from ₺495,00
Rezervasyon Yap

Aydan Yansıyan İstanbul

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

21 Haziran 2020 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

18. ve 19. yüzyıllardaki tatlı bahar günlerinde, saatlerin akşamüzerine yaklaştığı vakitlerde güneşinin batışı, özellikle de mehtaplı gecelerin güzelliği ile şairlere, yazarlara ve ressamlara ilham vermiş İstanbul… O yıllarda Boğaz kıyılarında oturan yalı eşrafı, saz ve söz ustalarının musiki âlemleri yaptığı ahenk kayıklarına binip mehtabı izlemeye çıkarmış. Boğaziçi koylarının, körfezlerinin yankı oluşturma özelliği de bu müzikli eğlenceleri teşvik edermiş. Bugünkü Boğaz köyleri, şehrin kalabalık ve gürültülü semtlerine inat, dingin atmosferiyle İstanbul’un huzur vahaları olmayı sürdürüyor.

Bu tarihi gerçekten hareketle kadim şehrin eşsiz silüeti, kıpır kıpır yakamozların gümüş pırıltıları ve ayın ışıltılı harelerine döndüğünde, zaman İstanbul’a bakmak, onu dinlemek ve kıyılarında gezinmek zamanıdır. Zaten saçlarında yedi tepe, göğsünde masmavi bir hazine, kollarında iki yakanın sayısız güzelliği, hikâyesinde ise Diyojen’den Süleyman’a, Katarina’dan Hürrem’e sayısız hükmedenin imzasını taşıyan bir şehre, mehtabın romantik pırıltılarından daha çok ne yakışabilirdi ki?

Bizi içine çeken modern zaman tuzaklarına düşüp, çoğu kez fark edemediğimiz bu efsanevi güzellik için bir es vererek romantik bir nostaljiye kendinizi bırakmaya ve İstanbul’u “gerçekten” yaşamaya var mısınız? Gökyüzü ve mavi enginliğin birleştiği noktada, Bizans’ın kudretli imparatorluk maceraları gözünüzde canlanacak, cihan hükümdarı Osmanlı’nın saray ve köşklerinden gelen kandil ışıklarının yüzünüzü aydınlattığını hissedeceksiniz. Şehrin koynunda, Boğaziçi’nde ay ışıkları yolculuğumuzu bir yakadan diğerine taşırken, tüm tarihi ve masalları ile üzerinde yaşadığımız toprakların tınısını belki de ilk kez tüm notaları ile hissedebileceksiniz.

Şehrin sizi ağırlayacağı, mehtapla dolup taşan denizinde paylaşacağı onlarca heyecan, anlatacağı sayısız mum kokulu hikâye var. Eminiz, bu çok özel dinletiyi kaçırmak istemezsiniz… Bir görenin bir daha vazgeçemeyip her fırsatta aramaya çıktığı, şarkılara konu olmuş mehtaplı geceleriyle “Aydan Yansıyan İstanbul”, güneşli ve güzel bir bahar gününde sizinle buluşmayı bekliyor. Gelin bu keyifli günü birlikte yaşayalım, Ramazan ayının ışıltısıyla taçlanan mehtap gezimizi bol çeşitli iftar soframızla zenginleştirelim.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

BULUŞMA YERİ VE SAATİ

Eminönü Boğaziçi Yol Tur İskelesi önü, saat 19.00

TEKNE HAREKET - DÖNÜŞ SAATİ

Hareket Saati: 19:15'te hareket edecektir.
Dönüş Saati: 23.00 Eminönü İskelesi Boğaziçi Yol Tur İskelesi

PROGRAM

Boğaziçi'nin Avrupa kıyıları üzerinden Yeniköy’e doğru seyrimizi gerçekleştiriyoruz. Anadolu Yakası Beykoz kıyılarını izleyerek Üsküdar İskelesi ve ardından Eminönü iskelesine ulaşıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

  • Boğaziçi’nde özel tekneyle gezi
  • Uzman rehberlik
  • Balık sandviç
  • Çay ikramı
  • Tur notları

Önemli Bilgiler

Tur İptal Koşulları
•Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
•Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.
•Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.
•Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.
•Günübirlik turlarımızda 07-12 yaş grubu için indirim uygulanmamaktadır.
Önemli Notlar
Tur programımızda belirtilen saatte teknemiz hareket edecektir ve grubumuz tura başlayacaktır. Tur buluşma yerimizde hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanızı gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.

Tura gelirken yanınızda şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi getirmenizi rica ederiz.

Turumuz sırasında yüzme amaçlı bir mola verilmeyecektir.

Program içeriklerimizde varsa eğer, kapalı alan ziyaretlerimiz, başka gruplarla paylaşmadan sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleştirilecektir.

Tekne gezimiz 300 kişilik teknelerde 25-30 kişi olarak gerçekleştirilecektir.

Turlarımıza maske ile katılım zorunludur.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺495,00

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now