fbpx
from ₺2,995,00
Rezervasyon Yap

Antakya – Samandağ – Vakıflı – Harbiye

Created with Sketch. Hatay
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

23 - 25 Ekim 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Lezzeti Kültürle Harmanlayan Kent

Gastronomi dalında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil edilen Antakya’yı mutfak kapısından başlayarak keşfetmek, turumuza özel bir ayrıcalık. İnanç ve lezzet turizmi açısından çok zengin bir potansiyel barındıran bu alımlı kent, Seleukoslar’dan Osmanlı’ya dek pek çok medeniyetin izlerini taşıyor. Asırlardan bu yana barışın ve çok kültürlü yaşamın simgesi olan bu güzel kentte, dünyanın en değerli antik mozaik koleksiyonlarından birine sahip Hatay Arkeoloji Müzesi’ni gezerek, “lezzet ve kültür” yolculuğumuza başlıyoruz.

Kudüs ve Roma ile birlikte Hristiyan âlemindeki en önemli kiliselerden biri olan Aziz Piyer Kilisesi’ne doğru kentin tarih yüklü sokaklarında yaptığımız yürüyüş, iştahımızı açmaya yetiyor. Kilise ziyaretimizin ardından Antakya’nın yerel lezzetlerinden tepsi kebabını tatmak üzere Pöç Kasabı’na uzanıyoruz. Mükellef bir ziyafetten sonra Antakya’nın tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri de Asi Nehri’nin karşı kıyısındaki eski mahallelerde gezinmektir. Tarihte ışıklandırılmış ilk cadde olarak bilinen Herod Caddesi’nin yanı sıra, havranın, Türk Ortodoks ve Katolik Kiliseleri’nin ve havranın süslediği eski Antakya sokaklarında gezinmekse çok keyifli. Antakya evlerinin en güzel örneklerin süslediği Arnavut kaldırımı dar sokak aralarında misket oynarken, çan, ezan, hasan birbirine karışıyor.

Turumuzun ikinci gününde tanışacağımız Samandağ ise gezilip görülmeye değer başlı başına bir dünya… Anadolu’nun en uzun ve el değmemiş kumsallarından birine ev sahipliği yapan Samandağ’da, dev kaya bloklarının içine -tümüyle kol gücüyle oyulmuş- antik çağın mimarlık harikalarından biri olan Titus Tüneli’ni gezerek başlıyoruz. Bir sonraki durağımız olan Beşikli Mağara ise sütunları, sütun başlıkları ve mimari detaylarıyla Güney Akdeniz’deki en güzel kaya mezarlarından birini örnekliyor. Turumuzda ziyaret etme fırsatı bulacağımız, Türkiye’nin son Ermeni köyü olarak tanınan Vakıflı ise yörenin etnik ve kültürel yapısı hiç bozulmamış yerlerinden. Kilisesi, pazarı ve güler yüzlü ahalisiyle konuklarını ağırlayan bu köy, narenciye bahçelerinin güzelliğiyle de dikkat çekiyor.

Turumuzun üçüncü gününde, tarih boyu kente hayat vermiş Asi Nehri’nin iki yakasını birleştiren köprü, bizi doğruca Uzun Çarşı’ya çıkarıyor. Tarihî Affan Kahvesi’nde kahvelerimizi yudumlamak ve Çınaraltı’nda meşhur Antakya künefesini denemek gezimize lezzetli deneyimler kazandırıyor. Antakya’da yaşayacağımız unutulmaz anlar ve deneyimlerden sonra Şair ve Yazar Sunay Akın’ın “Dünyanın en güzel yemekleri Antakya’da yenir.” sözüne hak vermeden ve “sırf yemek için bile Antakya’ya gidilir.” demeden edemiyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.GÜN 23 EKİM 2020, CUMA İSTANBUL - ANTAKYA

Sabah saat 05:00’da İstanbul Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali, 1 No’lu buluşma noktasında buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından TK2252 sefer sayılı uçuşla saat 06.55’te Hatay’a (Antakya) hareket ediyor ve 08.30’da Hatay Havalimanı’na varıyoruz. Tur aracımızla buluştuktan sonra gezimize başlıyoruz. Gastronomi dalında UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na 2018 yılında dâhil edilen Hatay’da keyifli bir lezzet ve kültür yolculuğu bizleri bekliyor. Çan ve ezan seslerinin birbirine karıştığı barış ve hoşgörü simgesi bu güzel kentte ilk durağımız 2015 yılında açılmış, tematik çalışmalar ile tarihin adeta tekrar canlandırıldığı Arkeoloji Müzesi. İçerdiği mozaik ve sikke koleksiyonlarıyla dünyanın en zengin müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesi’nde Hitit, Helen, Roma ve Bizans dönemlerine ait eşsiz koleksiyonlar sergileniyor. Rehberimizin anlatımı eşliğinde bu müzeyi gezdikten sonra Hıristiyanlık tarihinin en eski ve önemli kiliselerinden Aziz Piyer Kilisesi’ni göreceğiz. Ardından Antakya’nın yerel lezzetlerinden tepsi kebabını tatmak üzere Pöç Kasabı’na uğruyoruz. Sonrasında Anadolu’nun bilinen en eski camilerinden Habib-i Neccar Camisi’ni de görüp tarihte ilk ışıklandırılan caddelerden Herod Caddesi’nde yürüyecek, Türk Ortodoks Kilisesi; Katolik Kilisesi, Havra, eski Antakya sokakları ve evlerini göreceğiz. Tarihi Affan Kahvesi’nde kahvemizi içecek, Çınaraltı’nda Yusuf Usta’nın meşhur künefesini deneme fırsatı bulacağız. Ardından konaklayacağımız Savon Otel’e giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi yöresel lezzetlerden oluşan menümüzle yerel bir restoranda alıyoruz. www.savonhotel.com.tr/savonhotel

2.GÜN 24 EKİM 2020, CUMARTESİ SAMANDAĞ - VAKIFLI - ANTAKYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Samandağ’a hareket ediyoruz. Samandağ’da ilk olarak MS 1. yüzyılda yapılan Titus Tüneli’ni göreceğiz. Müthiş bir doğa içerisindeki bu tünel muazzam büyüklüğüyle binlerce yıldır görenleri büyülüyor. Roma İmparatoru Vespasianus, dağdan gelen sel sularını önlemek için bu tünelin yapımını emretmiş ve tünel binlerce kölenin emeğiyle onlarca yılda tamamlanmış. Tünelin hemen yakınında bulunan Beşikli Mağara’da ise Roma soylularına ait olduğu düşünülen kaya mezarlarını göreceğiz. Hemen ardından Türkiye’de hâlâ varlığını sürdüren tek Ermeni köyü Vakıflı’ya gidiyoruz. Bu tertemiz ve şirin köyü gezerken köy kahvesinde çay içip köy kooperatifinden Vakıflı’nın meşhur doğal ürünlerinden alma fırsatı bulacağız. Ziyaretlerimizin ardından öğle yemeği için Samandağ’a gidiyoruz. Ata Dervişan Restoran’da alacağımız geç öğle yemeğinde taze deniz mahsullerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ardından Antakya’ya dönüyoruz ve akşam yemeğimiz öncesi dinlenmeye çekiliyoruz. Leziz akşam yemeğimiz Konak Restoran’da özel menümüz eşliğinde bizi yörenin damak zevkinde gezintiye çıkartacak. Yemeğin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Savon hotelde gerçekleşecek. www.savonhotel.com.tr/savonhotel

3.GÜN 25 EKİM 2020, PAZAR ANTAKYA - HARBİYE - İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından çıkış işlemlerini yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Son gün kentte Antakya Ulu Cami’ni ziyaret edeceğiz. Antakya’da uzun yıllar ticaretin kalbi sayılan meşhur Uzun Çarşı’yı göreceğiz. Sonrasında kent merkezinden ayrılıyoruz. Hatay’ın tarihi Defne ilçesine doğru yol alıp Harbiye’yi gezeceğiz. Harbiye Şelalesi’ni görecek, bu keyifli ve doğa harikası ortamda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından kent merkezine döneceğiz. Alış-veriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Hatay Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK2255 sefer sayılı uçağıyla saat 16:25’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 18.35’te İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeleri Antonina farkı ve uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • Türk Hava Yolları’yla İstanbul - Hatay arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım hizmeti
 • Tercihe göre The Museum Hotel’de veya Savon Otel’de iki gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Tüm öğle yemekleri
 • Antakya’da yerel restoranda akşam yemeği (1.akşam)
 • Antakya’da yerel restoranda gala yemeği (2.akşam)
 • Programda belirtilen tadım ve ikramlar
 • Antonina Turizm hijyen kiti
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanan tur kitapçığı
 • KDV
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler
Sigorta İle İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıt yaptırıldığı andan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Tura kayıt olduktan 24 saat sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.TEMİNATLAR LİMİT
TUR İPTALİ-TUR BEDELİ KADAR
TIBBİ TEDAVİ
GERİ DÖNÜŞ/TIBBİ NAKİL-2.850,00 TL
ÖLÜM HALİNDE CENAZENİN İKAMETE NAKLİ
BAGAJ KAYBI VEYA HASARI-1.100,00 TL
BAGAJ GECİKMESİ-425,00 TL
AKRABA ZİYARETİ ULAŞIM GİDERLERİ
İLAÇ GÖNDERİM-DAHİL
ACİL MESAJLARIN İLETİLMESİ-DAHİL
Diğer Notlar
Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

Antonina Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Antonina Turizm Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
₺2,995,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺350,00) *

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz