fbpx
from ₺1,250,00
Rezervasyon Yap

Edirne – İğneada – Longoz Ormanları

Created with Sketch. Edirne
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

17 - 18 Ekim 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

2 Gün 1 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Doğanın Bin Bir Renginden Mimar Sinan’ın Şaheserlerine

Puslu dağların, duru göllerin, heybetli ağaçların ve bin bir çiçeğin özündeki tüm sihirleri doğaya sunduğu bir orman düşleyin! İçinde sadece göl değil, deniz de olsun. Bir çiçek deniziyle örtünsün sonra, renk renk… Biri solarken rengini diğerine bırakan, ama toprağı hiç terk etmeyen…  Böyle bir rüya âlemine gidelim mi sizinle? Sıradan bir hafta sonunu çocuksu bir sevince dönüştürelim ve yaza “merhaba” diyelim. Ruhumuzu ve bedenimizi iyiden iyiye ısıtan esrik güneşiyle mevsimin en güzel ışıltılarını böyle bir yerde hissedelim. Yanıtınız “evet”se, haydi o zaman istikametimiz İğneada

Duruluğunu her daim koruyan Longoz Ormanları’nın derinliklerinde, bir çiçek denizinin göllere yansıyan bin bir rengini izlemek… “Yazın anlamı bu olsa gerek!” dedirtiyor bizlere… Dupnisa Mağarası’nın büyüleyici gizemine tanıklık ettikten sonra Edirne’ye uzanalım birlikte. Bir zamanlar “Balkanların merkezi” kabul edilen ve bir asra yakın süre Osmanlı’ya başkentlik yapan Edirne, başlı başına dev bir açık hava müzesi gibi… Bu çok katmanlı kültür şehri, Osmanlı’dan bu yana hat ve süsleme sanatlarının aktif olarak geliştirilip öğretildiği bir şehir olarak geleneklerine sahip çıkmaya devam ediyor.  

Sahi, Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği muhteşem Selimiye Camii’ni uzman rehberimiz eşliğinde gezmeye ne dersiniz? Edirne’nin, hatta Trakya’nın belki de dünyada en çok tanınan eseri olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Selimiye Camii mimari tekniği ve olağanüstü işçiliğiyle gerçek bir şaheser. Sürprizler diyarı Edirne’de görülmeye değer yerler Selimiye Camii ile sınırlı değil. Osmanlı’dan günümüze ulaşan en eski yapılarından olan Eski Camii, her biri farklı tarzda yapılmış Üç Şerefeli Camii ve olağanüstü İznik çinileriyle donatılmış Muradiye Camii’nin yanı sıra, Hadrian Surları, Sarayiçi Bölgesi, Beyazıt Külliyesi ve Sağlık Müzesi, Karaağaç, Lozan Anıtı ve Tarihî Tren İstasyonu, Edirne’nin mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında. 

Zarif bir mimarinin ve geleneksel yaşam biçimlerinin alabildiğine belirgin olduğu Edirne’de yaprak ciğerinden badem ezmesine yöresel lezzetlerin tadına bakıp, sevdiklerinize mis kokulu meyve sabunları alarak mevsimin renklerini ve dingin ruh hâlini yaşamak istemez miydiniz? Gelin, hayranlık uyandırıcı tarihi hikâyelerle dolu bu doğal ve kültürel zenginlikler havzasını birlikte keşfedelim.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1. GÜN: İSTANBUL - İĞNEADA - LONGOZ ORMANLARI - DEMİRKÖY - DUPNİSA

Sabah 06.00’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde ve 06.30’da Taksim AKM önünde misafirlerimizle buluşuyoruz. Araçta ikram edeceğimiz kahvaltılık eşliğinde yaklaşık üç buçuk saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. İğneada’ya varışımızın ardından hava şartları uygun olduğu takdirde Longoz Ormanları’nda yürüyüş ile bitki örtüsü, büyük ağaç kökleri, dere yatakları, ağaç mantarları, ağaçkakan yuvaları gibi görülmeye değer görsellikteki doğal varlıkları görüyoruz. Yeryüzünde nadir görülen ve yeşilin her rengini barındıran, meşe ağacı ile örülmüş Longoz Ormanları’nda gürgen, palamut, kayın ağaçları eşliğinde yürüyerek keyifli vakitler geçiriyor, bu doğa harikası alanları fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Ardından Mert Gölü’ne gidiyoruz. Göl gezimiz sonrasında öğle yemeği molası veriyor ve sonrasında aracımız ile buluşup Demirköy’ü ziyaret ediyoruz. Osmanlı döneminde burada kurulan Demirköy Dökümhanesi, İstanbul’un fethinde kullanılan topların yapımında çok önemli rol oynamış. Ziyaretimizin ardından yolumuzun üzerinde bulunan 2 bin 720 metre derinlikteki Dupnisa Mağarası’nı geziyoruz. Yanımıza fenerlerimizi almayı unutmuyoruz ki mağaranın içindeki güzelliklerin ayrıntılarını rahatça görebilelim! Fotoğraflamak için harika güzellikte olan mağara, “kuru” ve “sulu” olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Mağara gezimizi tamamlamamızın ardından Edirne’ye doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Edirne’deki otelimizde.

2. GÜN: EDİRNE - İSTANBUL

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerini yapıyor; sonra tur aracımızla buluşup, Edirne turumuza başlıyoruz. Edirne’ye ismini vermiş imparatorun adını taşıyan Hadrian Sur Duvarları’nın yanı sıra, Saat Kulesi ve kent surları çevresine kurulmuş ilk dönem Osmanlı şehrinin kalıntılarını gezerek turumuza devam ediyoruz. Edirne’nin anıtsal anlamda ilk Osmanlı yapısı olan Eski Camii, mimari tarih açısından istisnai bir eser olan Üç Şerefeli Camii ve Mimar Sinan’ın yapıtları arasında bir şaheser sayılan Selimiye Camii’ni ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Muradiye Camii, Edirne Sarayı, Beyazıt Külliyesi ve Sağlık Müzesi, Mimar Sinan Köprüsü, Gazi Mihal Camii ile gezimize devam ediyoruz. Sonra Karaağaç, Lozan Anıtı ve Tarihî Edirne Tren İstasyonu’nu görüyoruz. Ziyaretlerimizi tamamlamamızın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Edirne RYS Hotel’de bir gece kahvaltı ve akşam yemeği dâhil konaklama
 • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezme ayrıcalığı
 • Birinci gün kahvaltı paketi
 • Tüm giriş ücretleri ve bağışlar
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup, acente ve havayolu şirketinin iflası hâlinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi hâlinde, toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hâle getiren iptal sigortası dâhil; tıbbi tedavi teminatları ve bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi, tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç, sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi, bu tur için 39 TL olup, dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize yüzde 100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle İlgili Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺1,250,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺150,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz