fbpx
from ₺3,195,00
Rezervasyon Yap

Antakya – Samandağ – Vakıflı – Harbiye

Created with Sketch. Antakya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

19 - 21 Şubat 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Gastronomi dalında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil edilen Antakya’yı mutfak kapısından başlayarak keşfetmek, turumuza özel bir ayrıcalık. İnanç ve lezzet turizmi açısından çok zengin bir potansiyel barındıran bu alımlı kent, Seleukoslar’dan Osmanlı’ya dek pek çok medeniyetin izlerini taşıyor. Asırlardan bu yana barışın ve çok kültürlü yaşamın simgesi olan bu güzel kentte, dünyanın en değerli antik mozaik koleksiyonlarından birine sahip Hatay Arkeoloji Müzesi’ni gezerek, “lezzet ve kültür” yolculuğumuza başlıyoruz.

Kudüs ve Roma ile birlikte Hristiyan âlemindeki en önemli kiliselerden biri olan Aziz Piyer Kilisesi’ne doğru kentin tarih yüklü sokaklarında yaptığımız yürüyüş, iştahımızı açmaya yetiyor. Kilise ziyaretimizin ardından Antakya’nın yerel lezzetlerinden tepsi kebabını tatmak üzere Pöç Kasabı’na uzanıyoruz. Mükellef bir ziyafetten sonra Antakya’nın tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri de Asi Nehri’nin karşı kıyısındaki eski mahallelerde gezinmektir. Tarihte ışıklandırılmış ilk cadde olarak bilinen Herod Caddesi’nin yanı sıra, havranın, Türk Ortodoks ve Katolik Kiliseleri’nin ve havranın süslediği eski Antakya sokaklarında gezinmekse çok keyifli. Antakya evlerinin en güzel örneklerin süslediği Arnavut kaldırımı dar sokak aralarında misket oynarken, çan, ezan, hasan birbirine karışıyor.

Turumuzun ikinci gününde tanışacağımız Samandağ ise gezilip görülmeye değer başlı başına bir dünya… Anadolu’nun en uzun ve el değmemiş kumsallarından birine ev sahipliği yapan Samandağ’da, dev kaya bloklarının içine -tümüyle kol gücüyle oyulmuş- antik çağın mimarlık harikalarından biri olan Titus Tüneli’ni gezerek başlıyoruz. Bir sonraki durağımız olan Beşikli Mağara ise sütunları, sütun başlıkları ve mimari detaylarıyla Güney Akdeniz’deki en güzel kaya mezarlarından birini örnekliyor. Turumuzda ziyaret etme fırsatı bulacağımız, Türkiye’nin son Ermeni köyü olarak tanınan Vakıflı ise yörenin etnik ve kültürel yapısı hiç bozulmamış yerlerinden. Kilisesi, pazarı ve güler yüzlü ahalisiyle konuklarını ağırlayan bu köy, narenciye bahçelerinin güzelliğiyle de dikkat çekiyor.

Turumuzun üçüncü gününde, tarih boyu kente hayat vermiş Asi Nehri’nin iki yakasını birleştiren köprü, bizi doğruca Uzun Çarşı’ya çıkarıyor. Tarihî Affan Kahvesi’nde kahvelerimizi yudumlamak ve Çınaraltı’nda meşhur Antakya künefesini denemek gezimize lezzetli deneyimler kazandırıyor. Antakya’da yaşayacağımız unutulmaz anlar ve deneyimlerden sonra Şair ve Yazar Sunay Akın’ın “Dünyanın en güzel yemekleri Antakya’da yenir.” sözüne hak vermeden ve “sırf yemek için bile Antakya’ya gidilir.” demeden edemiyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1. GÜN 19 ŞUBAT 2021, CUMA İSTANBUL – ANTAKYA

Sabah saat 07:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali, Mado Cafe önünde buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından PC2130 sefer sayılı Pegasus HavaYolları uçuşuyla saat 08.55’de Hatay’a (Antakya) hareket ediyor ve 10.30’da Hatay Havalimanı’na varıyoruz. Tur aracımızla buluştuktan sonra gezimize başlıyoruz. Gastronomi dalında UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na 2018 yılında dâhil edilen Hatay’da keyifli bir lezzet ve kültür yolculuğu bizleri bekliyor. Çan ve ezan seslerinin birbirine karıştığı barış ve hoşgörü simgesi bu güzel kentte ilk durağımız 2015 yılında açılmış, tematik çalışmalar ile tarihin adeta tekrar canlandırıldığı Arkeoloji Müzesi. İçerdiği mozaik ve sikke koleksiyonlarıyla dünyanın en zengin müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesi’nde Hitit, Helen, Roma ve Bizans dönemlerine ait eşsiz koleksiyonlar sergileniyor. Rehberimizin anlatımı eşliğinde bu müzeyi gezdikten sonra Hıristiyanlık tarihinin en eski ve önemli kiliselerinden Aziz Piyer Kilisesi’ni göreceğiz. Ardından Antakya’nın yerel lezzetlerinden tepsi kebabını tatmak üzere Pöç Kasabı’na uğruyoruz. Sonrasında Anadolu’nun bilinen en eski camilerinden Habib-i Neccar Camisi’ni de görüp tarihte ilk ışıklandırılan caddelerden Herod Caddesi’nde yürüyecek, Türk Ortodoks Kilisesi; Katolik Kilisesi, Havra, eski Antakya sokakları ve evlerini göreceğiz. Tarihi Affan Kahvesi’nde kahvemizi içecek, Çınaraltı’nda Yusuf Usta’nın meşhur künefesini deneme fırsatı bulacağız. Ardından konaklayacağımız Savon Otel’e giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi yöresel lezzetlerden oluşan menümüzle yerel bir restoranda alıyoruz. www.savonhotel.com.tr/savonhotel

2. GÜN 20 ŞUBAT 2021, CUMARTESİ SAMANDAĞ – VAKIFLI - ANTAKYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Samandağ’a hareket ediyoruz. Samandağ’da ilk olarak MS 1. yüzyılda yapılan Titus Tüneli’ni göreceğiz. Müthiş bir doğa içerisindeki bu tünel muazzam büyüklüğüyle binlerce yıldır görenleri büyülüyor. Roma İmparatoru Vespasianus, dağdan gelen sel sularını önlemek için bu tünelin yapımını emretmiş ve tünel binlerce kölenin emeğiyle onlarca yılda tamamlanmış. Tünelin hemen yakınında bulunan Beşikli Mağara’da ise Roma soylularına ait olduğu düşünülen kaya mezarlarını göreceğiz. Hemen ardından Türkiye’de hâlâ varlığını sürdüren tek Ermeni köyü Vakıflı’ya gidiyoruz. Bu tertemiz ve şirin köyü gezerken köy kahvesinde çay içip köy kooperatifinden Vakıflı’nın meşhur doğal ürünlerinden alma fırsatı bulacağız. Ziyaretlerimizin ardından öğle yemeği için Samandağ’a gidiyoruz. Ata Dervişan Restoran’da alacağımız geç öğle yemeğinde taze deniz mahsullerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ardından Antakya’ya dönüyoruz ve akşam yemeğimiz öncesi dinlenmeye çekiliyoruz. Leziz akşam yemeğimiz Konak Restoran’da özel menümüz eşliğinde bizi yörenin damak zevkinde gezintiye çıkartacak. Yemeğin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Savon hotelde gerçekleşecek. www.savonhotel.com.tr/savonhotel

3. GÜN 21 ŞUBAT 2021, PAZAR ANTAKYA – HARBİYE - İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından çıkış işlemlerini yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Son gün kentte Antakya Ulu Cami’ni ziyaret edeceğiz. Antakya’da uzun yıllar ticaretin kalbi sayılan meşhur Uzun Çarşı’yı göreceğiz. Alış-veriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından kent merkezinden ayrılıyoruz. Hatay’ın tarihi Defne ilçesine doğru yol alıp Harbiye’yi gezeceğiz. Harbiye Şelalesi’ni görecek, bu keyifli ve doğa harikası ortamda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından Hatay Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC2133 sefer sayılı uçağıyla saat 17:50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 19.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na varıyoruz. Bir başka hayal tadında gezimizde buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeleri Antonina farkı ve uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • Pegasus Hava Yolları’yla İstanbul - Hatay arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Gezi boyunca klimalı, konforlu araç ile tüm ulaşım hizmetleri
 • Savon Otel’de iki gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Tüm öğle yemekleri
 • Antakya’da Yerel Restoran’da akşam yemeği (1.akşam)
 • Antakya’da Yerel Restoran’da Gala yemeği (2.akşam)
 • Programda belirtilen tadım ve ikramlar
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Deneyimli seyahat yazarı tarafından hazırlanan tur kitapçığı
 • KDV
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Önemli Bilgiler

Sigorta ile İlgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıt yaptırıldığı andan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Tura kayıt olduktan 24 saat sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur ile İlgili Notlar
Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Kutsal mekânlara girişler için yanınızda uygun kıyafet (kadınlar için başörtüsü vb.) bulundurmanızı rica ederiz.

Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tura Katılım Sözleşmesinin” imzalanmış olması gerekir.

Mücbir sebepler dışında “Tura Katılım Sözleşmesindeki” iptal-iade koşulları geçerlidir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.

Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 12 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapılabilir.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Created with Sketch.
₺3,195,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺350,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz