fbpx
from ₺315,00
Rezervasyon Yap

Ay Işığında Boğaziçi’nde Mehtap Turu (İftarlı Tekne Turu)

Created with Sketch. İstanbul
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

9 Mayıs 2021 Pazar

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günlük Tur

Created with Sketch.

Tur Süresi

Günübirlik

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Eşsiz Maviliklerin Korumasında
AYDAN YANSIYAN İSTANBUL

Teknede İftarlı Kültür Turu

ve 19. yüzyıllardaki tatlı bahar günlerinde, saatlerin akşamüzerine yaklaştığı vakitlerde güneşinin batışı, özellikle de mehtaplı gecelerin güzelliği ile şairlere, yazarlara ve ressamlara ilham vermiş İstanbul… O yıllarda Boğaz kıyılarında oturan yalı eşrafı, saz ve söz ustalarının musiki âlemleri yaptığı ahenk kayıklarına binip mehtabı izlemeye çıkarmış. Boğaziçi koylarının, körfezlerinin yankı oluşturma özelliği de bu müzikli eğlenceleri teşvik edermiş. Bugünkü Boğaz köyleri, şehrin kalabalık ve gürültülü semtlerine inat, dingin atmosferiyle İstanbul’un huzur vahaları olmayı sürdürüyor.

Bu tarihi gerçekten hareketle kadim şehrin eşsiz silüeti, kıpır kıpır yakamozların gümüş pırıltıları ve ayın ışıltılı harelerine döndüğünde, zaman İstanbul’a bakmak, onu dinlemek ve kıyılarında gezinmek zamanıdır. Zaten saçlarında yedi tepe, göğsünde masmavi bir hazine, kollarında iki yakanın sayısız güzelliği, hikâyesinde ise Diyojen’den Süleyman’a, Katarina’dan Hürrem’e sayısız hükmedenin imzasını taşıyan bir şehre, mehtabın romantik pırıltılarından daha çok ne yakışabilirdi ki?

Bizi içine çeken modern zaman tuzaklarına düşüp, çoğu kez fark edemediğimiz bu efsanevi güzellik için bir es vererek romantik bir nostaljiye kendinizi bırakmaya ve İstanbul’u “gerçekten” yaşamaya var mısınız? Gökyüzü ve mavi enginliğin birleştiği noktada, Bizans’ın kudretli imparatorluk maceraları gözünüzde canlanacak, cihan hükümdarı Osmanlı’nın saray ve köşklerinden gelen kandil ışıklarının yüzünüzü aydınlattığını hissedeceksiniz. Şehrin koynunda, Boğaziçi’nde ay ışıkları yolculuğumuzu bir yakadan diğerine taşırken, tüm tarihi ve masalları ile üzerinde yaşadığımız toprakların tınısını belki de ilk kez tüm notaları ile hissedebileceksiniz.

Şehrin sizi ağırlayacağı, mehtapla dolup taşan denizinde paylaşacağı onlarca heyecan, anlatacağı sayısız mum kokulu hikâye var. Eminiz, bu çok özel dinletiyi kaçırmak istemezsiniz… Bir görenin bir daha vazgeçemeyip her fırsatta aramaya çıktığı, şarkılara konu olmuş mehtaplı geceleriyle “Aydan Yansıyan İstanbul”, güneşli ve güzel bir bahar gününde sizinle buluşmayı bekliyor. Gelin bu keyifli günü birlikte yaşayalım, Ramazan ayının ışıltısıyla taçlanan mehtap gezimizi bol çeşitli iftar soframızla zenginleştirelim.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

Buluşma Yeri ve Saati

Eminönü Boğaziçi Yol Tur İskelesi önü, saat 19:30

Hareket Saati

Tekne 19:45’te hareket edecektir.

Gezi Dönüş Saati

23:30 Eminönü İskelesi Boğaziçi Yol Tur İskelesi

Program

Boğaziçi'nin Avrupa kıyıları üzerinden Yeniköy’e doğru seyrimizi gerçekleştiriyoruz. Anadolu Yakası Beykoz kıyılarını izleyerek Üsküdar İskelesi ve ardından Eminönü iskelesine ulaşıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Uzman rehberlik
 • Tekne de alınacak açık büfe akşam yemeği
 • Çay ikramı
 • Tur notları

  Önemli Bilgiler

  İptal Koşulları
  Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

  Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

  Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

  Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

  Günübirlik turlarımızda 07-12 yaş grubu için indirim uygulanmamaktadır.
  Created with Sketch.
  ₺315,00

  Bu turları da beğenebilirsin

  Bültenimize Abone Olun

  Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz