from ₺245,00
Rezervasyon Yap

Cihangir – Çukurcuma – Tophane

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

9 Ağustos 2020 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Beyoğlu’nun çok kültürlü toplumsal yapısına ait yaşamsal dinamikleri gözler önüne seren detayları ve mimari bir açık hava müzesini andıran yapılarıyla Taksim – Gümüşsuyu hattında başlayan turumuz, İstanbul’un renkli geçmişine doğru derinlikli bir yolculuk vaat ediyor. 

Gezimizin heyecan verici adreslerinden biri olan Cihangir, sanatçıların ve kedilerin cumhuriyeti olarak nam salmış. Şair Küçük İskender’in “İstanbul’un başkenti Cihangir’dir” dediği semt, tarihî pastaneleri, meze ve turşucu dükkânları, sanat galerileri, şarküterileri, şarap butikleri, sinematekleri ve Orhan Kemal Müzesi ile başlı başına keşfedilmeye değer bir dünyaya açılıyor. Kanuni Sultan Süleyman, 16. yüzyılda burada, çok sevdiği oğlu Cihangir adına görkemli bir cami yapılmasını salık vermiş. Çift minareli cami tamamlanınca çevresindeki yerleşimler de hızla artmış ve zamanla oluşan bu semte de Cihangir denmiş. Osmanlı döneminde paşaların, Rum bankerlerin, konsolosların yaşam alanı olan Cihangir, geçmişten bugüne farklı kültürlerin ve mimari üslupların buluştuğu bir semt olarak tanınmış.

Turumuzun devamında, Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un yanı sıra, birçok şair, yazar ve sanatçıya ilham vermiş sokakların peşi sıra, Tophane’nin “kaptan köşkü” Çukurcuma’ya uzanıyoruz. Antika, kostüm, plak ve eskici dükkânlarıyla ziyaretçilerine birbirinden yaratıcı detaylar sunan mahallenin mekânları kadar tarihi de ilgi çekici. 

Uzman rehberimizin renkli anektotlarıyla şenlenen turumuzun finalinde yine, hikâyesi bol bir eski İstanbul mahallesi bekliyor bizleri: Tophane. Gerçekten de tarihin bu yokuşlu semte yüklediği misyon oldukça ilginç ayrıntılar içeriyor. Şöyle ki Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u kuşatırken ihtiyacı olan topları burada üretmiş. Semtin adı da buradan geliyor. Ayrıca Ampir ve Barok üsluplarının kaynaştığı Nusretiye Camii ve Mimar Sinan’ın eseri olan Fındıklı Molla Çelebi Camii, yakın çevreyi süsleyen en güzel eserler arasında. Siz de bütün bu  semtleri adım adım keşfetmeye ve hikâyelerine kulak vermeye hazırsanız, sizleri de turumuza bekliyoruz. 

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Buluşma Yeri ve Saati

Buluşma yeri: Taksim The Marmara önü saat 09:30

Bitiş Saati ve Yeri

Turumuzun bitiş saati ve yeri 16:30-17:00 arasında Tophane Tramvay durağıdır.

Program

Gümüşsuyu, Taşkışlalar, Deniz Hastanesi, Atatürk Kitaplığı, Gümüşsuyu Palas, Pangiris Konağı, Alman Sefareti, Ayaspaşa Camii, Ercüment Kalmık Evi/Müze, Sıraselviler Muzurus Paşa, Ralli Konakları, Belçika Sefareti, Aya Triada Kilisesi, Zapyon Eseyen liseleri, Alman Hastanesi, Sirkeci Mustafa Ağa Camii, Firuz Ağa Camii, Ağa Hamamı, Orhan Kemal Evi, Cihangir Camii, Defterdar Camii, Tophane Kadiri Tekkesi, İtalyan Hastanesi, Çukurcuma Camii ve Hamamı, Cezayir Sokak, Venedik Sarayı, İtalyan Lisesi, Fransız Mahkemesi, Karabaş Tekkesi, Tophane, Tophane Kasrı, Kılıçali Paşa Külliyesi, Tophane Çeşmesi

Dahil/Dahil Değil

  • Uzman rehberlik
  • Sabah poğaça ve çay ikramı
  • Kilise ve camilerdeki bağışlar
  • Öğle yemeği(sandviç)
  • Tur boyunca her katılımcı için mikrofon ve verici sistemi
  • Tur bilgi notları

Önemli Bilgiler

Önemli Notlar
Gezi programında belirtilen saatte grubumuz tura başlayacaktır. Buluşma noktasında hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanız önemle rica olunur. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.

Gezi programlarımız dönem koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafında tutulmaktadır. Rehberin, (varsa) kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterli alan sağlamak adına, gezi araçlarında tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz İstanbul Turları ve yakın çevre gezilerinde kendi araçlarını kullanmaktadır. Hijyen sorumluluğu doğrudan Antonina Turizm itinasıyla uygulanmaktadır.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm hijyen kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel maske, kişiye özel el dezenfektanı bulunmaktadır.

Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar el değmemiş biçimde ambalajlıdır. Tur boyunca kullanımımız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Sağlık önlemleri gereği, yemeklerimizi açık havada, gezi programına en uygun noktada alacağız. Öğle yemekleri sandviç paketi olarak servis edilecektir.
İptal Koşulları
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

Turlarımız en az 15 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺245,00

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz