from ₺3,095,00
Rezervasyon Yap

Antalya – Likya

Created with Sketch. Antalya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

04 - 06 Haziran 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

PHASELİS – MYRA – PATARA – KSANTOS

ÜÇAĞIZ-KEKOVA & DALYAN-IZTUZU TEKNE GEZİLERİYLE

Işık Ülkesi Likya’yı doğudan batıya keşfeden turumuzun durakları, muhteşem eserlerin sergilendiği Antalya Arkeoloji Müzesi, Phaselis antik kenti, Kekova Batık Kent, Likya’nın başkentleri Patara, Ksantos ve Myra, Myra’nın Liman Mahallesi Andriake, Likya Uygarlıkları Müzesi, Aziz Nikola (Noel Baba) Kilisesi, gezinin sonunda Dalyan’da tekne gezisi Kral Mezarları ve İztuzu plajı olacak.

Tur Detayları / Programı

1. GÜN 04 HAZİRAN 2021, CUMA İSTANBUL – ANTALYA – PHASELİS - ÇIRALI

Sabah saat 08.30’da İstanbul Havalimanı’nda uçuşumuzun gerçekleşeceği Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Saat 09.50’de hareket eden TK2410 sefer sayılı Türk Hava yolları uçuşuyla Antalya’ya geçiyoruz. Saat 11:20’de varışımızla birlikte konforlu gezi aracımıza geçiyor ve ilk durağımız olan Antalya Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Burada gezimizin odak noktası olan Likya’nın tarihçesi, coğrafi konumu ve tarih boyunca gelişen Likya kentleri hakkında bilgileri harita önünde uzman rehberimizin anlatımıyla dinleyeceğiz. Müzedeki birbiriden değerli eserleri incelememiz ardından kent merkezinde öğle yemeğini alacağız. Phaselis Antik kenti sıradaki durağımız olacak. Likya’nın doğu kıyılarındaki en önemli liman kenti konumundaki Phaselis’te Kuzey Liman, purpura atölyesi, Askeri Liman, Güney Liman, su kemeri, hamamlar ve latrina (tuvaletler) kalıntıları, kentin agorası, Helenistik tiyatro ve İmparator Hadrian’ın ziyareti anısına yapılan Hadrian Kapısı göreceğimiz eserlerin bazıları. Günün sonunda Çıralı’ya doğru hareket edeceğiz. Konaklamamız ve akşam yemeği servisi Çıralı Kimera Hotel’de gerçekleşecektir. www.kimerahotel.com

2. GÜN 05 HAZİRAN 2021, CUMARTESİ ÇIRALI – MYRA – AYA NİKOLA – KEKOVA - KAŞ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıp Demre’ye doğru yola çıkacağız. Burada Myra antik kentini, kentin liman mahallesi Andriake’yi, platea ve altındaki sarnıcı, sinagogu, Likya Uygarlıkları Müzesi’ni görmemizin ve antik çağların Myra’sını keşfetmemizin ardından Noel Baba Aziz Nikola’nın hikayesini dinleyeceğiz. Aziz Nikola kilisesi ziyaretimizden sonra yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemekten sonra Myra’dan yarım saat uzaklıktaki Kaleüçağız’a giderek tekne gezisi yapacağız. Kekova Batık kenti göreceğimiz tekne gezimizin ardından aracımıza binecek ve Kaş’a hareket edeceğiz. Konaklamamız Kaş’ta olacak. Otelimize yerleşip kısa bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği için dışarı çıkacağız. Kaş’ın nefis restoranlarından birinde zengin akşam yemeği menüsü eşliğinde yemeğimizi alacağız. https://hotelpayam.com/en/

3. GÜN 06 HAZİRAN 2021, PAZAR PATARA – KSANTOS – DALYAN – İZTUZU – DALAMAN – İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kaş’tan ayrılıp Likya’nın başkentlik yapmış diğer büyülü kentlerini görmek üzere batıya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gezimizin bugünkü kısmının ilk durağı bir eşi benzeri olmayan deniz fenerini de göreceğimiz Patara Antik kenti olacak. Antik kentin hemen yanı başındaki plajı, aynı zamanda Caretta Caretta’ların yüzyıllardır uğrak noktası. Patara’yı uzman rehberimizden dinledikten sonra Likya’nın önemli kenti, efsanelere konu olan (Xanthos) Ksantos kentinin yolunu tutacağız. Pers kuşatması altındayken verdikleri mücadele, kentlerini son ana kadar savunmaları ve finalinde efsanelere konu olan çılgınlıkları destanlara yazılmış Ksantos kentini görmemizin ardından öğle yemeği molası vereceğiz. Günün ilerleyen bölümünde Dalyan’dan hareket eden teknelerde bulacağız kendimizi. Kaunos Kaya Mezarlarını keşfedeceğimiz bu keyifli tekne gezisinin sonunda İztuzu plajını da görüyor ve gezimizi noktalıyoruz. Dalaman Havaalanı’na hareket ederek Türk Hava Yollarının TK2561 sefer sayılı uçuşuyla saat 21:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanına varışımız saat 22:55 olacak. Bir başka hayal tadında gezimizde buluşmak üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezme ayrıcalığı
 • Konforlu turizm aracıyla gezi boyunca ulaşım hizmeti
 • Çıralı Kimera Hotel’de 1 gece akşam yemeği dahil konaklama
 • Kaş Payam Hotel’de 1 gece oda kahvaltı dahil konaklama
 • Kaş’ta nezih bir restaurantta akşam yemeği,
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kaleüçağız – Kekova tekne turu
 • Dalyan – İztuzu tekne turu
 • Otoyol, otopark vb ödemeler
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Bilgi notları
 • KDV
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 80’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 69 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur ile İlgili Notlar
Kutsal mekânlara girişte uygun kıyafet (Bayanların yanlarında başörtüsü bulundurması) rica olunur.

Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım sözleşmesi”ndeki iptal-iade koşulları geçerlidir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.

65 yaş üzeri misafirlerimizin sigortadan oluşan sürprim farkı fiyata yansıtılacaktır.

Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 12 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Tüm turlarımızda profesyonel turist rehberi yer almaktadır.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Created with Sketch.
₺3,095,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺300,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp
error: İçerikler tescilli ve korumalıdır.