fbpx
from ₺1,445,00
Rezervasyon Yap

Çanakkale – Gelibolu – Conk Bayırı – Troya

Created with Sketch. Çanakkale
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

10 - 11 Ekim 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

2 Gün 1 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Destanların yazıldığı topraklara yolculuk

Çanakkale’de, Kara ve Deniz Savaşları’nda yaşamını yitirmiş yüz binlerce askerin anısına dev harflerle dağlara yazılmış “Dur yolcu! Bastığın toprakları tanı…” seslenişi, gezginlere bir mola çağrısı gibidir. 1915 yılında başlayıp, yaklaşık 11 ay süren ve bir milyona yakın insanın katıldığı Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası, günümüzde dev bir gezi parkı gibi… Çanakkale Tarihî Savaş Alanları Bölgesi’nin en önemli noktalarını gezeceğimiz bu turumuzda, kanlı muharebelerin çarpıcı anlarını, uzman rehberimizin özgün anlatımıyla “yaşanmış hikâyeler” ve “az bilinen detaylar” eşliğinde keşfetme fırsatı buluyoruz.

Çanakkale gerçekten de ziyaretçisinde derin duygular uyandıran bir coğrafyaya sahip. Conkbayırı’nda Atatürk’ün şarapnel parçasından saati sayesinde kurtulduğu yer, bir anıt ile gösterilmiş. Beş ayrı bloktan oluşan Conkbayırı Yazıtları ise Orhun Kitabeleri’nden esintiler taşıyor. Alçıtepe köyündeki Türk şehitliğinin dramatik bir öyküsü var: 40 bin yaralı askerin barındığı vadi, bombardımana hedef olunca, büyük bir katliam yaşanmış. Yarımadanın ucundaki Hisarlık Burnu’nda yükselen 42 metre yüksekliğindeki Zafer Anıtı ise Çanakkale Savaşları’na bir saygı duruşu niteliğinde… Tarihin seyrini değiştirmiş bu destansı savaşın izlerini sürdüğümüz doyurucu bir günün sonunda, gezimizi Kordon’da nezih bir balık restoranında ziyafet ile taçlandırıyoruz.

 Ertesi gün turumuzu, Aynalı Çarşı, Troya Atı ve panoramik Çanakkale şehir gezisi ile zenginleştiriyor, ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Troya Antik Kenti’ne uzanıyoruz. 3 bin 200 senelik derinlikli bir geçmişe sahip olan Troya, efsaneleriyle klasik Batı edebiyatının temelini oluşturuyor. Mitolojik kahramanların kozlarını paylaştığı, tanrıları entrikalarla örülü Troya’nın önemi, her geçen gün daha fazla anlaşılıyor. Özetle, tarih sahnesinde benzersiz olaylara tanıklık eden bu önemli coğrafyanın çağrısına kulak vererek, unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşıyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN: 10 EKİM 2020, CUMARTESİ İSTANBUL - GELİBOLU - ÇANAKKALE ŞEHİTLİK – CONK BAYIRI

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde sabah saat 06.00'da ve Taksim AKM önünde saat 06.30'da buluşuyor ve Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. İki saat sonra Tekirdağ'da mola veriyor ve kahvelerimizi içip yenilendikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Eceabat’ta alacağımız öğle yemeğinin ardından Gelibolu yarımadasında Çanakkale Savaşı’nın izlerini sürmeye başlıyoruz. Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale Şehitler Abidesi ziyaretlerinden sonra Alçıtepe Köyü’nden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında tümü kahramanca çarpışıp şehit olan 57. Alay Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırı’na çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda Çanakkale’ye dönüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Çanakkale Kordon manzarası eşliğinde, nefis deniz mahsullerinden oluşan menümüz ile yerel bir restoranda alıyoruz. Yemekten sonra dileyen misafirler Çanakkale içerisinde veya Kordon’da yürüyüş yapabilirler. Konaklamamız Çanakkale içerisinde Parion Hotel’de gerçekleşecektir.

2. GÜN: 11 EKİM 2020, PAZAR ÇANAKKALE - TROYA ANTİK KENTİ – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından bagajlarımızı toplayarak otelden ayrılıyoruz. Kent içinde Aynalı Çarşı ve Troya Atı’nı görerek kısa bir kent gezisi yapmamızın ardından antik çağların destansı savaşının yaşandığı, yüzyıllarca anlatılacak hikâyelerin hayat bulduğu Troya Antik Kenti’ne uzanıyoruz. Burada Helen ile Paris’in binlerce insanın savaşına dönüşen aşk hikâyesini, Troya kentinin büyük komutanı Hektor’un kahramanlığını, mitolojik birer karaktere dönüşen Yunanlı komutanlar Odysseus’un ve Achilleus’un hikâyelerini dinliyoruz. Troya gezimizi tamamlamamızın ardından Troya Müzesi’ni de ziyaret ediyor bilgilerimizi


pekiştiriyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından güzel doğa manzaraları eşliğinde İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 20:00 sularında İstanbul’da olacağız. Nice hayal tadında gezilerde tekrar görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Çanakkale’de beş yıldızlı Parion Hotel’de bir gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Çanakkale Limanı’nda nezih balık restoranında akşam yemeği
 • Turun ilk sabahı kahvaltı paketi
 • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri,
 • Bilgi notları
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • KDV
 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan ekstra ve alkollü içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup, acente ve havayolu şirketinin iflası hâlinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi hâlinde, toplam tur bedelinin yüzde 80’ine kadar iade almayı mümkün hâle getiren iptal sigortası dâhil; tıbbi tedavi teminatları ve bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi, tur kayıt esnasında, en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç, sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 49 TL olup, dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize yüzde 100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur ile ilgili Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺1,445,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺130,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz