from €9,150,00
Rezervasyon Yap

Avustralya – Yeni Zelanda – Tasmanya

Created with Sketch. Avustralya, Yeni Zelanda, Tasmanya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

15 Ocak - 01 Şubat 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

18 Gün 17 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Bazı seyahatler vardır, hayatta bir kez bile olsa mutlaka gerçekleştirilir ve orada yaşadıklarınız ömrünüzün en güzel anları arasında yer alır. Dünyanın en küçük ve en uzak kıtası ile komşularının tüm muhteşem hazinelerini tek bir turda gezebilme ayrıcalığı sunan gezimiz bunlardan biri… Sonsuz maviliğin himayesi altında korunmuş cennetlere doğru yapacağımız yolculuk, Yeni Zelanda’nın kültür kenti Auckland’ta başlıyor. Neo-klasik stilde mimari yapılarıyla dikkat çeken şehrin ilginç müzelerini gördükten sonra, doğa harikası bir coğrafyaya kanat açıyoruz. Waitoma’da devasa büyüklükte mağaraları bot ile gezme ve karanlıkta parlayan solucanlar eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşıyoruz. Ardından “Yüzüklerin Efendisi” ve “Hobbit” filmlerinin önemli sahnelerinin çekildiği Hobbiton köyünü geziyor, Wellington Limanı’ndaki Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyor, yerel sofralar ve danslar eşliğinde Maori kültürünü yaşayarak tanıyoruz. Sahi siz daha önce hiç kivi kuşu ve buzul görüp tıpkı bir madenci gibi altın aradınız mı?

 

Hayatınızda ilk kez yaşayacağınız pek çok deneyim vaat eden turumuzda, Avustralya’da tropikal bir serüvene uzanıyoruz. Kanguruları ve güzel kumsallarıyla ünlü dünyanın en küçük kıtası Avustralya, tur tarihlerimizde yazın en güzel günlerini yaşıyor. “Güneye ait olan” anlamına gelen ve isminde yeşilin tüm tonları ile en can alıcı mavilikleri taşıyan ülke, uğruna kâinatlar aşılacak güzellikler barındırıyor. “Aborjinlerin yurdunda” dünyanın en önemli doğal alanlarından biri olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilen Büyük Mercan Resifi’nin turkuaz renkli dinginliğe sığınmış muhteşem güzelliğini şnorkel ve cam tavanlı tekne ile keşfetme ayrıcalığını yaşıyoruz. Bununla da kalmıyor, kelimelerle anlatılamayacak güzellikteki yağmur ormanlarında gezinme fırsatı buluyoruz. Çanakkale Savaşı anıtlarıyla çeşitlenen turumuzun devamı, bir hapishane olarak doğup dünyanın en güzel metropollerinden birine dönüşen Sidney’e çıkıyor. Okyanus’un dalgalı kıyılarını mimarlık başyapıtlarıyla bezeyen şehirde göreceğimiz pek çok yerden biri de “modern mimarinin yedi harikasından biri” olarak tanınan Sidney Opera Sarayı. Arzu eden misafirlerimiz burada bir temsil izleme şansına da sahip olabiliyor.

 

“Bir yolculuk daha “güzel olamaz” diye düşündüğünüz anda, bizleri tüm heyecan dolu maceraları ve sıra dışı karakteri ile Tasmanya kucaklıyor. 40 bin yıldan uzun süre önce ismi konulmuş adayı turluyor, doğayla yenilenip kültür – sanatla aydınlanıyoruz. Anlatmakla bitmeyecek bu eşsiz maceraya sizleri davet ediyoruz.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Dünyanın en büyük ve konforlu uçağı olan Airbus A-380 ile Dubai-Auckland arası uçuş
 • Bu uzak bölgenin tüm muhteşem hazinelerini tek bir turda gezebilme ayrıcalığı
 • Maori kültürünü yakından tanıma ve Hoka Poka dans gösterisi eşliğinde akşam yemeği
 • Waitoma’da devasa büyüklükte mağaraları bot ile gezme ve karanlıkta parlayan solucanlar eşliğinde unutulmaz deneyim
 • “Yüzüklerin Efendisi” filminin bazı sahnelerin çekildiği Hobbiton köyü turu
 • Cromwell’de tıpkı eski madenciler gibi altın arama deneyimi
 • Muhteşem Yeni Zelanda doğasında yolculuk
 • Tasmanya Adası gezisi
 • Cairns’da Avustralya’nın masmavi sularında öğle yemekli mercan resif gezisi
 • Kuranda’da yağmur ormanlarında teleferik ve tekne gezisi
 • Birçok filme sahne olan Aborjinlerin yurdu Uluru ve Ayers Rock gezisi
 • Sidney’de harika manzara eşliğinde limitli içkili gala akşam yemeği

Tur Detayları / Programı

1. Gün: 15 Ocak 2021, Cuma İstanbul - Dubai

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisiyle saat 17.00’de buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Emirates Havayolları’nın EK 122 sayılı uçuşu ile saat 20.05’te hareket ediyoruz. Akşam yemeği uçaktadır. Yerel saat ile gece yarısı sonrası 01.20’de Dubai’ye varıyoruz. Transfer aracımız ile buluşuyor ve Emirates Havayolları’nın grubumuzun konaklaması için ayarladığı otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizdedir.

2. Gün: 16 Ocak 2021, Cumartesi Dubai - Auckland

Sabah Emirates Havayolları’nın otelinde alacağımız kahvaltı sonrasında tekrar Dubai Havalimanı’na gidiyoruz. Emirates Havayolları’nın EK 448 sayılı uçuşu ile 10.05’te Auckland’a gitmek üzere hareket ediyoruz. Öğle ve akşam yemeğimizi uçakta alıyoruz. Geceleme uçuş esnasındadır.

3. Gün: 17 Ocak 2021, Pazar Auckland

Kahvaltımızı uçuş esnasında alıyor ve yerel saat ile 11.20’de Auckland Havaalanı’na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası havaalanında transfer aracımız ile buluşuyor ve şehir merkezine gidiyoruz. İlk olarak şehri merkezine gidiyor ve serbest öğle yemeğimizi alıyoruz. Şehir panoramik turumuzu yapıyor, sonrasında Neo-klasik tarzdaki yapısı ile dikkate çeken muhteşem Auckland Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu müze, Maori kültürüne ait eserlerin yanı sıra, geniş kapsamlı bir savaş müzesidir. Auckland’da yapacağımız şehir turu sonrasında otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

4. Gün: 18 Ocak 2021, Pazartesi Auckland - Waitomo (195 km.) - Hobbiton (87 km.) - Rotorua (84 km.)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası Waitomo’ya geliyoruz. Burada dünyaca ünlü “Ateş Böceği Mağaraları”nı geziyoruz. Katedral Mağarası olarak da bilinen bu kireçtaşı mağarasının eski kaya oluşumlarını görmek üzere mağaranın derinliklerine botlarla yolculuk yapıyoruz. Buraya Ateşböceği Mağarası denilmesinin sebebi, tavanında yaşayan binlerce böceğin ateşböceği gibi ışıldamasıdır. Uzayda yol alır gibi parlayan bu böceklerin altından botumuzla geziyoruz. Ziyaretin ardından buradan ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız, “Yüzüklerin Efendisi” ve “Hobbit” filmlerinin bazı sahnelerinin çekildiği Hobbiton köyüdür. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra hareket ediyor ve bir saatlik yolculuğun ardından Rotorua’ya varıyor, otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir süre sonra Maori kültürünü yakından tanımak için Tamaki veya Mitai köylerinden birine gidiyoruz. Burada “hangi” tarzı yemek ziyafetini yaşıyor ve geleneksel “hingi, haka ve poi” danslarını izliyoruz. Konaklama Rotorua’daki otelimizdedir.

5. Gün: 19 Ocak 2021, Salı Rotorua - Wellington

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası kısa yolculuk yapıyor ve Rotorua Havalimanı’na varıyoruz. Yeni Zelanda Havayolları’nın NZ 8233 no’lu uçuşu ile 10.20’de kalkan uçuşu ile hareket ediyor ve Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’a 11.30’da varıyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir tanıtım turunda Parlamento Binası’nı, Ulusal Savaş Anıtı’nı, Wellington Limanı’na hâkim konumdaki Atatürk Parkı’nı ve Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Yeni Zelanda Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Maori kültürü, sanat, tarih, doğal yaşam gibi bölümlerden oluşmakta ve yoğun bir ziyaretçi çekmektedir. Bir sonraki durağımız ise Büyük Savaş Sergisi Müzesi’dir. Müze içinde Zelandalıların Birinci Dünya Savaşı’ndaki görevleri ve Gelibolu Sergisi yer almaktadır. Gezilerimiz sonrası otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

6. Gün: 20 Ocak 2021, Çarşamba Wellington  Queenstown

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Yeni Zelanda Havayolları’nın NZ 605 nolu uçuşu ile 12.20’de kalkan uçuşu ile 13.45’te Queenstown’a varıyoruz. Havalimanında tur aracımızla buluşuyor ve şehir gezimize başlıyoruz. Queenstown’un en eski tarihi konutu Williams Cottage Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında bineceğimiz teleferikle Queenstown’ın eşsiz manzarasının keyfine varıyoruz. Kivi kuşlarını izleyebileceğimiz Kivi Kuşu Parkı’nı da ziyaret ettikten sonra, otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Queenstown’da otelimizdedir.

7. Gün: 21 Ocak 2021, Perşembe Queenstown - Cromwell Altın Arazisi – Haast Geçidi (205 km.) - Fox Glaicer (125 km.)

Kahvaltının ardından saat 08.00’de hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Kawarau Boğazı Köprüsü’nde mola veriyoruz. Köprü dünyadaki ilk bungy jumping atlayışının yapıldığı yerdir ve günümüzde hâlâ birçok kişi buradan, 43 metre yükseklikten atlayış yapmaktadır. Sonrasında Cromwell’de Altın Arazisi Parkı’nda altına hücum döneminde madencilerin nasıl altın aradıklarını öğreniyor ve bizde altın arıyoruz. Belki zengin olamayız, ama unutmayın altın bulanındır ve birçok gezgin burada fındık tanesi büyüklüğünde altın bulmuştur. Wanaka Gölü’nün kıyısından geçen manzaralı yolu takip ederek üç saatlik yolculukla sonra Haast Geçidi’ne geliyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğini yol üzerindeki bir tesiste serbest olarak alıyoruz. Sonrasında ise iki saat daha yol alıp Fox Glaicer’e ulaşıyoruz. Burada yer alan buzul, her sene küresel ısınmanın etkisi ile erimekte ve her sene biraz daha geri çekilmektedir. Bu yüzden buzulu artık çok yakından görmek mümkün olamıyor. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.
Not: Dileyen misafirlerimiz hava durumunun uygunluğuna göre bugün helikopterle buzul üzerine çıkış gezisi yapabilirler.

8. Gün: 22 Ocak 2021, Cuma Fox Glaicer - Hokitika (155 km.) - Christchurch (240 km.) - Melbourne (Avustralya)

Erken kahvaltının ardından otelden sabah 06:00’da ayrılıyor ve Christchurch’e, havalimanına gitmek üzere hareket ediyoruz. Yeşim taşlarıyla ünlü Hokitika’da kısa bir kahve molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Karlı kaplı dağlar ve vadiler eşliğinde yol alıyoruz. Uygun yerlerde fotoğraf çekme molaları vererek dört saatlik yolculuk sonrasında Christchurch’e ulaşıyoruz. Havalimanına transfer oluyor yerel Havayolları’nın NZ893 no’lu uçuşu ile 16.00’te kalkan uçuşu ile hareket ediyor ve saat 17.55’te Melbourne’e varıyoruz. Tur aracımızla buluşuyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

9. Gün: 23 Ocak 2021, Cumartesi Melbourne - Hobart (Tasmanya)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Melbourne şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir, Yara Nehri tarafından ikiye ayrılmaktadır. Bu modern şehirde Anzac Abidesi’ni (Shrine of Remembrance) ziyaret ediyoruz. Burada savaşta ölen şehitler anısına 24 saat yanan meşale vardır. İçeresinde Çanakkale Savaşı ile ilgili maketler ve dokümanlar var. Abidenin üst teras kısmı, fotoğraf çekmek için güzel manzara sunmaktadır. Sonrasında Parlamento Binası’nı, St. Paul Katedrali’ni ve Tarihî Tren Garı’nı görüyoruz. Şehrin merkezi konumundaki Federasyon Meydanı’nda serbest zaman alıyoruz. Gezilerimiz sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Yerel iç hat uçuşu ile 19.40’ta hareket ediyor ve 1 saat 15 dakikalık uçuş sonrasında Tasmanya’nın başkenti Hobart’a 20.55’te varıyoruz. Havalimanında tur aracımızla buluşuyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizdedir.
Not: Uçuş saati nedeniyle akşam yemeği dâhil değildir.

10. Gün: 24 Ocak 2021, Pazar Hobart - Richmond - Battery Point - Hobart

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tur aracımızla buluşuyoruz. Cumartesi günleri kurulan Hobart Pazarı’nı keşfediyoruz. Sonrasında tarihi Richmond köyüne gidiyoruz. Burada tarihi hapishaneyi görüyor ve Tasmanya canavarı ile kanguruları yakından görebileceğimiz parka gidiyoruz. Park gezimiz sonrası burada serbest öğle yemeğini alıyor ve UNESCO Dünya Doğal Miras Listesi’nde yer alan Tasmanya’nın yönetimsel merkezi Hobart'a bağlı eski bir balıkçı köyü olan Battery Point’e gidiyoruz. Ardından alımlı, sakin ve şık mimarisiyle Battery Point'te yürüyüş yapıyoruz. Gezilerimiz sonrası Hobart’a dönüyor ve panoramik yürüyüş turumuzda Franklin Meydanı, Postane, Saat Kulesi’ni görüyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği özel bir yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

11. Gün: 25 Ocak 2021, Pazartesi Hobart  Sydney (aktarma) - Cairns

Sabah kahvaltımızdan sonra serbest zaman alıyoruz. Öğlen tur aracımızla buluşup havalimanına transfer oluyoruz. Saat 16.35’de kalkan uçuşumuz ile aktarmalı olarak 18.25’de Cairns’e varıyoruz. Tur aracımızla buluşuyor ve konaklayacağımız otele giriş yapıyoruz. Geceleme otelimizdedir.
Not: Uçuş saati nedeniyle akşam yemeği dâhil değildir.

12. Gün. 26 Ocak 2021, Salı Cairns - Kuranda Yağmur Ormanı - Cairns

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Tur aracımızla ve rehberimiz ile buluşuyor ve yağmur ormanı turumuza başlıyoruz. Küçük Degovil Treni ile bir saat 45 dakikalık yolculuktan sonra Kuranda’ya ulaşıyoruz. Barron Nehri etrafında yürüyüş turu gerçekleştiriyor ve Kuranda çarşılarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında dünyanın en uzun teleferiklerinden biriyle yağmur ormanının üstünden Cairns’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

13. Gün. 27 Ocak 2021, Çarşamba Cairns - Mercan Kayalıkları gezisi - Cairns

Sabah alacağımız kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Lüks katamaran ile UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan “Great Barrier Reef”e hareket ediyoruz. Adı gibi yemyeşil Green Island Plajları’nda yüzme molası verip, dünyanın en uzun mercan oluşumunu görüyoruz. Öğle yemeğimizi katamaranda deniz ürünlerinden oluşan soğuk büfede alıyoruz. Tam gün sürecek tur sırasında mercan oluşumu hakkında bilgilendiriliyor, şnorkel ile yüzme imkânı buluyor ve cam tavanlı tekneden denizaltı yaşamını görebiliyoruz. Tekne ile mercan turumuz sonrası Cairns’e geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Cairns’te otelimizde.

Not: Tekne turunda yüzme imkânı vardır. Su altı yaşamını ve mercanları görebilmek için teknede ücreti mukabilinde palet ve şnorkel vs. kiralanmaktadır.

14. Gün: 28 Ocak 2021, Perşembe Cairns  Sydney(Aktarma) - Ayers Rock (Uluru)

Sabah erkenden otelden ayrılıyor ve havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının saat 05.20 uçuşu ile hareket ediyor ve Sydney aktarmasından sonra saat 12.00’de Uluru’ya (Ayers Rock) geliyoruz. Havalimanında tur aracımızla buluşuyor ve hareket ediyoruz. Farklı bir doğal kaya oluşumu olan ve UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Kata Tjuta’yı geziyor, kanyonda yürüyüş turu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Avustralya yerlileri Aborijinlerin tarihi ve kültürleri hakkında bilgilendirileceğimiz Devlet Koruma Alanı ve Müzesi kantininde alıyoruz. Gezilerimizden sonra otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir molanın ardından günbatımını izlemeye gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Uluru’daki otelimizdedir.

15. Gün: 29 Ocak 2021, Cuma Ayers Rock (Uluru) - Sydney

Sabah erkenden, saat 05.30’da otelden hareket ediyoruz. Uluru’da güneşin doğuşunu seyrediyoruz, ardından kahvaltı için otele dönüyoruz. Kahvaltının ardından otelimizden çıkış yapıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayollarının iç hat uçuşu ile saat 13.00’de kalkan uçağımız ile saat 17.30’da Sidney’e varıyoruz. Sidney’e varışımız sonrasında transfer aracımızla buluşuyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam gala yemeğimiz için liman bölgesine hareket ediyoruz. Manzaralı şık bir restorana şehrin parlak ışıkları eşliğinde limitli içkili gala akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme oteldedir.

16. Gün: 30 Ocak 2021, Cumartesi Sydney

Sabah kahvaltısının ardından tam gün sürecek olan panoramik Sidney şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Sidney Opera Binası (panoramik), Liman Köprüsü, Belediye Binası, St.Andrew Katedrali, İspanyol Mahallesi, Chinatown, Rocks Mahallesi ve Macquarie Caddesi’ni ve Hyde Park’ta yer alan Çanakkale Şehitleri Anıtı’nı geziyoruz. Şehrin en eski yerleşimi Manly Mahallesi’nde yürüyüş turu yapıyor ve meşhur Bondi Plajı’nı görüyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

Not: 2021 Sidney Opera Programı henüz belli değildir. Etkinlik olması durumunda arzu eden misafirlerimize Sidney Opera Binası’nda düzenlenen kültür etkinliği için bileti temin edilebilir.

17. Gün: 31 Ocak 2021, Pazar Sidney - Dubai

Otelde alacağımız kahvaltının ardından alışveriş ve şehri keşfetmek için serbest zaman alıyoruz. Saat 18.00 gibi otelde buluşuyor ve havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Emirates Havayolları’nın EK 413 sayılı uçuşu ile saat 21.45’te Dubai’ye hareket ediyoruz. Bu uçuşumuzu dünyanın en büyük uçağı olan çift katlı Airbus A 380 ile konforlu bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme uçuş esnasındadır.

18. Gün: 1 Şubat 2021, Pazartesi Dubai - İstanbul

Sabah erkenden 05.15’te Dubai’ye varıyoruz. Dubai’de 4,5 saatlik beklememiz var ve bu esnasında dünyaca ünlü Dubai free shoplarını keşfetmenizi öneririz. Bekleme ve alışveriş sonrası Emirates Havayolları’nın EK 0119 sayılı uçuşu ile 09.55’te Dubai’den hareket ediyor ve Türkiye saati ile 14.00’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Emirates Havayolları ile İstanbul - Dubai - Auckland gidiş ve Sidney – Dubai- İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Christchurch - Melbourne ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti
 • Yeni Zelanda’da Rotorua - Wellington iç hat uçak bileti
 • Yeni Zelanda’da Wellington - Queenstown iç hat uçak bileti
 • Avustralya’da Melbourne - Hobart iç hat uçak bileti
 • Avustralya’da Hobart - Cairns iç hat uçak bileti
 • Avustralya’da Cairns - Uluru (Ayers Rock) iç hat uçak bileti
 • Avustralya’da Uluru - Sidney ekonomi sınıfı iç hat uçak biletleri
 • Beş ve dört yıldızlı otellerde 14 gece oda ve açık büfe kahvaltı dâhil konaklama
 • 1 gece Dubai’de Emirates Havayolları’nın organize ettiği otelde konaklama
 • Toplam 12 akşam yemeği
 • - Otellerde 9 akşam yemeği
 • - Rotorua’ya Maori köyünde “hangi” tarzı yemek ziyafeti ve geleneksel “Hingi, Haka ve Poi” dansı gösterisi
 • - Hobart’da kaliteli bir restoranda akşam yemeği
 • - Sydney’de limitli içkili gala akşam yemeği
 • Cairns’de öğle yemekli Mercan Adaları Turu
 • Klimalı tur aracı ile ulaşım
 • Yerel rehberler
 • Cairns’de Kuranda yağmur ormanı Turu
 • Yüzüklerin Efendisi Hobbit Köyü ziyareti
 • Waitomo’ya “Ateş Böceği Mağaraları” ziyareti ve mağarada tekne turu
 • Queenstown teleferik yolculuğu ve Kivi Kuşu Parkı ziyareti
 • Müze giriş ücretleri
 • Ayers Rock (Uluru) milli park giriş ücretleri
 • Otellerde Hamaliye hizmeti
 • Tüm uluslararası dış hat ve iç hat uçuşlarındaki havaalanı vergileri
 • Havayolları hizmet bedeli
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Tur bilgi notları
 • İkramlar
 • Avustralya ve Yeni Zelanda vizeleri 210 EUR ( Yeşil Pasaporta Vize İstenmektedir)
 • Öğle yemekleri
 • Turun 9. Ve 11. Günleri akşam yemeği (İç hat uçuşu nedeniyle yemek alınamıyor.)
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine İsteğe Bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde teminat kapsamındaki tutarın yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren, iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 225 Euro olup 7500Eu’ya kadar ödemeleriniz teminat altına alınmaktadır. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Uçuş İle İlgili Bilgi
Bu turda kullanılacak olan uçuş sayısının çok olması nedeni ile uçuşlarda ve havayolu tercihimizde programı aksatmayacak şekilde değişiklik olabilir.

Kıtalar arası uçuşlarda her yolcu yanına sadece 1 büyük bagaj + 1 ufak kabin bagajı alabilme hakkı vardır. Yanınızda götüreceğiniz bagaj maksimum 20 kg olmalıdır. Yanınızda 2. bir bagaj götürmek isterseniz bu bagaj ücrete tabi olacaktır (Ağırlığa bağlı olarak 50.-Eu veya daha fazla). 6 kg aşmayan ufak kabin bagajlarını (genelde 23 x 40 x 55cm ölçülerinde) yanınıza kabin içerisine alabilirsiniz. Eğer uçuş esnasında yanınıza kabin bagajı alacaksanız bagajınızın içerisinde sıvı (su, meşrubat, krem, parfüm vs.) olmamasına dikkat ediniz. Bu ürünlere aktarmalı uçuşlarda güvenlik gerekçesi ile havalimanlarında güvenlik kontrolü esnasında el konulabilir. Bazı iç hat uçuşlarında havayolları 15 kg bagaj hakkına izin vermektedir. Yerel iç hat uçuşları için havayolları bazen 15 kg üstü için cüzi ücret talep edebilir.
Avustralya Ve Yeni Zelanda Vize Ve Gümrük Bilgisi
Öncelikle ülke ’ye giriş yapabilmek için Türk vatandaşlarının geçerli Vize’ye ihtiyaçları vardır. Vize alımı Şengen vize alıma göre daha uzun sürmektedir ve bu yüzden vakitli olarak müracaatların yapılması gerekmektedir.

Ülke ’ye giriş yaparken sıkı bir gümrük politikası vardır. Yanınızda getirdiğiniz herhangi bir tohumlu yiyecek (simit, kuruyemiş gibi), taze meyvelerin ülkeye girişişi engellenmektedir. Her iki ülke diğer ülkelerden izole olduğundan yerel bitki ve canlı habitatını koruma amaçlı bu kurallara dikkat edilmesi rica olunur.
Sıkça Sorulan Sorular
Bu tur çok pahalı değil mi?
Avustralya pahalı bir ülkedir ve hizmet sektörü ürünleri örneğin konaklama, yeme içme, Araç Şoför hizmetleri Avrupa’ya kıyasla daha pahalıdır. Örneğin Uluru’da bir gecelik çift kişilik oda ücreti 400Eu geçmektedir. Bununla birlikte sadece Emirates dış hat bileti 1300Eu ve diğer uçuş biletlerin toplam ücreti 1600Eu’dan fazladır. Bunları dikkate alınca fiyat konusunda düşünceniz değişecektir.

Ekstra gezi var mıdır?
Diğer tüm turlarımızda olduğu gibi bu gezimizde de herhangi bir ekstra gezimiz yoktur. Sadece Sidney Opera Binası’nda bir gösteri izlemek isteyen misafirlerimiz, tur tarihinde bir etkinlik olması durumunda bunu alternatif etkinlik olarak beğeninize sunmaktayız.

Alışveriş etkinliği var mı?
Antonina olarak siz değerli misafirlerimizin gezideki kısıtlı zamanlarının farkındayız. Diğer acentelerin kültürel etkinlik gibi resim atölyesi, el sanatları atölyesi adı altında alışveriş mekânlarına girişleri Antonia’nın turlarında yoktur. Tabi ki gezilerde hediyelik eşya alımı için rehberlerimiz tarafından uygun yerlerde alışveriş için serbest zamanlar verilmektedir.

Faturamı nasıl alırım?
Tüm misafirlerimiz yaptıkları ödeme karşılığında gezi gerçekleştikten sonra faturaları düzenlenmekte olup misafirlerimize posta ile gönderilmektedir. Arzu edildiği takdirde faturanız şirketinize de kesilme imkânı vardır.

Kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
Ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vade farkları ödenmek koşulu ile birçok bankanın kartına taksit yapma imkânımız da vardır.

Business sınıfı uçabilir miyim?
Gezilerimize dâhil olan uçak biletleri ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı ile business sınıfı arasındaki fark ödenerek business uçma imkânı vardır.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€9,150,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now