from ₺1,995,00
Rezervasyon Yap

Ormana – Düğmeli Evler

Created with Sketch. Antalya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

19 - 20 Eylül 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

2 Gün 1 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Antalya İbradı’da Toros Dağları’nın eteklerinde tarihine, geleneklerine, mimarisine sahip çıkan bir köy Ormana Köyü. Tarihi Düğmeli Evler ile ünlü olan köy, Ormana Active Projesi kapsamında düğmeli evleri restore edilerek ve koruma altına alınarak turizme kazandırıldı. Peki nedir Düğmeli evler! Çamgiller familyasından Katran ağacıyla (Lübnan Sediri) kurulan iskeletin, taşla örülmesiyle, beton veya harç kullanmadan inşa edilen evler, ahşap parçaların taş yüzeyden dışarı taşmasının neticesinde aldığı görüntü ile Ormana Düğmeli Evler adını kazanmıştır. Muhteşem doğası ve kendini yıllarca koruyan gelenekleri, mimarisi ile Ormana Köyü ziyaretçilerine huzur dolu bir ziyaret imkanı sunuyor. Gezimizin diğer noktalarından Altınbeşik Mağarası Milli Park içinde, derin ve sarp Manavgat Vadisi’nin batı yamacında yer almaktadır. Yine İbradı’ya ait Eynif Ovası’nda sayıları yaklaşık 800’ü bulan Yılkı Atları vahşi güzellikleri ile ziyaretçilerini büyülüyor. Doğal güzellikleri bizlere keyifli saatler yaşatacak Ürünlü Köyü, Akseki Sarı Hacılar Köyü, Üzümdere Milli parkı ve botla gezeceğimiz Altınbeşik mağarası bu gezimizdeki ziyaret noktalarımız olacak.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • ORMANA DÜĞMELİ EVLER GEZİSİ, ALTIN BEŞİK MAĞARASI, ÜZÜMDERE MİLLİ PARKI, EYNİF OVASI YILKI ATLARI

Tur Detayları / Programı

1.GÜN 19 EYLÜL 2020, CUMARTESİ İSTANBUL – ANTALYA – ORMANA DÜĞMELİ EVLER – EYNİF OVASI YILKI ATLAR – TOLHAN – ORMANA KÖYÜ

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda İç hatlar gidiş Terminali’nde saat 06:30’da Mado Cafe önünde buluşuyoruz. Bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK7516 sefer sayılı İstanbul – Antalya uçağı ile saat 08:15’de Antalya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık uçuştan sonra saat 09:30’da Antalya Hava limanına varıyoruz. Bagaj işlemlerimizin ardından tur aracımızla buluşarak yaklaşık 2,5 saatlik sürüşle nefis orman ve dağ manzarası eşliğinde yolculuk ediyoruz. Ormana Köyü’ne geliyoruz. Meşhur Katran ağacı (Lübnan Sediri) kullanılarak kurulan iskeletin taşla örülmesiyle beton veya harç kullanmadan yapılan bu evler gezimizin odak noktasını oluşturuyor. Ormana köyü gezimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Günümüze Eynif Ovası ve vahşi güzelliği ile Yılkı Atları’nı görerek devam ediyoruz. Ardından Tolhan’a geçiyoruz. Asırlar boyu kervanların geçiş noktası olan Eynif ovası, Toros Dağları’nın bir yakasından diğer yakasına uzanan bir yolculuğun dinlenme durağıydı. Ve kervanların bu noktadaki sığınağı Tolhan’dı. 13.yüzyıldan kalma bir Selçuklu Kervansarayı olan Tolhan’ı da gördükten sonra Ormana köyüne dönüyor ve köyde Ormana Active projesi kapsamında yaşama dönen tarihi evlerde konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği otelimizde. http://www.ormanaactive.com

2. GÜN 20 EYLÜL 2020, PAZAR ALTINBEŞİK MAĞARASI – ÜZÜMDERE MİLLİ PARKI ÜRÜNLÜ – AKSEKİ SARI HACILAR – ANTALYA – İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Altınbeşik Mağarası’na uzanıyoruz. Türkiye’nin en büyük yeraltı gölü; Filipinler’de gördüğümüz UNESCO dünya mirası listesindeki Puerto Princesa Yeraltı Nehri’ne benzerliğiyle bilinen Altınbeşik Mağarası’nı botla geziyoruz. Sonrasında Üzümdere Milli Parkı gezimizi tamamlayıp Ormana köyünde öğlen yemeği alıyoruz. Gezimizin devamında bölgenin güzelleri, Ürünlü Köyü ve Akseki’de tarihi İpek yolunun Alanya-Konya çizgisi üzerinde yer alan Sarı Hacılar Köyü’nü görüp fotoğrafladıktan sonra Antalya Hava limanına doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Türk Hava Yollarının TK7541 sefer sayılı uçuşuyla 20:10’da İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Sabiha Gökçen Hava limanına varışımız saat 21:20’de gerçekleşecek. Hayal tadında bir başka gezide görüşmek üzere hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Türk Hava Yolları, Anadolu Jet uçuşu ile İstanbul – Antalya ve Antalya-İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Bölgeyi Antonina farkı uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • 1 gece Ormana da kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Gezi boyunca tüm öğle Yemekleri
 • Konforlu turizm aracı ile tüm ulaşım hizmetleri
 • Müze, Milli Park ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Tur Bilgi notları
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanmış tur kitapçığı
 • KDV
 • Öğle ve Akşam yemeklerinde alınan ekstra ve alkollü içecekler
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta İle İlgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 49,00 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur İle İlgili Notlar
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.
Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi” ndeki iptal-iade koşulları geçerlidir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 8 en fazla 14 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.
Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺1,995,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺100,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp

Call Now