fbpx
from €2,550,00
Rezervasyon Yap

Büyük Balkan Turu

Created with Sketch. Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

23 Ekim - 02 Kasım 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

11 Gün 10 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Mostar Köprüsü, Sokullu Mehmet Paşa, Tuna Nehri, Alaca Camii, Orta Çağ manastırları, Adriyatik kıyıları, Boşnak böreği, Balkan türküleri, trileçe, sevdalinka ve daha neler neler… Mimariden doğaya, lezzetten alışverişe dek konuklarına sayısız güzellik vaat eden Balkanları ne kadar tanıyorsunuz? UNESCO Dünya Kültür Mirası anıtsal eserlerinden Bektaşi tekkelerine, az bilinen mekânlarından zengin mutfağına renkli bir Balkan panoraması sunan turumuzda, Doğu Avrupa’nın çok kültürlü günlük yaşamına yakından tanıklık ediyoruz.

Osmanlı’nın beş asırlık derin kültürel izleriyle yoğrulan Balkan coğrafyası, doğal ve tarihi hazineleriyle bizlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Göller ve manastırlar diyarı Makedonya, geçmişten bugüne sayısız tarihsel olayda yollarımızın kesiştiği Sırbistan, acılı geçmişini unutup yepyeni bir geleceğe yelken açan Bosna Hersek ve el değmemiş kıyılarıyla Karadağ, sadece içinden, kıyısından geçip gideceğimiz yerler değil; uzman rehberimizin çarpıcı hikâyeleriyle âdeta ruhuna ineceğimiz ülkeler…

Turumuzun ilk durağı olan Makedonya, insanların yüzlerinden sofra geleneklerine, çarşı pazardan mimariye kadar bizlere çok ama çok yakın gelen bir ülke. Yaklaşık beş asır boyunca Osmanlı coğrafyasında yer alan ülkede “Balkanların Safranbolu’su” olarak tanınan, UNESCO Dünya Mirası Ohri’nin yanı sıra; Avrupa’nın en eski ve en derin gölünün kıyısında, “Yağmur’dan Önce” filmi tadında, sinematografik görüntüler arasında geziniyoruz. Sonraki durağımız Üsküp ise Vardar Nehri’nin iki yakası farklı karakterlere sahip iki şehri buluşturuyor sanki. Öyle ki şehrin batı yakası klasik bir Avrupa şehri görünümündeyken karşı yakası bir Türk mahallesi gibi…

Kale Meydanı, Sokollu Mehmed Paşa Çeşmesi, Belgrad Kalesi ve İstanbul Kapı gibi Belgrad klasiklerini görebileceğimiz turumuzda, başkent sadece birkaç saat mesafede çok keyifli bir rota bulunuyor: Karlofça Antlaşması’nın imzalandığı yer olan Sremski Karlovci küçük ama sevimli bir kasaba. Sırbistan’ın ikinci büyük kenti olan Novi Sad’ta ise görülmeye değer yer çok: Osmanlı’ya karşı inşa edilen Petrovaradin Kalesi bunlardan sadece biri. Özetle ata yadigârı bu toprakları gezmek ve görmek gerek. Davetlimizsiniz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN (23 EKİM 2020, CUMA) İSTANBUL - ÜSKÜP - OHRI (173 KM)

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali, saat 05.00’da Antonina Turizm rehberi ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, THY’nin TK 1003 sayılı uçuşu ile saat 07.50’de hareket ediyor, Üsküp Büyük İskender Havalimanı’na yerel saat ile 08.25’te varıyoruz. Havaalanında tur aracımız ile buluşuyor ve Ohri’de doğru yola çıkıyoruz. Ziyaret edeceğimiz ilk yer Ohri Gölü’nü suyla besleyen Drim Nehri’nin kaynağıdır. UNESCO’nun “Korunması Gerekli Doğal Miras” olarak ilan ettiği Ohri Gölü’nün bu muhteşem su kaynağında yarım saatlik tekne gezintisi yapıyoruz. Gezintinin ardından bölgenin en önemli kiliselerinden biri olan Sv. Naum Kilisesi’ni ve Manastırını ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından yarım saatlik bir yolculuktan sonra Ohri’ye geliyor ve öğlen yemeği için serbest zaman alıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından iki saat sürecek yürüyüş turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Çarşı Camii, Halveti Tekkesi, Uluçınar, Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi Aziz Kliment, Sv. Panteleymon, yamaçta Ohri Gölü manzaralı ve “Yağmurdan Önce” filminin son sahnesinin çekildiği Sveti Yovan Kaneo Kilisesi’ni görüyoruz. Gezilerimiz sonrası serbest zaman alıyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemek ve konaklama Ohri otelimizde.

2.GÜN (24 EKİM 2020, CUMARTESİ) OHRI - ÜSKÜP (173 KM)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Üsküp şehir turumuzu yapıyoruz. Üsküp, çok sayıda cami, tekke, bedesten, han, hamam ve çarşısı ile geleneksel bir Osmanlı şehridir. Turumuza Erken Dönem Osmanlı eserlerinden olan ve “zaviyeli camiler” grubuna giren İsa Bey Camii, İshak Bey Türbesi, Saat Kulesi, Sultan 2. Murad tarafından inşa edilen Hünkar Camii, İshak Bey tarafından inşa edilen Boyalı Camii, Üsküp Bitpazarı’nı ziyaret ediyor ve sonra da Türk Çarşısı’nda dolaşıyoruz. Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii, Osmanlı Vilayet Binası, Osmanlı Postane ve Telgrafhane Binası, Sv. Spas Kilisesi, Goce Delcev Mezarı, Üsküp Bedesteni, Sulu Han, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı ve Üsküp şehrinin sembolü Taşköprü veya diğer adıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü başlıca göreceğimiz Türk eserleridir. Son yıllarda Üsküp yeni müzeleri, yeni inşa edilmiş veya cepheleri giydirilmiş Barok eserleriyle de biliniyor. Yahudi Soykırım Müzesi, Makedonya Ulusal Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi ziyareti ile gezimizi tamamlıyoruz. Üsküp’e otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz için yerel bir restorana gidiyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz.

3.GÜN (25 EKİM 2020, PAZAR) ÜSKÜP - NİŞ (203 KM)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Üsküp’e ayrılıyoruz ve Niş’e hareket ediyoruz. Yaklaşık üç saatlik yolculuktan sonra Sırbistan’ın Niş şehrine geliyoruz. Osmanlı eseri Niş Kalesi (1723), kalenin ana giriş kapısı İstanbul Kapısı, kale içinde Mehmet Bey Hamamı (1498), Bali Bey Camii (1710) ve şehir içinde Niş Üniversitesi yakınındaki Hasan Bey Camii Minaresi’ni (1737) geziyoruz. Türk sivil mimari örneklerinin görüldüğü Kazancılar Sokağı, Stamboliya Konağı’nı ziyaret ediyoruz. İsyancı 952 Sırp’ın kafatasından Hurşid Ahmed Paşa tarafından yaptırılan Kelle Kule (1809) ile onun çevresinde sonradan inşa edilen şapeli (1938) ziyaret ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğini otel restoranında alıyoruz.

4.GÜN (26 EKİM 2020, PAZARTESİ) NİŞ - KRUŞEDOL (305 KM) - SREMSKI KARLOVCI (12 KM) - PETROVARADIN (7KM) - STARI SLANKAMEN (40 KM) - BELGRAD (73 KM)

Kahvaltının ardından sabah 08.00’de hareket ediyoruz. 305 km. mesafedeki Fruska Gora Ulusal Parkı’na geliyor ve Brankovç Hanedanı yapısı Kruşedol Manastırı’nı (1514) ziyaret ediyoruz. Burada ilk Sırp kralı I. Milan Obrenoviç (h.1868-1889), Arnavutların Orta Çağ kahramanı İskender Bey’in kızı Azize Angelina ve Arsenije Çarnoyeviç’in mezarlarını görüyoruz. Son Sırp despotu Durad Brankoviç de (ö.1456) Kruşedol’da gömülmüş. Ardından 35 km’lik kısa bir yolculuk sonrası Sremski Karlovci’ye - Karlofça geliyoruz. Burada Osmanlı Devleti ile Kutsal İttifak devletleri arasında 26 Ocak 1699 günü Karlofça Antlaşması’nın imzalandığı ve Osmanlıların gerileme döneminin başladığı yerde çadır şeklinde inşa edilmiş olan Barış Şapeli’ni (Kapela Mira) ziyaret ediyoruz. Buradan sadece 9 km. bir yolculukla Tuna Nehri’nin güney kıyısındaki Petrovaradin’e gidiyoruz. Burası Türk - Avusturya Savaşları sırasında Sadrazam Silahtar Damat Ali Paşa’nın 5 Ağustos 1716’da Prens Eugene komutasındaki Avusturya-Habsburg ordusuna Petrovaradin Savaşı’nı kaybettiği ve şehit düştüğü yer. Türbesi de Belgrad Kalesi’nde. Şehirde Petrovaradin Kalesi’ni ve savaş meydanının tepesinde bulunan bir 16. yy. yapısı tekkenin yıkılarak onun yerinde inşa edilen Tekije Kilisesi - St. Mary Kilisesi’ni görüyoruz. Burası Katolik, Ortodoks, Protestan ve tüm Hristiyanların her yılın 5 Ağustos günü ziyaret ettikleri bir Hac yeri durumunda. Günümüzdeki haliyle kilise 1881 yapısı. Buradan 45 km. mesafede Stari Slankamen’e-Eski Slankamen gidiyoruz. Burası 1683 yılındaki başarısız II. Viyana Kuşatması’ndan sonraki dönemde Avusturya-Habsburg Devleti ile yapılan savaşlar sırasında Sadrazam Köprülüzade Fazıl Mustafa Paşa’nın 19 Ağustos 1691’de kaybettiği Salankamen Savaşı’ında şehit olduğu ve cesedinin bulunamadığı yer. Köyün tepesinde Acumincum Kalesi’ni görüyoruz. Ziyaretlerin ardından Belgrad’da dönüyoruz. Akşam yemeği otelde. Konaklama Belgard’da.

5.GÜN (27 EKİM 2020, SALI) BELGRAD

Kahvaltının ardından Belgrad’da yapacağımız şehir turunda Kale Meydanı ve buradaki Sokollu Mehmed Paşa Çeşmesi, Belgrad Kalesi, İstanbul Kapı, Sahat Kapı ve üstündeki Saat Kulesi (1789), Sadrazam Damat Ali Paşa Türbesi (1716), Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazereviç Anıtı, Hamam (18. yy.), Şeyh Mustafa Paşa Türbesi (17. yy.) Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazije Meydanı ve Caddesi, Taş Meydanı, Bayraklı Camii (1798) ve Osmanlı Konağı - şimdi Karacic Sırp Müzesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra Belgrad’dan 3 km. mesafedeki Dedinje’ye gidiyor ve Yugoslavya Devlet Başkanı Mareşal Josip Broz Tito’nun (1892-1980) Mozolesi’ni, Sırbistan Tarih Müzesi’ni, Sava Ortodoks Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Şehirde St. Michael Katedrali ve içinde Milos Obrenovic (ö.1860) ve Mihailo Obrenovic’in (ö.1868) mezarlarını ve St. Mark Kilisesi ve içinde Stefan Uros IV (ö.1355) ve Milan Obrenovic’in (ö.1839) mezarlarını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği yerel restorana alıyoruz. Konaklama Belgard’da.

6.GÜN (28 EKİM 2020Ü, ÇARŞAMBA) BELGRAD - VİŞEGARD (255 KM) - SARAYBOSNA (114 KM)

Kahvaltının ardından sabah 08.00’de hareket ediyoruz. Yaklaşık dört saatlik yolculuk sonra Vişegrad, Bosna Hersek’in doğusunda Drina Irmağı üzerinde kurulmuş özerk bir bölgedir. Tarihte Osmanlı hâkimiyetinde bulunan kasabada, Sokullu Mehmet Paşa’nın 1571 yılında yaptırdığı Drina Köprüsü hâlâ dimdik ayaktadır ve buranın sembolü olmayı sürdürmektedir. UNESCO’nun koruma altına aldığı köprü aynı zamanda Nobel ödüllü Ivo Andric’in “Drina Köprüsü” adlı romanına da konu olmuştur. Öğle yemeğimizi Vısegrad’da molası veriyoruz ve gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Visegrad gezimizin ardından ayrılıyor; ortalama bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Saraybosna’daki otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz 5* otelimizdedir.

7.GÜN (29 EKİM 2020, PERŞEMBE) SARAYBOSNA

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve hareket ediyoruz. İlk olarak Saraybosna şehrinden geçen Miljacka Nehri’nin kaynağını (Vrelo Bosne) görüyoruz ve ardından o bölgede yer alan Igman Dağı Parkı’nı geziyoruz. Dört yıl süren Müslüman - Sırp Savaşı’nda üç yanı kuşatılan Saraybosna'nın, dış dünyayla yegâne bağlantısı olan 800 metre uzunluğundaki Tünel’i de ziyaret edip, şehir merkezine gidiyoruz. Şehrin iç mahallelerine doğru gidiyor ve eski Osmanlı evlerinin bulunduğu ve aynı zamanda Bosna Savaşı’nda şehit olanların ve Aliya Izetbegoviç’in kabirlerinin bulunduğu Şehitlik Meydanı’na geliyoruz. Başçarşı’da öğlen yemeği molası veriyoruz ve alışveriş molası alıyoruz. Akşam yemeğimi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama 5* otelimizdedir.

8.GÜN (30 EKİM 2020, CUMA) SARAYBOSNA - TRAVNIK (96 KM) - MOSTAR (158 KM)

Kahvaltının ardından 09.00’da Saraybosna’dan ayrılıyor ve Travnik’e gidiyoruz. Travnik, Laşva Nehri’nin iki yakası üzerinde kurulmuş küçük, şirin bir Boşnak kasabasıdır. Avrupa topraklarında Osmanlı izlerinin en yoğun hissedildiği bölgelerden biridir. Osmanlı döneminde onlarca vezirin burada görev yapması nedeniyle Travnik’den Vezirler Kenti olarak da söz edilir. Burada ziyaret edeceğimiz ilk yer, 1706 tarihli Elçi İbrahim Paşa Medresesi olacaktır. Öğle yemeği molası veriyoruz ve sonra Travnikli, Nobel ödüllü bir yazar olan İvo Andriç’in “Travnik Günlüğü” adlı romanında bahsi geçen salkım söğütlerin altındaki “Lütfiya’nın Kahvesi”nde Boşnak kahvesi içiyoruz. Travnik Çarşısı’ndaki Alaca Camisi’ni ya da diğer adıyla Süleyman Paşa Camisi’ni ve serin sularında alabalıkların beslendiği “Dokuz Su” adı verilen su kaynağını görüyor, meşhur Travnik peynirinin alınabileceği dükkânlara uğruyoruz. Bugün ayrıca 14. yüzyılda Bosna Kralı II. Tvrtko tarafından inşa edilmiş Travnik Kalesi’ni de görüyoruz. Kale, 1463 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilmiştir. Buradaki gezilerimiz sonrasında Travnik’den ayrılıyor ve yaklaşık 3 saatlik yolculuktan sonra Mostar’a varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mostar’daki otelimizdedir

9.GÜN (31 EKİM 2020, CUMARTESİ) MOSTAR - BUDVA (194 KM)

Kahvaltının ardından Mostar şehir turumuza başlıyoruz. İlk ziyaretimiz, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Osmanlı mimarisinin bir şaheseri olan Mostar Köprüsü’dür. Köprü, 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topları tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 23 Temmuz 2004 yılında yeniden kullanıma açılmıştır. 2005 yılında ise Mostar şehriyle birlikte UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne eklenmiştir. Köprü ziyaretimiz sonrasında serbest zaman alıyor ve köprüye giden cadde üzerinde yürüyüş yapıyor ve küçük hediyelik eşya dükkânlarından alışveriş yapma imkânınız oluyor. Mostar’dan ayrılıp yakın mesafedeki Blagaj’a gidiyor ve burada su kaynağı kıyısında, yerel restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Bektaşi dergâhı olarak 15. yüzyılda kurulan Alperenler Tekkesi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra yarım saatlik bir seyahatle ulaşacağımız, 16. yüzyıldan kalma Osmanlı mimari eserlerinin görülebileceği Pocitelj'de mola veriyor ve bu güzel köyün içinde dolaşıyoruz. Gezimizin ardından Budva’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Budva’daki otelimizdedir.

10.GÜN (01 KASIM 2020, PAZAR) BUDVA - KOTOR (23 KM) - STARI BAR (43 KM) - ULCINJ (25 KM) - BUDVA

Sabah kahvaltısının ardından hareket ediyor; Akdeniz’in tek fiyordu olan Kotor sahillerinin olağanüstü manzaraları eşliğinde seyrediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki tarihi sur içinde yürüyüş yapıyoruz. Barbaros Hayrettin Paşa’nın 1540 yılında kuşattığı ancak zapt edemediği Kotor’da keyifli bir yürüyüş turu yapıyoruz. Çok sayıda Rönesans sarayının yer aldığı bu güzel şehirde Bisanti Sarayı (dışarıdan), Besuça Sarayı (dışarıdan), Pima Sarayı (dışarıdan), Fransisken Azize Klara Kilisesi, Drago Sarayı (dışarıdan) ve Aziz Trifun Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Ardından hareket ediyor; Adriyatik kıyılarında manzaralar eşliğinde kısa bir yolculuk yaparak Budva’ya geliyoruz. Yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Budva Kalesi, Katedral ve Budva Tarih Müzesi’ni geziyor, sonra da Budva’dan ayrılıyor ve kısa ir yolculuktan sonra Sveti Stefan Adası’nı görüntülemek için sahil yolunda kısa bir mola veriyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Stari Bar’a geliyoruz. Sultan 2.Bayezid tarafından fethedilen ve 350 yıl Osmanlı idaresinde kalmış tarihi Stari Bar Kalesi ve sokaklarında dolaşıyoruz. Gezimizin ardından Stari Bar’dan ayrılıyor ve Adriyatik sahil yolunda güzel manzaralar eşliğinde seyretmeye devam ediyoruz. Adriyatik Denizi kıyısında yer alan ve MÖ 5. Yüzyılda kurulmuş Ulcinj’e geliyoruz. Şehrin tarih kokan sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Kılıç Ali Paşa Camii ve Aya Nikola Kilisesi’ni gördükten sonra Ulcinj Kalesi’ne çıkıyoruz. Kalenin içinde bulunan Etnografya Müzesi’ni ve Yahudiliğin önemli tarikatlarından Sabetaycılığın kurucusu 17. yüzyılda yaşamış Sabetay Sevi’nin bir dönem yaşadığı evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerden sonra serbest zaman alıyor sonra da bir saatlik yolculuk yapıyor ve otelimize geri dönüyoruz.

11.GÜN (02 KASIM 2020, PAZARTESİ) BUDVA - CETINJE (32 KM) - PODGORICA (35 KM) - İSTANBUL

Kahvaltının ardından saat 10.00’da otelimizden ve Budva’dan ayrılıyoruz. Yaklaşık bir saat sonra Karadağ’ın tarihi başkenti Çetine’ye geliyor Zetski Dom, Ulusal Tiyatro, Ortodoks Kilisesi, Osmanlı Sefaret Binası’nı dışarıdan gördükten sonra Bilyarda Sarayı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Çetine’den ayrılıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuktan sonra Karadağ’ın geleneksel yemeği olan kuzu çevirmenin lezzetini tatmak için restorana geliyor ve öğlen yemeği molası veriyoruz (ücret katılımcılara aittir). Saat 17.00’de hareket ediyor ve bir saatlik yolculuktan sonra Podgorica Havaalanı’na varıyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 1088 sayılı uçuşuyla saat 20.05’te hareket ediyor ve saat 22.45’de İstanbul Yeni Havaalanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman rehber ile bölgeyi gezebilme farkı
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Üsküp, Podgorica – İstanbul uçak bileti
 • Dört yıldızlı otellerde 6 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Beş yıldızlı otellerde 4 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Klimalı konforlu araç ile ulaşım
 • Otellerde 6 Akşam yemeği
 • Yerel restoranda 3 Akşam yemeği
 • Saraybosna’da yerel restoranda müzik ve limitli içkili gala akşam yemeği
 • Müze giriş ücretleri
 • Otellerde hamaliye
 • Lokal rehberler
 • Tur bilgi notları
 • Havalimanı vergileri
 • THY Hizmet Bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Otel Ekstraları ve tüm kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat ve Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatlar geçerli olacaktır. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 90.-Euro olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€2,550,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz