fbpx
from €1,650,00
Rezervasyon Yap

Büyük Bulgaristan Turu

Created with Sketch. Bulgaristan
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

23 Nisan - 01 Mayıs 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

9 Gün 8 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Osmanlı-Türk Eserleri, Trak Uygarlığı, Bulgar Ortodoks Manastırları.. Svilengrad’da Meriç Nehri üstünde Mimar Sinan eseri 20 gözlü muhteşem Eski Köprü, Filibe’de Balkanlar’ın en eski camisi Murad Hüdavendigar-Cuma Camii, Tekkeköy’de ünlü Otman Baba Türbesi, Nevestino köyünde İshak Paşa Köprüsü, Vidin’de Tuna Nehri üstünde Vidin Kalesi ve isyancı derebeyi Osman Pazvantoğlu Külliyesi, Eski Zağra’da Hamza Bey Camii, bir Ortaçağ kültür başkenti Veliko Tarnovo, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan altı eser Rila Manastırı, Boyana Manastırı ve Madara Binicisi Kaya Kabartması, Kazanlık Trakya Mezarı, Trakya Tümülüsü, Nesebar ve daha nice yer.. 

SVİLENGRAD – ESKİ ZAĞRA – KAZANLIK – HASKOVO – TEKETO KÖYÜ – FİLİBE – İHTİMAN – SAMOKOV – DUPNİÇA – RILA MANASTIRI – MEDİ VADİSİ – KÖSTENDİL – SOFYA – BOYANA MANASTIRI – BELGRADCIK – VİDİN – PLEVNE – TREVNE – VELIKO TARNOVO – TARGOVISHTE – RAZGRAD – SVEŞTARİ TÜMÜLÜSÜ – DEMİR BABA TÜRBESİ – ŞUMNU – MADARA – DOBRİÇ – SİLİSTRE – VARNA – BALÇIK – AKYAZILI TÜRBESİ – NESEBAR – DEREKÖY – İSTANBUL 

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ücretsiz bağlantı uçuş hizmetimiz vardır. Ayrıntılı bilgi için 444 54 18 nolu numarayı arayabilirsiniz. 

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün. 23 Nisan 2021, Cuma İSTANBUL – KAPIKULE – SVİLENGRAD – TEKETO KÖYÜ – HASKOVO – FİLİBE

Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önünden sabah saat 07.00’de, Taksim AKM önünden saat 07.30’da rehber ve otobüsümüzle buluşuyoruz. Trakya TEM Otoyolu ile İstanbul’dan hareket ediyoruz. Yaklaşık 260 km ya da dört saat sonra Kapıkule hudut kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan’a geçiyoruz. Sınırın geçtikten hemen 20 km sonra Svilengrad’a (Mustafapaşa) geliyor ve Meriç Nehri üstündeki muhteşem Eski Köprü’yü (Stari Most) görüyoruz. 20 gözlü bu taşköprünün eski adı Cisri Mustafa Paşa Köprüsü ve 1529 yılında Mimar Sinan tarafından inşa edilmiş. Ziyaretten sonra Svilengrad’dan ayrılıyor ve bir saatlik yolculuk sonrasında Teketo Köyü’ndeki (Tekkeköy) Otman (Osman) Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Osman Baba hoğşgörüsüyle namlı bir Bektaşi dervişi, 1378-1478 yılları arasında bölgede yaşamış. Ziyaretin ardından Haskovo’ya (Hasköy) geliyoruz. Burada Yıldırım Bayezid zamanında 1395 yılında inşa edilmiş olan eğri minareli Hasköy Camii’ni görüyoruz. iyaretten sonra hareket ediyor ve bir saat sonra Filibe’ye geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.

2.Gün. 24 Nisan 2021, Cumartesi FİLİBE – STARA ZAGORA – KAZANLIK – FİLİBE

Kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Bir saat sonra Stara Zagora’ya (Eski Zağra) geliyoruz. Eski Zağra’da ve şehir merkezinde günümüzde Dinler Müzesi olarak kullanılan Hamza Bey Camii’ni (1409) ziyaret ediyoruz. Hamza Bey Camii, üstündeki kitabesinde de yazdığı üzere, Yıldırım Bayezid’in Ankara Savaşı’nı Timur’a kaybetmesinden sonraki onbir yıllık Fetret döneminde, orada hüküm süren ve sonra ağabeyi Mehmed Çelebi’ye kaybedecek olan Süleyman Çelebi zamanında 1409 yılında inşa edilmiş. Evliya Çelebi de seyahatnamesinde buradan Eski Cami diye bahsediyor. Eski Zağra aynı zamanda Osmanlı’ya isyan eden alim Şeyh Bedreddin’in 1416 yılında bizzat kendi çevresindekiler tarafından etkisiz hale getirildiği yer. Şeyh Bedreddin, buradan o sırada Serez’de bulunan Sultan Mehmed Çelebi’ye götürülüyor ve orada idam ediliyor. Ziyaretin ardından Eski Zağra’dan ayrılıyor ve yarım saatlik bir yolculuk sonrasında Kazanlak’a (Kazanlık) geliyor ve burada UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi‘nde yer alan Trakya Mezarı’nı geziyoruz. Bu mezar MÖ 4. yüzyıla tarihlenir ve ölümü bir şenlikle kutlayan Trakya gömü gelenekleri ile ilgili birbirinden eşsiz duvar resimleri vardır. Öğlen yemeği molasının ardından Kazanlık’tan ayrılıyor ve iki saatlik bir yolculukla Plovdiv’e (Filibe) geliyoruz. Filibe’nin tarihi bölgesinde yürüyüş turu yapıyoruz. Roma Amfitiyatrosu, Roma Stadyumu, Balkanlar’ın en eski camisi Cuma Camii-Murad Hüdavendigar Camii (1364), İmaret Camii (1445), (Balkan fatihlerinden Lala Paşa’nın oğlu Şehabüddin Paşa Camii ve Türbesi), Çifte Hamam (16. yüzyıl ortası) (Kazasker Mustafa Efendi yaptırmış), Saat Kulesi (1808), ve Stari Grad yani eski şehir kısmındaki Kaleiçi Mahallesi 18-19. yüzyıl Osmanlı evlerini ve Hisar Kapı’yı görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Filibe’de otelimizde.

3.Gün. 25 Nisan 2021, Pazar FİLİBE – İHTİMAN – SAMOKOV – DUPNİÇA – RİLA MANASTIRI – MEDI VADİSİ – SOFYA

ahvaltının ardından Filibe’den ayrılıyoruz. Buradan yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğun ardından Ikhtiman’a (İhtiman) geliyor ve İmaret Camii’ni (c.1390) (Yıldırım Bayezid’in komutanlarından ve 1402 yılında Ankara Savaşı’nda şehit düşen Gazimihailoğlu Mahmud Bey yaptırmış) görüyoruz. Daha sonra buradan 39 km mesafede Samokov’a (Samokov) geliyor ve burada şehir merkezinde Bulgaristan’ın en güzel duvar süslemeli camisi olan Bayraklı Camii (19. yüzyıl ortası) ve yine şehir meydanındaki Küpeli Çeşme’yi (18. yüzyıl) görüyoruz. 41 km bir yolculukla Dupnitsa’ya (Dupniça) geliyor ve Dupniça Camii ve türbesini (16. yüzyıl) (caminin banisi bilinmiyor), ve Saat Kulesi’ni (17. yüzyıl) görüyoruz. Dupniça, Güneydoğu Avrupa’nın en yüksek dağı olan 2,925m rakımlı Rila Dağı’nın eteklerinde yeşil ve gölgeliği bol şirin bir kasaba. Bulgaristan’daki Küçük İtalya olarak da biliniyor. Öğlen yemeği molasının ardından Dupnica’dan hareket ediyoruz. Bir buçuk saatlik yolculuktan sonra güneyindeki Rila’ya geliyor ve Bulgaristan’nın en büyük Ortodoks Hıristiyan mabedi olan Rila Manastırı’nı (927) ziyaret ediyoruz. Rila Manastırı UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi‘nde yer alıyor ve yılda yaklaşık 1 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. Manastır 927 yılında Rilalı Sveti Ivan tarafından bugünkü adıyla Rila Manastırı Doğa Parkı içinde 1,147 m rakım yükseklikte kurulmuş. Balkan ve Birinci Dünya Savaşları sırasında Bulgar çarı olan I. Ferdinand’ın (1887-1918) yerine geçen büyük oğlu Çar III. Boris’in (1918- 1943) mezarı ve manastırı 1335 yılında reneve eden Sırp derebeyi Hrelja’nın (Stefan Drogovol) mezarı ve kulesi de burada. Kral I. Ferdinand’ın mezarı ise görevini bırakınca gittiği Almanya’da Coburg’da. Ziyaretin ardından şarapçılıkla ünlü Medi Vadisi’ne geliyor ve bir şarap kavını ziyaret ediyor ve şarap tadımı yapıyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Sofya’ya geliyor ve otelimize yerleşiyoruz.

4.Gün. 26 Nisan 2021, Pazartesi SOFYA

Sabah kahvaltımızın ardından hareket ediyor ve Sofya’nın hemen 20 km kadar güneyindeki Vitosha Dağı eteklerinde bulunan Bulgaristan Ulusal Müzesi’ne geliyoruz. Müze binası eskiden Bulgaristan Halk Cumhuriyeti diktatörü Todor Jivkov’un olarak kullanılıyordu. Müzede Bulgaristan tarihinin tüm evrelerinin yer aldığı sergileri geziyor sonra da müzeden ayrılıyoruz. Kısa bir seyahatten sonra ise Boyana Manastırı’na geliyoruz. Boyana Manastırı, 1979 yılında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi‘ne dâhil edilmiş. Manastır 11. yüzyıl kilisesinin 1259 yılında Çar Konstantin Asen döneminde genişletilmesiyle inşa edilmiş ve eşsiz güzellikteki 13. yüzyıla ait freskoları ile ünlüdür. Ziyaretten sonra hareket ediyor ve yarım saatlik yolculuk sonrası şehir merkezine varıyoruz. Sofya’da Aleksandar Nevski Memorial Kilisesi (Bulgaristan’ın 93 Osmanlı-Rus Harbi sonrasında bağımsızlığına kazanmasında Rus ordusunun etkisini hatırlatmak üzere Rusya’nın Ortaçağ’daki bu ünlü hükümdarının adıyla ve 1882-1924 yılları arasında Neo-Bizans tarzında inşa edilmiş), Sveta-Aya Sofia Kilisesi (Burada 4. yüzyılda burada inşa edilmiş iki kilisenin yerinde 6. Yüzyılda Bizans bazilikası tarzında inşa edilmiş, Sofya’nın en eski kilisesi), Sveti Georgi Rotundası’nı (6. yüzyılda bir pagan tapınağının yerinde inşa edilmiş, 16. yüzyıldan sonra da cami olarak kullanılmış) ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeği molasının ardından Ulu Camii’yi (1494 yılında Koca Mahmud Paşa yaptırmış, günümüzde Arkeoloji Müzesi) ve yanındaki Paşa Sarayı’nı (Rumeli Beylerbeyi Konağı), Sofu Mehmed Paşa-Kara Camii’ni (1528, Mimar Sinan eseri, Grav Ignatiev Caddesi 25) ve Banya Başı Camii’ni (1566 yılında Kadı Seyfullah Efendi yaptırmış, ibadete açık), ziyaret ediyoruz. Gezilerin ardından serbest zaman lıyor sonra da otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini müzikli ve limitli içkili olarak yerel bir restoranda alıyoruz. Eğlenceli akşam yemeğimizin ardından geceleme için otelimize geri dönüyoruz.

5.Gün. 27 Mayıs 2021, Salı SOFYA – BELGRADÇIK KALESİ – VİDİN

Sabah kahvaltımızın ardından Sofya’dan ayrılıyoruz. Kuzeybatı yönünde yaklaşık 175 km’lik bir yolculuk ardından Belgradçik’e (Belgradcık) geliyoruz. Burada Kelato adıyla da bilinen ve ilk olarak Romalılar dönemine ait ve 1805-1837 yıllarında da Osmanlılar tarafından genişletilerek yeniden inşa edilen Belgradcık Kalesi’ni geziyoruz. Belgradcık, Yıldırım Bayezid zamanında 1396 yılında fethedilmiş. Buradan kuzeye doğru yolumuza devam edip yaklaşık 53 km sonra Tuna Nehri kıyısında Vidin’e (Vidin) ulaşıyoruz. Burada Tuna Nehri üstünde Baba Vida olarak da bilinen Vidin Kalesi’ni geziyoruz. Kalenin tarihi 10. yüzyıla, Romalılar dönemine dayanıyor. Kalenin nehire açılan beş ve karaya açılan dört olmak üzere dokuz kapısı var ve ana kapısı 1718 yılında Mimar Mustafa Ağa tarafından yapılmış. Kalenin yakınında Osmanlıların 1801 yapım tarihli Vidin Kışlası’nı (günümüzde Etnoğrafya Müzesi), Tuna Nehri kıyısında Osman azvantoğlu Camii (1801) ve Kütüphanesi’ni görüyoruz. Pazvantoğlu Osman Ağa 1758-1807 yılları arasında burada yaşamış ve Osmanlı’ya isyan etmiş bir derebeyi. Ziyaretlerden sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

6.Gün. 28 Nisan 2021, Çarşamba VİDİN – PLEVNE – TREVNE – VELIKO TARNOVO

Bulgaristan’ın kuzeybatı ucundaki Vidin’den rotamızı doğu yönüne çeviriyor ve yaklaşık 210 km bir yolculuk sonrasında Pleven’e (Plevne) geliyoruz. Plevne, Gazi Osman Paşa’nın 1877 yılında Ruslar’a karşı savunduğu efsane şehir. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Sabah kahvaltımızın ardından Plevne Savaşı’nın anlatıldığı Panorama Askeri Müzesi’ni ve Plevne Savaşı Müzesi’ni ziyaret ediyor ve buradan ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuktan sonra Bulgaristan’ın tarihi eserleri bakımından gizli hazinesi sayılan ve Türkler tarafından kurulan Trevne’ye geliyoruz. Ahşap Türk evlerinin bulunduğu, Osmanlı köprüleri, Saat Kulesi ve daha birçok eseri ile meşhur Trevne bu turun unutulmazları arasında olacaktır. Ziyaretlerden sonra hareket ediyor ve bir saat sonra Veliko Tarnovo’ya geliyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda olacaktır.

7.Gün. 29 Nisan 2021, Perşembe VELIKO TARNOVO – TARGOVISHTE – RAZGRAD – DEMİR BABA TÜRBESİ TRAKYA TÜMÜLÜSÜ – RAZGRAD

Burası Yantra Nehri üzerinde kurulmuş bir Ortaçağ kültür şehri ve üç tepe üzerinde kurulmuş olan eski şehir “Çarlar Şehri” adıyla da biliniyor. 1186 yılından 1393 yılında Osmanlılar tarafından fethedilene kadar Bulgar Krallığı’nın başkenti olmuş. Ulusal Diriliş Müzesi’ni (1872 yılında şehrin Osmanlı valisi için inşa edilmiş ve Bulgaristan’ın 1879 yılında bağımsızlığını kazandıktan sonraki ilk parlamento binası) ve Kırk Azizler Kilisesi’ni (1230) ziyaretin ardından Tsarevets Kalesi‘ne çıkıyor ve içinde bulunan Ortaçağ eserleri Sveti Dimitar Kilisesi’ni görüyoruz. Sveti Dimitar Kilisesi’nde 1185 yılında Bizans’a karşı başlayan isyanın neticesinde İkinci Bulgar Krallığı kurulmuş ve isyanı başlatanlardan Petur tahta çıkmıştır. Kırk Azizler Kilisesi ise 1230 yılında Bizans’a karşı kazanılan Klokotnitsa’daki zaferin anısına inşa edilmiş. Sabah kahvaltımızın ardından birbuçuk saatlik yolculuk yapıyor ve Targovishte’ye (Eski Cuma) geliyoruz. Burada Kız Ana Türbesi’ni (16. yüzyıl, imaret kısmı harap durumda) ziyaret ediyor, yarım saat sonra da Deliorman Bölgesi’nin en büyük Türk şehri Hezargrad’a (Razgrad) geliyoruz. Burada 1498 yapım tarihli Ahmed Bey Camii’ni (tek büyük kubbeli, minareli, ibadete açık) İbrahim Paşa Camii’ni (1615) ziyaret ediyor ve bu iki caminin arasında yerleşimli Saat Kulesi’ni (18. yüzyıl) görüyoruz. 45 dakikalık yolculuktan sonra Sveshtari Köyü yakınlarındaki Demir Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Türbe, 16. yüzyılda, burada önceden mevcut antik döneme ait bir kült yerinde inşa edilmiş kutsal bir mekan. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’yer alan ve MÖ 3. yüzyıla tarihlenen Trakya Tümülüsü’nü ziyaret ediyor ve mezar içinde bulunan Karyatid
heykelleri görüyoruz. Ziyaretten sonra Sveshtari Köyü’nden ayrılıyor ve yarım saat sonra Razgrad’a geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda alıyoruz.

8.Gün. 30 Nisan 2021, Cuma RAZGRAD – ŞUMNU – MADARA – SİLİSTRE – DOBRİÇ – BALÇIK – AKYAZILI TÜRBESİ – VARNA

Kahvaltıdan sonra yarım saatlik yolculuk yapıyor ve Shumen’e (Şumnu) geliyoruz. Şumnu’da Şerif Halil Paşa Külliyesi’ne (1744) ait Şerif Halil Paşa-Tombul Camii, kütüphane, medrese, mektep imaret ve şadırvan ile onun yanındaki Taş Han’ı (Bezistan) geziyoruz. bir saat sonra da Madara Arkeoloji Alanı’na geliyoruz. Madara, Neolitik dönemden Romalılar dönemine kadar eserler içeriyor. Burada UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Madara Binicisi Kaya Kabartması’nı da görüyoruz. Madara Binicisi, Bulgar hanı Tervel’in 700-721 yılları arasındaki dönemine tarihleniyor. Ziyaretten sonra hareket ediyor ve bir saat sonra Tuna Nehri kenarında bulunan ve Namıl Kemal’in “Vata Yahut Silistre” Romanına konu olan Silistre’ye geliyor ve burada bulunan Osmanlı Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeği molasının ardından hareket ediyor ve bir saat sonra Osmanlı döneminde adı Pazarcık olan Dobriç’e geliyoruz. Kısa molanın ardından Karadeniz kıyısında şirin bir kasaba olan Balchik’e (Balcık) geliyoruz. Nazım Hikmet, Mavi Liman romanını Balcık’ta yazmış. Buada bulunan Turgut Reis Camii’ni ve günümüze kadar gelen Osmanlı çeşmelerinden bazılarını gördükte sonra Balçık’tan ayrılıyor ve Varna yolu üzerinde Akyazılı Sultan Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Akyazılı Sultan bir Bektaşi dervişiydi, bu bölgede yaşadı ve Sultan II. Murad döneminde (1421-1451) burada vefat etti, bir kestane ağacının dibinde defnedildi, sonra da üzerine bir türbe inşa edildi. Türbe çift kurşun kubbeli ve her iki dine mensup insanlar tarafından da ziyaret edilen kutsal bir mekan, yakınındaki imaret kısmı ise yıkık durumda. Ziyaretten sonra kısa bir yolculuk yapıyor ve Varna’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Varna’da otelimizde.

9.Gün. 01 Mayıs 2021, Cumartesi VARNA – NESEBAR – İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından Varna’da Aziziye Camii (1876 yılında Sultan Abdülaziz yaptırmış) ve Hayriye Camii’ni (1835 yılında Dilaver Paşa yaptırmış) görüyor ve MÖ 6000 yılına ait eserkeriyle ünlü Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Varna’dan ayrılıyor ve bir saatlik bir yolculuk sonrasında Daha sonra hareket ediyor ve iki saat sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Nesebar’a geliyoruz. Bu tarihi şehirde yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Arkeoloji Müzesi, 9. yüzyıla tarihlenen Bazilika ve Pantokrator Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra Nesebar’dan ayrılıyoruz. 1.5 saatlik bir yolculuğun ardından da Bulgaristan-Türkiye Dereköy Hudut kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Gece İstanbul’a varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bulgaristan’ı Sanat Tarihçi Atilla Tuna eşliğinde gezebilme farkı
 • Konforlu otobüsle ulaşım
 • Dört ve beş yıldızlı otellerde oda kahvaltı dahil konaklama (8 Gece)
 • Otellerde akşam yemekleri
 • Sofya’da yerel restoranda müzik ve limitli içkili akşam yemeği
 • Medi Vadisi’nde Şarap Kavı ziyareti
 • Veliko Tarnovo’da yerel restoranda akşam yemeği
 • Folklor gösterisi
 • Otobüste ikramlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Araç sınır geçiş vergileri
 • Tur Bilgi notları
 • Turlarda mahalli kokartlı rehberler
 • Gezi boyunca otellerde hamaliye hizmetleri
 • Kişisel Harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (50TL)
 • Bulgaristan Schengen Vize ücreti 150 Eu
 • İsteğe bağlı Seyahat sağlık sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Dahil olan yemeklerde alınan içcecekler

Önemli Bilgiler

Vize ile ilgili Not
Tarafımızdan yapılan vize başvurunuz reddedildiğinde, sizlerden ücret talebimiz olmayacaktır.
Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için kişibaşı 65.-Eu olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Created with Sketch.
€1,650,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz