch. İspanya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

26 - 31 Ekim 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

6 Gün 5 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

KIPKIRMIZI BİR AŞKIN GÖRKEMLİ YUVASI; ESKİ ENDÜLÜS

“Barış, kültür ve kızıl bir tutkunun kusursuz buluşmasının eserlerini halen kollarında saklayan Eski Endülüs, ışıldayan cevherleri ile bizleri bekliyor…”

Üzerinde bir zamanlar ender rastlanır şekilde barışçıl bir hayatın hüküm sürdüğü, ilim, bilim ve sanatın göklere çıkarıldığı Eski Endülüs, bugün bir gezgin için mücevherlerden de değerli bir rotadır. Nefes kesen tarihi eserler, aşk, tutku ve devrimden doğan bir kültürün izleri, nev-i şahsına münhasır mimariler ve Akdeniz’in bayıldığımız doğası, bulunması imkansız bir hazine haritasını oluşturur. İşte bu haritanın peşinden keşif avcılığına soyunacağımız  Eski Endülüs turumuzda, beyaz boyalı evleriyle ünlü Pueblos Blancos’un en güzeli Ronda’da kasabanın estetiğine doyacak, kayaları kavuşturan köprü Puente Nuevo’dan geçip dünyaca ünlü edebiyatçılara ilham olmuş Ortaçağ sokaklarında geçmişi yakalayacağız. 

Dünyanın en büyük kiliselerinden Sevilla Katedrali’nde büyük kâşif Cristoforo Colombo’nun mezarını ziyaret edecek, panoramik kent turumuzda Altın Kule, Konsolosluk Mahallesi ve zanaatkarları ile meşhur sokakları adımlayacağız. Turumuz sırasında Sevilla’da ünlü Feria De Abril Festival etkinliklerine tanık oluyor, rengarenk sokaklarda festival coşkusuna ortak oluyoruz. UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, yüzyılların camiler kenti Cordoba’da Mezquita (Cordoba Camii) ve Cordoba Katedrali’ni ziyaret edeceğiz.Flamenko’nun doğum yeri; rüya şehir Granada; UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Endülüs mimarisinin gözbebeği Elhambra Sarayı ve muhteşem Generalife Bahçeleri, ünlü ressam Pablo Picasso  Müzesi de kaçırmayacağımız macera noktalarından…

Bu kusursuz tarih, kültür ve sanat şölenine katılmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • MALAGA – RONDA - CADİZ – JEREZ DE LA FRONTERA – SEVILLA – CORDOBA – GRANADA

Tur Detayları / Programı

1.Gün 26 Ekim 2021, Salı İSTANBUL - MALAGA – RONDA

Saat 06.30’da İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminal’inde, Antonina Turizm yetkilisiyle buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından, Malaga’ya gidecek olan Türk Hava Yolları’nın TK 1304 sayılı uçuşu ile saat 08.10’da Malaga’ya hareket ediyor ve yerel saatle 11.55’de varıyoruz. Tur aracımızla buluşuyor ve hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası kayalar üzerine kurulmuş olan Ronda şehrine varıyoruz. Ronda boğa güreşlerinin ilk ortaya çıktığı şehirdir. Şehirde kayalar arasında bulunan şehrin sembollerinden biri olan Köprü’yü ( Puerte Nuevo ) görüyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Yerel rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezimizde İspanya’nın en eski Boğa Güreşi Arenası’nı ( Plaza De Toros ) ve Bandolero Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. İspanya Meydanı’nı ( Plaza De Espana ) görüyor, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında tarihin derinliklerine bir yolculuk yapıyoruz. Geceleme Ronda’daki otelimizde olacaktır.

2.Gün 27 Ekim 2021 , Çarşamba RONDA – CADİZ(120km) – JEREZ DE LA FRONTERA(30km) – SEVİLLA(90km)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Cadiz’e hareket ediyoruz. Ortalama iki saatlik yolculuktan sonra derin bir koyda konumlanmış korunaklı liman olan , tarih boyunca kaşiflerin çıkış noktası olmuş Cadiz’e varıyoruz. Bu güzel kentte yürüyüş turumuz yapıyor ardından öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında hareket ediyor ve yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Jerez De La Frontera’ya varıyoruz. Dünyanın en meşhur Jerez(cherry) üreticisi olan Tio Pepe’yi ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından yola çıkıyor yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Flamenco’nun anavatanı olan Sevilla’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün 28 Ekim 2021 , Perşembe SEVILLA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız yürüyüş turumuzda Amerika kıtasını keşfeden büyük kâşif Kristof Kolomb’un mezarının bulunduğu Sevilla Katedrali’ni ve meydanlarını, altın kuleyi görüyoruz. Dünyaca ünlü ve UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Kraliyet sarayı Alcazar’a gidiyor ve Patio de Leon, Adalet Salonu, Patio de la Monteria, Palacio de Don Pedro, Carlos Salonu, Patio de Crucero ve görkemli bahçeleri görüyoruz. Öğleden sonra serbest zaman alıyoruz. Akşam otelimizden ayrılıyor ve Sevilla’nın ünlü bir Tablao’sunda ‘aşkın ve tutkunun dansı flamenco’nun en sıcak örneklerini izliyoruz. Geceleme 4* otelimizdedir.

4.Gün 29 Ekim 2021 , Cuma SEVILLA – CORDOBA (140 km ) – GRANADA ( 200 km)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sevilla’dan ayrılıyor ve yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Endülüs Emevileri'nin kavşak noktası, yüzyılların camiler kenti Cordoba'ya varıyoruz. Cordoba’nın eski kent merkezi UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ nde yer almaktadır. Bu tarihi şehirde; Endülüs’ün en büyük camisi Mezquita Camisi’ni (Cordoba Camisi) ziyaret ediyoruz. Günümüzde müze olarak kullanılmakta olan Mezquita ibadete kapalıdır. Sonrasında ise Cordoba Katedrali’ni ve Kraliçe İsabella’nın Endülüs’ü almasının ardından burada zülüm görerek Hıristiyanlaştırılan ve yaşadığı yerlerden göçmek zorunda bırakılan Musevilerin mahallelerini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezimizi tamamlayıp Cordoba’dan ayrılıyor ve İspanya'nın en mistik kentlerinden biri olan Granada'ya gidiyoruz. Geceleme Granada’da 5* otelimizdedir.

5.Gün 30 Ekim 2021 , Cumartesi GRANADA

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Granada şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Arapların Endülüs'ü terk ettikleri son nokta olarak bilinen kent, birçok gezi dergisi tarafından “rüya şehir” olarak tanımlanmaktadır. Turumuza ilk olarak UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan El Hamra Sarayı’nı ve muhteşem bahçelerini ziyaret ederek başlıyoruz. Mimari bir şaheser olan bu sarayda ışığın, suyun ve süslemelerin görsel şölenini görüyoruz. Bu sarayın bizlere 1001 gece masallarını hatırlatacağına emin olabilirsiniz. Muhteşem bahçelerine dünyanın dört yanından gelen çiçekler renk katmaktadır. Sonrasında ise Alcazar yapılarını, Alcazaba katıntılarını ve V.Karl’ın sarayını ziyaret ediyoruz. Bu saray V.Karl’ın Granada’da yaşamak istemesi üzerine yapımına başlanmış, fakat Kolomb tarafından Amerika’nın keşfi sonrasında yapımı yarıda kalmıştır. Öğle yemeği molasının ardından şehir turumuza devam ediyoruz.
Arap izlerinin yer aldığı Arap çarşısını (Al Caiceria) görüyor, geçmişte Müslüman mahallesi olan günümüzde ise Çingenelerin yoğun olarak yaşadığı, hala Endülüs ruhunu koruyan Albayzin mahallesinin dar sokaklarını geziyoruz. Dar el Kura Sarayı’nı, Kristof Kolomb’un heykelini, şehrin İspanyollara geçmesinin ardından Kraliçe Isabella’nın isteği ile yıkılan ve kiliseye çevrilen Kraliyet Kilisesi’ni (Granada Ulu Camii - Camii El-Kebir) görüyoruz. Kraliçe Isabella ve eşi Kral Fernando’nun mezarlarının da bulunduğu şehir katedrali göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz.

6.Gün 31 Ekim 2021 , Pazar GRANADA – MALAGA (125 km ) - ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından 07:30’da Granada’dan ayrılıyor ve Malaga’ya hareket ediyoruz. Bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Malaga’ya varıyoruz. Yapacağımız panoramik yürüyüş turunun ardından serbest zaman alıyoruz. Sonrasında havalimanına gidiyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerini tamamlayıp Türk Hava Yolları’nın TK 1304 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.25’de hareket ediyor ve saat 23.55’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Endülüs’ü Antonina Turizm farkı ve uzman rehber eşliğinde gezebilme imkânı
 • THY ile İstanbul – Malaga – İstanbul uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde 5 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Granada’da yerel bir restoranda limitli içkili Gala akşam yemeği
 • Sevilla’da bir içkili limitli Flâmenko dans gösterisi
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Klimalı konforlu araç ile ulaşım
 • Müze giriş ücretleri
 • Yerel rehberler
 • Havaalanı vergisi
 • THY hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • İspanya Schengen Vizesi (150.-Eu)
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Neden ANTONİNA ile ”ENDÜLÜS’TE MAĞRİB KÜLTÜRÜ İZLERİ” Turu
Emevilerin Cebelitarık’ı geçip İslam kültürünü taşıdığı topraklara gidiyoruz. Dinlerin, renklerin, kültürlerin harmanlandığı, farklılıkların zıtlık olarak değil, zenginlik olarak tanımlandığı Endülüs topraklarını keşfedeceksiniz.

Malaga’dan Granada’ya kadar uzanan bu yolculuğumuz boyunca adım adım Endülüs’ü yaşıyor, tarihin derinliklerine yolculuk yapıyor olacaksınız.

Bir 1001 gece masalı olarak ifade edebileceğimiz Al Hambra Sarayı’nı ziyaret edecek, bu muhteşem sarayda İslam mimarisinin ulaştığı son noktayı göreceksiniz. Sarayın yapısının, süslemelerinin çevreyle, yeşille, suyla nasıl bu denli ahenk içinde olabildiğine şaşıracak, hayran kalacaksınız.

Flemenko’nun anavatanı Sevilla’da en ünlü Tablao’lardan birinde ‘Aşkın ve Tutkunun Dansı’nı izliyoruz.
Vize ile ilgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 85 Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€2,190,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz