fbpx
from €3,675,00
Rezervasyon Yap

Cezayir

Created with Sketch. Cezayir
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

12 - 21 Mart 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

10 Gün 9 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

ALGER – GARDAYA – CONSTANTİNE – DJEMİLA  – SETİF – ORAN – AİNFEZZA – TLEMCEN – TİPASA – CHERCHELL

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Osmanlı’nın belirgin izlerini taşıyan Cezayir, zenginliğini kültürel çeşitliliğinden alıyor. Konuklarına Akdeniz, Afrika ve Fransız kültürlerinin benzersiz bir sentezini sunan ülkede keşfedilecek çok şey var. Kelime anlamı “Adalar” olan dört milyon nüfuslu başkent Cezayir, yüksek tepelerle çevrili bir körfezin kıyısına kurulmuş. Ünlü Fransız yazar Guy de Maupassant başkent ile ilgili şunları söylemiş: “Göz kamaştırıcı ışığın altında uzanan bu şehir çok güzeldir.” Gerçekten şehre gelenler, arkada yükselen ormanlık tepelerden kıyıya doğru süzülmüş gibi görünen beyaz boyalı çok sayıda yapının etkileyici görüntüsü ile karşılaşıyor. Peki bu zarif şehrin bir zamanlar Fransa’ya başkentlik yaptığını biliyor muydunuz? İkinci Dünya Savaşı’nın en zor günlerinde Londra’ya kaçan Fransız Hükümeti, başkent olarak o dönem Fransız toprağı olan Cezayir’i ilan etmiş. Şehirde kolonyal binalardan kiliselere, dükkân tabelalarından baget ekmeklere kadar Fransız etkisi bugün de görülebiliyor.

1962 yılında bağımsızlığını kazanan ülkenin başkenti ilan edilen Cezayir’in yukarı kısmında ise bir kültür hazinesi saklı: Kasbah. Türkçedeki “kasaba” sözcüğünden Arapçaya Kasbah olarak geçen bu yerleşimin kuruluşu Osmanlı’ya, Barbaros Hayreddin Paşa dönemine uzanıyor. Öyle ki buranın yerlileri Türk soyundan geldiklerine inandıklarından, kendilerini asilzade olarak kabul ediyor. Daracık sokakları, kâgir evleri ve ince uzun merdivenleriyle bir labirenti andıran Kasbah’ta tepedeki hisara kadar uzanan yol boyunca görülmeye değer pek çok yapı göze çarpıyor.

Üç asır boyunca Türk himayesinde kalan ülkede, Osmanlı’dan kalan zengin mirasın izini sürüyor, antik Roma döneminden günümüze şaşırtıcı bir şekilde tahribat görmeden gelmiş şehirleri keşfediyoruz. Dahası UNESCO dünya kültür mirası Djemila, Timgad, Tipasa ve Alger Kasbah’ı ziyaret ediyor; yeryüzünün ikinci büyük mağarasını görüyor; Cezayir’in göz alıcı sahil şeridini, yüksek platolarını, vadilerini, kanyonlarını, tarihi köprülerini keşfediyoruz. Tam 10 gün boyunca kültür turizminde saklı bir hazine olan Cezayir’i keşfetme fırsatı sunan turumuz, kolayca sahip olunamayacak sayısız deneyim içeriyor. Bunun en önemli nedeni ise ülkemizde böylesine kapsamlı ve konusunda uzman -kültür seviyesi yüksek- Türkçe bilen rehber eşliğinde Cezayir turlarının düzenlenmemesi. Üstelik kaliteli otellerde konaklama ve yemek ile formaliteler ve vakit kaybı olmadan vize alım hizmeti de cabası… Sevdiklerinize anlatacak çok şey yaşayabileceğiniz bu turumuza sizi de bekliyoruz. Davetlimizsiniz.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Kültür turizminde saklı hazine olan Cezayir’i keşfetme
 • Antik Roma döneminden günümüze kadar şaşırtıcı bir şekilde fazla yıkım görmemiş şehirler
 • 3 asır boyunca Osmanlı himayesinde kalan ülkede Osmanlı mirasını görüyoruz
 • Unesco kültür mirası listesindeki Djemila, Timgad ve Alger Kasbah’ı ziyareti
 • Renkli gözalıcı sahil şeridi, yüksek platolar, vadiler, kanyonlar, tarihi köprüler
 • Dünyanın en büyük ikinci mağaranın ziyareti
 • Konusunda uzman kültür seviyesi yüksek Türkçe bilen rehber eşliğinde gezi
 • Kaliteli otellerde konaklama ve kaliteli yemek
 • Formaliteler ve vakit kaybı olmadan vize alım hizmeti

Tur Detayları / Programı

1.Gün: 02 Ekim 2020, Cuma İstanbul - Alger - Tipasa (75 km.) - Cherchell (30 km.) - Alger (100 km.)

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile sabah saat 06.00’de buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Türk Hava Yolları’nın TK 653 sayılı seferi ile saat 08.35’te hareket ediyoruz. Yaklaşık dört saatlik bir uçuş sonrası yerel saat ile 10.30’da başkent Cezayir şehrinin Houari Boumediene Havalimanı’na varıyoruz. Gümrük işlemleri sonrası yerel rehberimiz ve tur aracımızla buluşuyor, ve Tipasa’ya hareket ediyoruz. Bir diğer antik Roma şehri olan Tipasa, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Hristiyanlık öncesi ve Bizans döneminde varlığını sürdüren tarihi şehrin katıntılarını rehberimizle keşfettikten sonra, öğle yemeğimizi deniz mahsulleri olarak yerel restoranda alıyoruz. Alacağımız yemek sonrası kısa bir yolculuk yapıyor ve Cherchell’e varıyoruz. Bu ufak şehirde Ulusal Şerşer Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki buluntular ve mozaik eserler oldukça ilgi çekicidir. Ziyaretimiz sonrası başkente, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

2.Gün: 03 Ekim 2020, Cumartesi Alger - Gardaya

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyor ve Cezayir Havayolları’nın iç hat uçuşu ile Gardaya’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından aracımızla buluşup şehir merkezine transfer oluyoruz. Öğle yemeğini yerel restoranda aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Gardaya muhteşem Mzab mimarisi ve sanatı ile başladığı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki bir şehirdir. Eski şehir El Atteuf, 700 yıllık camii Shikh Sidi Brahim, çölün incisi olarak da adlandırılan Ksar of Gardaya göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

3.Gün: 04 Ekim 2020, Pazar Gardaya - Constantine

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile saat 08:15’de hareket ediyor, 09:45’de Alger’e varıyoruz. Ardından 11.10’da Alger’den hareket ediyor, 12.15’de Constantin’e varıyoruz. Derin bir vadi ile çevrili bu kent, “köprüler şehri” olarak anılmaktadır. Kanyonun üzerinden yerden 196 metre yükseklikte bulunan M’cid Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz, buradan manzara oldukça etkileyicidir. Bir sonraki durağımız ise Souk el-Ghazal Camii ve çifte minareli Emir Abdelkader Camii’dir. Bugün ayrıca Ahmed Bey Sarayı’nı görüyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

4.Gün: 05 Ekim 2020, Pazartesi Constantine - Djemila (115 km.) - Setif (55 km.)

Sabah alacağımız kahvaltının ardından Constantine gezimize devam ediyoruz. Şehirdeki antik Roma döneminden kalan Tiddis kalıntılarını ve Ulusal Cirta Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Tarihi merkez La Medina’da yürüyüş yapıyoruz. Gezilerimiz sonrası Dejemila’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saat süren yolculuk sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Djemila’ya, “Güzel Olan”’a varıyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrasında eski adı ile Cuicul olan bu tarihi şehri rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Sonrasında bir saatlik yolculuk yapıyor ve Setif’e varıyoruz. Burası Roma döneminde bölgenin başkenti konumundaydı. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

5.Gün: 06 Ekim 2020, Salı Setif - Alger - Oran

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış yapıyor ve Roma döneminden kalan şehir duvarların kalıntılarını görüyoruz. Roma dönemi buluntu eserlerin ve mozaiklerin sergilendiği Setif Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir merkezindeki Fransız kolonyal dönemden kalma El Fouara Çeşmesi görüyor ve bölgede yürüyüş yapıyoruz. Gezimiz sonrasında Alger havalimanına transfer oluyoruz. Cezayir Havayolları’nın uçağı ile 17.00’de hareket ediyor saat 18.15’te Oran şehrine varıyoruz. Akdeniz kıyısındaki bu şehir, birçok etnik grubu, faklı dini ve kültürü bir arada barındırmaktadır. Şehir, İspanyol ve Fransız işgali altında kalmış ve bu mimarisine de yansımıştır. Gezilerimizin ardından otelimize gidiyor ve yerleşme sonrasında akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

6. Gün: 07 Ekim 2020, Çarşamba Oran

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tur aracımızla buluşuyor ve Oran’ı keşfe çıkıyoruz. Gerçekleştireceğimiz gezide 16. yüzyıl İspanyol yapımı Santa Cruz Kalesi ve Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burası hâkim bir tepede olduğundan harika bir şehir ve deniz manzarası vardır. Kuzey Afrika’nın en büyük sinagogu olan Oran Sinagogu’nu, Ahmed Zabana Müzesi’ni ve Beyin Sarayı’nı görüyoruz. Panoramik ve yürüyüş turumuzda ise şehrin kalbi konumundaki 1 Kasım Anıtı’nı, Sacre Coeur Katedrali’ni ve Tren Garı’nı görme imkânımız oluyor. Öğle yemeğini gezilerimiz esnasında alıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

7. Gün: 08 Ekim 2020, Perşembe Oran - Ain Fezza (175 km.) - Tlemcen (15 km.)

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sonra Ain Fezza’ya varıyoruz. Burada, yaklaşık 57 metre derinliğe ulaşan, 700 metre uzunluğunda ve 65 bin yıl önce oluşmuş mağarayı ziyaret ediyoruz. Burası dünyadaki en büyük ikinci mağaradır. Mağaradaki birçok sarkık ve dikitler görülebilir. Mağaradaki hava sıcaklığı yıl boyunca 13 derecede civarındadır. Mağara ziyareti sonrasında öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Tiemcen’e ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz gezide, Sidi Boumediene Camii’ni ziyaret ediyoruz. Burası, Sufiler için bir haç noktası gibi ziyaret edilen camiymiş. Yaklaşık 900 yıl önce inşa edilen Tiemcen Büyük Camii ile 1335 yapımı İspanyol duvarlı El Mansourah Camii ziyareti ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize giriş yapıyor ve kısa dinlenme sonrası akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

8. Gün: 09 Ekim 2020, Cuma Tlemcen - Alger

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemini gerçekleştiriyoruz. Tur aracımızla buluşuyor ve bize ispanyadaki El Hamra’yı hatırlatan El Mechouar Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Kissaria Çarşısı’nda kısa alışveriş etkinliğimiz oluyor. Alacağımız öğle yemeği sonrasında havalimanına gidiyor ve Cezayir Havayolları’nın iç hat uçuşu ile 17.30’te hareket ediyor ve 19.00’da başkente varıyoruz. Otelimize giderken yol üzerinde Djemaa el-Kebir(dışardan), yani Büyük Camii’yi ziyaret ediyoruz. Otelimize giriş yapıyor ve dinlenme sonrası akşam yemeğini otelde alıyoruz. Geceleme başkent Alger’de.

9. Gün: 10 Ekim 2020, Cumartesi Alger

Kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehirde ilk olarak hâkim bir tepeye konumlandırılan ve her yerden görüle bilinen 92 metre yüksekliği ile görkemli bir anıt olan Makam-ı Şehid, yani Şehitler Anıtı karşılamaktadır. Fransızlar ile yapılan bağımsızlık mücadelesinde hayatını kaybedenleri anmak amacı ile yapılmıştır. Başka bir tepeye Bizans stili olarak 1872’de Fransızlar tarafında inşa edilen Notre Dame d’Afrique Katedrali sonrasında Mağribi ve Bizans tarzı karışımı olarak 17. yüzyıl inşa edilmiş olan Ketchaoua Camii’ni(dışarıdan) ziyaret ediyoruz. Eski bir Osmanlı sarayına kurulmuş olan Ulusal Bardo Müzesi’nde Cezayir tarihi ve sanatını keşfediyoruz. Son olarak Jardin D’Essai du Hamma Botanik Bahçesi’nde keyifli yürüyüş yapıyor ve bu yeşil vahayı geziyoruz. Öğle yemeğimiz tur esnasında alıyor ve gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

10.Gün: 11 Ekim 2020, Pazar Alger - İstanbul

Sabah otelimizden çıkış işlemi yapıyor ve sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki tarihi Kasbah bölgesinde yürüyüş turu yapıyoruz. Burası tarihi kale çevresindeki merkezi bölge olup, dar sokakları ve binalarıyla Osmanlı ile Fransız etkileri taşımaktadır. Burada 16. yüzyılda, Osmanlı döneminde Ramazan Paşa tarafından yapılan Reis Sarayı’nı (restorasyonda) ziyaret ediyoruz. Sonrasında bir başka Osmanlı eseri olan El Jedid Camii’ni(dışardan) ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. THY’nin TK 652 no’lu uçuşu ile saat 16.35’te hareket ediyor ve 3,5 saatlik bir uçuş sonrası saat 22.00’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi Antonina ayrıcalığı ve uzman Türk rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • THY ile İstanbul - Alger Cezayir - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Cezayir Havayolu ile Alger - Gardaya ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Cezayir Havayolları ile Alger - Oran ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Cezayir Havayolları ile Tlemcen - Alger ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen kaliteli otellerde 9 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Klimalı tur aracı ile tüm şehir turları ve havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Tur esnasında belirtilen toplam 9 adet akşam yemeği
 • -1 akşam yemeği (gala yemeği olarak) Alger’de yerel restoranındadır
 • Tur esnasında belirtilen 9 adet öğle yemeği
 • İngilizce yerel rehberler
 • Program yer alan müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Tur bilgi notları
 • Havalimanı vergileri ve Havayolları hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı (50TL)
 • Dahil olan yemeklerde alınan içecekler
 • İsteğe bağlı iptal ve seyahat sağlık sigortası
 • Cezayir Vizesi (80 EUR)

Önemli Bilgiler

Vize ile ilgili Notlar
Yeşil Pasaport Sahipleri vizeden muaftır.
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 140 EUR olup 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş ile ilgili Bilgiler
Mil ile bilet almak isteyen misafirlerimiz öncesinden bildirmek koşulu ile biletlerini mil ile alma imkanına sahiptir. Bunun için uçak grup bileti alımı öncesi satış temsilcilerimiz ile temasa geçmeniz rica olunur. Milleri ile Business upgrade yapmak isteyen misafirlerimiz ise bunu ancak bilet kesim sonrasında gerçekleştirme imkânları vardır.
THY uçuşlarında her yolcunun 20 Kg bagaja hakkı + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. 20Kg bagaj hakkının aşılması durumunda bu ücrete tabi olacaktır. 6Kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (Genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz.
Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€3,675,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz