from ₺545,00
Rezervasyon Yap

Demirköy, Dupnisa Mağarası ve İğneada Longoz Ormanları

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

22 Ağustos 2020 Cumartesi

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Demirköy’ün Osmanlı döneminde, imparatorluğun sanayi merkezi olduğunu ve İstanbul’un fethinde kullanılan topların, Demirköy Top Dökümhanesi’nde hazırlandığını biliyor muydunuz?

Peki içinde 60.000 kadar yarasanın yaşadığı Dupnisa Mağarası’nı?

Peki ya derinliklerindeki farklı doğal oluşumlarla Longoz Ormanları’nı hiç görmüş müydünüz?

Karadeniz sahili boyunca Yıldız Dağları’ndan Karadeniz’e doğru akan dereler denize ulaşamadan, göllerde ve bu göllerin bataklık alanlarında son bulur. Ancak önlerindeki kumul dolayısıyla denizle irtibatları kesilen göl ve balıklar ilkbaharda fazla gelen sularla şişerek geriye doğru taşar ve düz araziyi kaplar. İşte bu taşkın sahalar longoz (subasar) ormanlarını oluşturur. İğneada bölgesinde sıra sıra longozlar bulunur. Erikli Gölü, Mert Gölü ve Saka Gölü Longozu gibi… Erikli Gölü Longozu’nu keyifli bir yürüyüşle keşfetmeye var mısınız?

Bu turumuzda ormanlarda ve göl kenarında yürüyecek ve binlerce yarasanın sığındığı Dupnisa Mağarası ile İstanbul fethinde kullanılan Demirköy’deki top dökümhanesini göreceğiz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Program

Dupnisa Mağarası, Demirköy Top Dökümhanesi, İğneada Longoz Ormanları (Erikli Gölü Longozu)
Öğle yemeği Efkan Taş Mekan’da alınacaktır

Buluşma Yeri ve Saati

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önü: 06.00
Taksim AKM önü: 06.30

Dahil/Dahil Değil

  • Özel araç ile ulaşım
  • Uzman rehberlik
  • Öğle yemeği
  • Tur Bilgi Notları

Önemli Bilgiler

Önemli Notlar
Gezi programında belirtilen saatte aracımız hareket edecek ve grubumuz tura başlayacaktır. Buluşma noktasında hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanız önemle rica olunur. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.

Gezi programlarımız dönem koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafında tutulmaktadır. Rehberin, (varsa) kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterli alan sağlamak adına, gezi araçlarında tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz İstanbul Turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm hijyen kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel maske ve kişiye özel el dezenfektanı bulunmaktadır.

Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar el değmeden ambalajlanmıştır ve tur boyunca kullanımınız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.
İptal Koşulları
• Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
• Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.
• Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.
• Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.
0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

Turlarımız en az 15 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺545,00

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz