from ₺1,295,00
Rezervasyon Yap

Bursa – Mudanya – Trilye – Cumalıkızık

Created with Sketch. Bursa
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

24 - 25 Ekim 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

2 Gün 1 gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Trilye Rum Evleri, Fatih Cami, Mudanya Mütareke Evi, Bursa Tophane, Ulu Cami,
 • Muradiye Külliyesi, Koza Han… Bir Film Platosunu andıran Cumalıkızık

Tur Detayları / Programı

1.GÜN: İSTANBUL - MUDANYA - TRİLYE

Sabah saat 06.30’da Taksim Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde, 07.00’de Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde misafirlerimizle buluşuyoruz. Osmangazi Köprüsü üzerinden Mudanya-Trilye’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğun ardından doğallığını, tarihi yapılarını günümüze kadar koruyan eski bir Rum köyü olan Trilye’ varıyoruz. Zeytin ağaçları ve asırlık çınarlar bizi karşılıyor. Trilye’de Fatih Camii, tarihi Rum evleri ve Kemerli Kilise’yi gördükten sonra bu küçük beldede yorgunluk çayımızı içip Bursa’nın yine iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya’ya hareket ediyoruz. Mudanya’da Osmanlı mimarisinin izlerinin olduğu evleri fotoğraflayıp sonrasında Tahir Paşa Konağı’nı ve Mudanya Mütareke Evi’ni görüyoruz. Mudanya Mütareke Evi Türk-Yunan Savaşına son verilen imzanın atıldığı yalıdır. Yıldız Tepe’de manzarayı seyrettikten sonra Mudanya’da otelimize transfer oluyor ve akşam yemeğini almak üzere dışarı çıkıyoruz. http://www.montaniahotel.com

2. GÜN: CUMALIKIZIK - BURSA - İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası rengârenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz. Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaştırmayı başarmış olan Cumalıkızık günümüzde de tarihsel filmlere mekân olmaktadır. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya müzesi ve sanat evi, Cin aralığı Sokağı, Cumalıkızık Camii, Zekiye Hatun Çeşmesini geziyor Köylülerin köyün meydanına açmış oldukları yöreye özgü kendilerinin yapmış oldukları ürünlerin satıldığı pazarı gezmek için serbest zaman alıyoruz. Cumalıkızık gezimizin ardından yarım saat mesafede olan Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşuna öncülük etmiş ve adını Bithynia Kralı 1. Prusias’tan alan Bursa şehir merkezine varıyoruz. Gezimizin ilk durağı
Bursa’nın panaromik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane’ye çıkıyor, Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey’in Türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami ye gidiyor Bursa’nın meşhur İskender Kebabını tatmak için vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında ipek çarşısı Koza Han, Bursa’nın en güzel anıtlarından Yeşil Camii, Bursa’nın simgesi olmuş Yeşil Türbe, Muradiye Külliyesi ve Şehzade Mustafa Türbesi’ni ziyaret ediyor ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Bir başka hayal tadında gezide görüşmek üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezme ayrıcalığı
 • Mudanya’da Motania Special Class Otel’de 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Mudanya’da nezih bir restoran’da akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Bilgi notları ve tur kitapçığı
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • KDV
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Öğle ve akşam yemeğinde alınacak içecekler
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 49,00 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle İlgili Notlar
Kutsal mekânlara girişte uygun kıyafet (Bayanların yanlarında başörtüsü bulundurması) rica olunur.
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.
Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım sözleşmesi”ndeki iptal-iade koşulları geçerlidir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 10 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.
Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺1,295,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺150,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now