fbpx
from ₺4,295,00
Rezervasyon Yap

Doğu Karadeniz

Created with Sketch. Trabzon, Rize, Artvin
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

20 - 24 Temmuz 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

5 Gün 4 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Trabzon şehir merkezinin iki zarif adresi Atatürk Köşkü ve Ayasofya’dan başlayıp en karakteristik Rize yaylalarından Artvin’in Gürcistan sınırındaki tarihî köylere, oradan da el değmemiş şelalelere ve dağ göllerine uzanabileceğiniz muhteşem bir yolculuğa ne dersiniz? Hemen her yerin göz alıcı bir canlılıkla çiçeğe kestiği ilkbaharın en güzel günlerinde Türkiye’nin orman dokusu en yoğun bölgesi Doğu Karadeniz’de olmak, âdeta yeni bir başlangıca “merhaba” demek gibi…

Bu özel turumuzda Bizans’tan Osmanlı’ya asırların biriktirdiği kültürel katmanlara sahip olan Doğu Karadeniz’in en özel mekânlarını, renkli simalarını, ruhu ve bedeni yenileyen doğal alanlarını keşfedebilirsiniz. Trabzon’dan sonra Fırtına deresinin gürül gürül çağlayan sularını takip ederek Rize’nin cennet vadilerine doğru ilerleyen turumuzda, yaylalardan gelen tulum seslerinin çağrısına kulak veriyoruz. Yer yer kır lokantalarının ve çay bahçelerinin kıyısından geçen yolumuz, tarihî taş kemerli köprülerle fotoğrafik bir görünüm kazanıyor. Kaçkar Dağları Millî Parkı’nın girişinde koruyucu bir anıt gibi yükselen Zil Kale ise Fırtına Vadisi’nin benzersiz güzelliğini esrarengiz görünümüyle tamamlıyor. Artık 600’e yakını endemik olmak üzere 2 binden fazla canlı türüne ev sahipliği yapan millî parkın atmosferindeyiz.

Turumuzun en heyecan verici duraklarından biri ise Artvin kırsalı… Yolun Borçka’dan sonraki bölümü, abartısız yeşil bir cennet. Çam, köknar ve kestane ağaçlarıyla örtülmüş derin vadiler, uçsuz bucaksız stepler, beton yüzü görmemiş köyler ve Alp Dağları’nı anımsatan bozulmamış kır yaşamı… Daha kuzeydeki Karçal Dağları’nın etekleri ise dünya mirası koruma sahası olarak kabul edilen doğal yaşlı korular ve yarı tropikal yağmur ormanlarıyla kaplı. Maçahel Vadisi’ndeki köyler, Gürcistan sınırına kurulmuş. Köylerde Gürcüce yaygın olarak kullanılıyor. Ormanların sakladığı Karagöl ise Abant Gölü’nün yüz yıl önceki hali gibi… Finalde Uzungöl ve Sürmene evleri turumuzu taçlandırıyor. Ne dersiniz, kısa bir bahar molasını çoktan hak etmediniz mi?

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN: 20 TEMMUZ 2021, SALI İSTANBUL - TRABZON - AYDER

Tura katılacak misafirlerimizle saat 06.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşup AnadoluJet Hava Yolları’nın TK 7424 sefer sayılı uçuşuyla saat 07.55’de Trabzon’a hareket ediyoruz. Saat 09.35’de Trabzon’a varıyoruz. Trabzon şehir merkezinde eski bankerlerden Konstantin Kabayanidis'in yazlık konutu olarak 1890 yılında inşa edilmiş köşke gidiyoruz. Atatürk Köşkü olarak bilinen yapı, Avrupa mimarisi özelliklerini taşıyor. Atatürk’ün Trabzon ziyaretleri sırasında konakladığı oda, toplantı solunu ve Atatürk’ün bizzat üzerinde çalışıp işaretlemelerde bulunduğu haritayı görüyoruz. Bu köşk aynı zamanda Atatürk'ün vasiyetini yazdığı binadır. Daha sonra 1. Manuel Komnenos zamanında (1238-1263) inşa edilmiş ve Trabzon’un fethiyle birlikte camiye çevrilen Ayasofya’yı geziyoruz. Kostaki Konağı olarak da bilinen Trabzon Müzesi’ni gezdikten sonra Fırtına Deresi Vadisi boyunca manzaraları izleyerek Ayder Yaylası’na gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Ayder Turizm Merkezi’ndeki Kaçkar Resort Otel’de.
www.kackarresorthotel.com

2.GÜN: 21 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA ÇAMLIHEMŞİN - ŞENYUVA - AYDER

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Şenyuva’ya gidiyoruz. Şenyuva’da meşhur taş köprüyü gördükten sonra sırada Zilkale var. Kaçkar Dağları’nda yüksek bir tepeye hâkim, Karadeniz’in en etkileyici kalelerinden Zilkale güzelliğiyle sizleri şaşırtacak. Zilkale’yi gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonra Palovit Şelalesi’ni göreceğiz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Ayder Yaylası’na dönüyoruz. Yayla gezimizden sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Ayder Turizm Merkezi’ndeki Kaçkar Resort Otel’de.
www.kackarresorthotel.com

3.GÜN: 22 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE ARHAVİ - MENÇUNA - MAÇAHEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, kültür değerleri bakımından zengin bir geçmişe sahip Arhavi’ye gidiyoruz. Arhavi’deki evlerin yapısal özellikleri görüyoruz. Ardından aracımızla Mençuna Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Suyunu Sazlık ve Taşlık Yaylalarından alan Mençuna Şelalesi’ne 15-20 dakikalık orman içi yürüyüşle varılıyor. 90 metre kadar yükseklikten dökülen şelalenin altındaki gölde yüzebilirsiniz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Cankurtaran Geçidi’nden geçerek Borçka’ya gidiyoruz. Maçahel Bölgesi’nde Efeler Köyü ve Camili Merkez Bucağı’nı gezeceğiz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Maçahel’deki Greenroof Otel’de gerçekleşecektir.
www.greenroofmacahel.com

4.GÜN: 23 TEMMUZ 2021, CUMA MAÇAHEL – MARAL – İREMİT - KARAGÖL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Maral Çayı kenarında yürüyüş yapacağız ve Maral Şelalesi’ni göreceğiz. Dileyen misafirlerimizle dik, fakat kısa bir yokuşu takip ederek Maral Şelalesi’ne inecek, buz gibi sularda serinleyeceğiz. Daha sonra İremit Köyü’ne giderek rengârenk ahşap köy camisini göreceğiz. Vereceğimiz serbest zamanda geleneksel köy evlerinden birinde öğle yemeğini alabilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra Borçka’nın göz bebeği Karagöl’e gidiyoruz. Doğa harikası Karagöl’de kartpostallara layık görüntüler fotoğraf meraklılarını bekliyor. Akşam yemeği ve konaklama için Maçahel’deki otelimize dönüyoruz.
www.greenroofmacahel.com

5.GÜN: 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ MAÇAHEL - MURATLI KÖYÜ - SÜRMENE - İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra Maçahel Havzasına veda ediyoruz ve olağanüstü doğa manzaralarını izleyerek Muratlı Köyü'ne doğru yola çıkıyoruz. Muratlı Baraj suları altında kalan cami minaresini ve çay fabrikasının bacasını fotoğraflıyoruz. Ardından Muratlı Camisini ziyaret ederek Gürcü mimarisinin detaylarını dinliyoruz. Çayeli’nde vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra Sürmene'ye gidiyoruz. Ülkemizde Karadeniz ile özdeşleşen çayın hikâyesini dinlemek üzere bir çay fabrikasına uğruyoruz. Son olarak Sürmene Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Trabzon Havalimanı’na gidiyoruz. Anadolu Jet Hava Yolları’nın TK 7431 sefer sayılı uçuşuyla saat 17.50’de İstanbul’a uçuyoruz. Saat 19.40’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varıyoruz ve güzel anılarla gezimizi sonlandırıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • İstanbul - Trabzon – İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Belirtilen otellerde 4 gece akşam yemeği dâhil konaklama
 • Profesyonel rehberlik servisi
 • Tur boyunca konforlu araç ile ulaşım
 • Millî park girişleri
 • Müze girişleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış özgün kitapçık ve kişiye özel sertifika
 • KDV
 • Öğle Yemekleri
 • Tüm öğle ve akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Bahşişler
 • Kişisel Harcamalar ve otel ekstraları

Önemli Bilgiler

Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 69 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur ile İlgili Notlar
Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.

Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” nin imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım sözleşmesi” ndeki iptal-iade koşulları geçerlidir.

Çocuk indirimleri, iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.

Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 8 katılımcı ile gerçekleştirilir.

Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Created with Sketch.
₺4,295,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺400,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz