fbpx
from ₺205,00
Rezervasyon Yap

Beyoğlu

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

14 Mart 2021 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Beyoğlu denildiği zaman akla ilk gelen fotoğraf, İstiklal Caddesi’dir. İstiklal Caddesi’nde yürürken, günümüzde biraz değişim göstermiş olsa da bizleri, 19. yüzyıl İstanbul’una götüren binalar, pasajlar, mağazalar ve dükkânlar, Beyoğlu’nu Beyoğlu yapan mekânlardır. İstanbul’un hem zarif hanımefendisidir hem ağır abisidir hem de serseri oğludur, Beyoğlu. İmparatorluk döneminde modanın merkezidir. Bu kimliğini cumhuriyetin ilk yıllarında da korumuştur. Öyle ki ilk şapka dükkânları burada açılmıştır.

Beyoğlu, bir zamanlar Osmanlı ticaretinin gümrük kapısıydı. Bu sadece imparatorluğa yeni gelen ürünler anlamında değil, kültürel anlamda da Beyoğlu İstanbul’un dışarıya açılan kapısıydı. Buradaki değişimin başrolü de Doğu Akdeniz’de yaşayan ve Latin kökenli insanların oluşturduğu Levantenlerdi.

Levantenler, bilgi ve becerilerini bu topraklarla paylaşıp, harmanlayarak pek çok yeni sektörün oluşmasını sağlamışlardır. Yüzyıllarca bu işlerin ustaları olmuşlar ve daha sonra da yerlerine, yetiştirdikleri kişilerle meslek geleneklerini günümüze kadar sürdürmüşlerdir. Levantenler, Batı burjuvazisini Doğu’nun oryantal havasıyla sentezleyen ve İstanbul’un değişen toplumsal yapısına karşın günümüze kadar gelen kültürel miraslarıyla şehre âdeta imzalarını atmışlardır. Sizleri, İstiklal Caddesi’nin kalabalığından soyutlayarak 19. yüzyıl İstanbul’una götüreceğimiz bu turumuzda, İstanbul’u pek çok “ilk”le tanıştıran Levantenlerin şehrini görmeye davet ediyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Buluşma Yeri ve Saati

Taksim The Marmara Hotel önü saat 09.30

Tur Bitiş Saati ve Yeri

16.30-17.00 saatleri arasında Taksim Tünel Meydanı'dır

Program

AKM, Taksim, Cumhuriyet Anıtı, Taksim Maksemi, Eptalofos Kahve ve Gazinosu (günümüzde yok), Fransız Başkonsolosluk Binası, Ayias Trias Kilisesi, Zapyon Rum Kız Okulu, Esayan Ermeni Kız Lisesi, Surp Harutyun Ermeni Kilisesi, St. Jean-Baptiste Erkek Okulu, St. Pulcherie Cizvit Okulu, Afrika Hanı, Rasathane-i Amire, Rumeli Pasajı, Ağa Camii, Surp Asdvadzadzin Ermeni Katolik Kilisesi, Odeon Tiyatrosu (günümüzde yok), Cercle d’Orient Binası, Emek Sineması, İnci Pastanesi, Alkazar Sineması, Anadolu Pasajı, Anadolu Birahanesi, Üçüncü Vakıf Han, Yunanistan Başkonsolosluğu, İtalyan Kız Ortaokulu, Zoğrafyon Rum Erkek Lisesi, Halep Pasajı, Tokatlıyan Oteli, Galatasaray Lisesi, Galatasaray Postanesi, Çiçek Pasajı, Balık Pazarı, Üç Horan Ermeni Kilisesi, Avrupa Pasajı, Krepen Pasajı, Pera House (İngiltere Konsolosluğu), Hacopulo Pasajı, Panayia İsidion Kilisesi, Olivo Geçidi, Rejans, Aznavur Pasajı, Elhamra Hanı, Elhamra Sineması, Concordia Tiyatrosu (günümüzde yok), St. Antuan (San Antonio) Kilisesi, Lion Mağazası (günümüzde yok), İngiliz Kız Okulu, Franz Liszt’in Evi, Masonlar Büyük Locası, Maison de France, St. Louis Kilisesi, İtalyan Lisesi, Venedik Sarayı, Fransız Kapitülasyon Mahkemesi, İspanyol Sefareti, Glavany Apartmanı, Hollanda Şapeli, Hollanda Sefareti, Santa Maria Draperis Kilisesi, Suriye Hanı, Markiz Pastanesi, Lebon Pastanesi, Rus Sefareti, Botter Apartmanı, Narmanlı Hanı, İsveç Sefareti, Tünel Pasajı, Metro Hanı, Altıncı Daire-i Belediye Reisliği, Union Française, ABD Sefareti, Pera Palas.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman rehberlik hizmeti
 • Sabah kahvaltı için poğaça
 • Kilise ve camilerdeki bağışlar
 • Hacı Abdullah Lokantası'nda öğle yemeği
 • Çay ikramı
 • Tur bilgi notları

  Önemli Bilgiler

  Önemli Notlar
  Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için “rehber kulaklık sistemi” kullanılmaktadır.
  Turumuz sırasında yapıların bir kısmı dışardan görülmekte olup, gezimiz Beyoğlu ve çevresini kültürel ve mimari anlamda tanımaya yöneliktir.
  Tur İptal Koşulları
  Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

  Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir.
  Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

  Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

  Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

  0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

  Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

  Antonina Turizm, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

  Turlarımız en az 15 kişi ile gerçekleşir. Turun gerçekleşmesi için yeter sayıya ulaşılamadığında, tur farklı bir tarihe ertelenir ya da iptal edilir.

  Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir.

  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.
  Created with Sketch.
  ₺205,00

  Bu turları da beğenebilirsin

  Bültenimize Abone Olun

  Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz