from €3,450,00
Rezervasyon Yap

Alp Dağları ve Alp Gölleri

Created with Sketch. İsviçre, Liechtenstein, Avusturya, Slovenya
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

5 - 13 Eylül 2020

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

9 Gün 8 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

ZURİCH – LUZERN ve LUZERN GÖLÜ – SARNERSEE GÖLÜ – LUNGERNERSEE GÖLÜ BRIENZERSEE GÖLÜ – THUNERSEE GÖLÜ – BERN – BASEL 

NEUCHATEL ve NEUCHATEL GÖLÜ- LE LOCLE – LOZAN – LEMAN GÖLÜ – CENEVRE  LOCARNO ve MAGIORE GÖLÜ – LUGANO – MAIENFELD (HEIDI’NİN KÖYÜ) – VADUZ INNSBRUCK – SALZBURG – BLED GÖLÜ – LJUBLJANA

“Topraktan eteklerini İtalya’dan Avustralya’ya Almanya’dan İsviçre’ye kadar dağıtan heybetli Alp’lere nefes kesen bir yolculuğa çıkıyoruz.”

9 günlük bu unutulmaz gezimizde, Orta Avrupa doğasına başından sonuna kadar hükmeden muhteşem Alp Dağlarını ve çevresindeki serin gölleri tüm detayları ile keşfe çıkacak; tropikal renkli çiçeklerle saf kar taneciklerini, tekne turları ile doğa yürüyüşlerini, tarih ve sanatı, Akdeniz’ın kıpır kıpır tatlara sahip mutfağı ile Avrupa’nın elit lezzetlerini tek bir maceraya sığdırıyoruz.

Yolculuğumuzun en çarpıcı durakları arasında ise empresyonizm akımının efsanevi ismi Mark Chagall’ın vitray sanatına tanık olacağımız “Zürih Fraümunster Katedrali”, “Ogre Fıskiyesi” ve “Saat Kulesi” gibi onlarca ortaçağ hazinesi ile UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan “Bern”, insanlık tarihinin en çarpıcı mimarilerinden “Notre Dam de Sion Katedrali”, dünya kültür idollerinden çizgi karakter Heidi’nin bembeyaz köyü “Maienfeld”, Barok mimari şaheserlerinden “Fransisken Kilisesi” gibi eşsiz mekanlar bulunuyor.

Ayrıca gezimiz sırasında ziyaret etme şansına sahip olacağımız doğa harikaları “Sarnasee”, Lungernersee”, “Breinersee”, Neuchatelsee”, “Leman” ve “Magiore” göllerine ek olarak, “Alp Dağları”nın Almanya, İsviçre, Cenevre ve Avusturya’ya yayılmış gövdesinde de yürüyüşler yapıyor olacağız.

Sizleri, heyecan ve huzuru yeniden tariflemenizi sağlayacak bu ayrıcalıklı maceraya bekliyoruz.

Devamını Gör

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

 • Önemli katedral, tarihi kültürel yapılarıyla Zürih’i keşfediyoruz ve Zürih Gölü’nde tekne turu yapıyoruz.
 • Tarihi Luzern şehrini geziyoruz.
 • Doğası ve manzarasıyla büyüleneceğimiz Luzern ,Sarnersee, Lungernersee ve Brienzersee Göllerini görüyoruz.
 • Kemerli yapıları ve fıskiyeleriyle Ortaçağ şehrini andıran Bern’i görüyoruz.
 • Ren Nehri tarafından ikiye bölünmüş olan son derece sempatik şehir Basel’i ziyaret ediyoruz.
 • Göl kıyısına kurulmuş olan dik ve çekici sokaklarıyla, mimari güzellikleriyle ve sokaklarda bulunan birçok çeşmesiyle unutulmaz bir şehir olan Neuchatel’i keşfediyoruz.
 • Lozan Konferansı’nın yapıldığı ve 1861 yılında inşa edilen Beau Rivage Palas Oteli dahil tarihi ve mimarisiyle beğenilen güzel şehir Lozan’ı ziyaret ediyoruz.
 • Küçük ama bir o kadar da güzel, eşsiz göl manzarasıyla büyüleyici Lugano’yu geziyoruz.
 • Heidi’nin köyü olan Maienfeld’i, Heidi’nin evini ve Lichtenstein’in başkenti Vaduz’u ziyaret ediyoruz.
 • Sill ve Inn Nehirleri’nin buluştuğu kavşak noktada yer alan Innsbruck, tarihte Ortaçağ ticaret yollarının önemli bir merkezi olan Innsbruck’u keşfediyoruz.
 • Ünlü besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın şehri olan büyüleyici şehir Salzburg’u görüyoruz.
 • Gala akşam yemeğini özel klasik müzik performansı eşliğinde Salzburg’da alıyoruz.
 • Slovenya’nın başkenti Ljubljana’yı geziyor ve Bled gölünde unutulmaz anlar yaşıyoruz.

Tur Detayları / Programı

1.Gün, 5 Eylül 2020, Cumartesi İstanbul - Zürih (İsviçre)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisiyle saat 08.30’da buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra, Zurich’e gidecek olan Türk Hava Yolları’nın TK1913 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.40’ta hareket ediyor ve yerel saatle 13.45’da Zurich’e varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası tur aracımızla buluşuyor ve şehir merkezine gidiyoruz. Yapacağımız Zurich turunda Roma dönemi surların üzerinde inşa edilen Bahnhoffstrasse üzerindeki Lidenhof Terası’na gidiyor, ardından Fraümunster Katedrali’nde Marc Chagall’in vitray çalışmalarını görüyoruz. Zürich Gölü’nde bir saatlik tekne turu yapıyor sonra da otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

2.Gün, 06 Eylül 2020, Pazar Zürih – Luzern ve Luzern Gölü (55km) – Sarnersee Gölü(27km) – Lungernerse Gölü(13km) – Brienzersee Gölü(26km) – Thunersee Gölü(25km) – Bern (470km)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Luzern’e hareket ediyoruz. 50 dakikalık bir yolculuk sonrası Luzern Gölü kıyısında bulunan ve göle adını veren Luzern’e varıyoruz. Tarihi şehirde yapacağımız ve iki saat sürecek yürüyüş turunda Sternen Plaz, orta çağdan kalma Chapel Köprüsü, St Peterskapelle Kilisesi, Weinmarkt Şarap Pazarı Meydanı ve Belediye Sarayı’nı geziyor ardından göl kenarında gezinti yapıyoruz. Öğlen yemeğinin ardından hareket ediyoruz. Sarnersee, Lungernersee, Brienzersee ve Thunersee Gölleri’nin manzarasında ilerleyerek Bern’e ulaşıyoruz. Bern İsviçre’nin başkentidir ve 1983 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır. 1405 yılında meydana gelen ve şehri tümüyle ortadan kaldıran yangından sonra yeni bir orta çağ şehri ortaya çıkmıştır. Kemerli yapılar ve fıskiyelerden oluşan Ortaçağ şehir merkezinde yürüyüş yapıyor ve tarihi yapıları görüyoruz. Ogre Fıskiyesi, tarihi Saat Kulesi, 12. yüzyıldan bu yana aynı yerlerde görülen Ayı Çukurları’nı geziyor ve Parlamento Binası’nı dışarıdan görüyoruz. Ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

3.Gün, 7 Eylül 2020, Pazartesi Bern - Basel(100km) – Neuchatel ve Neuchatel Gölü(125km) – Lozan(95km)

Kahvaltının ardından sabah 08.00’de Bern’den ayrılıyoruz. 1,5 saatlik yolculuk yapıyor ve Basel’e ulaşıyoruz ve panoramik yürüyüş turu yaparak şehri daha yakından tanıyoruz. Ardından Rhein Nehri kıyılarında bulunan Münster Katedrali’ni görüyoruz. Gezimiz sonrası iki saatlik yolculuk yapıyor ve Neuchatel Gölü kıyısında bulunan ve göle adını veren Neuchatel’e geliyoruz. Burada kısa bir yürüyüş turu yapıyor ardından öğlen yemeği molası veriyoruz. Mola sonrası günümüzün son durağı olan Lozan’a hareket ediyoruz. Neuchatel Gölü kıyılarında birbuçuk saatlik manzaralı bir yolculuk yapıyor ve Lozan’a ulaşıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan ve Notre Dam de Sion Katedrali’ni de ziyaret edeceğimiz tarihi şehirde yürüyüş turu yapıyoruz. Turun ardından otele giriş işlemleri sonrası akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

4.Gün, 8 Eylül 2020, Salı Lozan – Leman Gölü – Cenevre (65km) – Lozan (65km)

Kahvaltının ardından Cumhuriyetimizin kuruluş belgesinin kazanıldığı ve Leman Gölü kıyısında bulunan Lozan’da Lozan Konferansı’nın yapıldığı ve 1861 yılında inşa edilen Beau Rivage Palas Oteli’ni ziyaret ediyoruz. 10.000 parçadan fazla sergilenen eşya ile Olmipiyatlarla ilgili tüm dünyadaki en geniş arşiv olarak gösterilmekte olan Lozan Olimpiyat Müzesi’ni ve spor temalı sanat çalışmalarının yer aldığı müze parkını ziyaret ediyor ve ardından Charli Chaplin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında tur aracımızla Cenevre’ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat sonra Cenevre’ye varıyoruz. Öğlen yemeği molasının ardından Sanat Tarihi Müzesi’ni geziyor, sonra da tarihi şehirde bir saatlik yürüyüş turu yapıyoruz. Jean Jaques Rousseau Evi (dışarıdan), St-Pierre Katedrali, Cenevre’nin en eski evi olan Maison Tavel (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında olacakır. Ziyaretin ardından Lozan’da bulunan otelimize geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

5.Gün, 9 Eylül 2020, Çarşamba Lozan – Locarno ve Magiore Gölü (370km) – Lugano (45km)

Kahvaltının ardından hareket ediyor ve Alp Dağları’nın unutamayacağınız şahane manzaraları eşliğinde bir yolculuk yapıyoruz. Zaman zaman köylerde, zaman zaman da dağlarda durup bu güzelliği yaşayacağız. Öğle yemeği saatlerinde Magiore Gölü kıyısında yer alan Locarno’ya varıyor ve öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrası bir saatlik manzaralı bir yolculuk yaparak Ünlü Lugano Gölü’ne adını veren Lugano şehrine varıyoruz. Lugano’da yapacağımız turda San Lorenzo Katedrali, Palazzo Riva (dışarıdan), Piazza della Riforma, Palazzo Civico(dışarıdan), San Rocco Kilisesi, Palazzo dei Congressi ve Villa Ciani’yi (dışarıdan) görüyor ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

6.Gün, 10 Eylül 2020, Perşembe Lugano – Maienfeld (Heidi’nin Köyü – 165km) – Vaduz (Liechtenstein 23km) – Innsbruck (Avusturya 175km)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz. Üç saatlik manzaralı yolculuğun ardından Heidi’nin köyü olan Maienfeld’de varıyor ve Heidi’nin evini ziyaret ediyoruz. Köy ziyaretimiz sonrasında kısa bir yolculuğun ardından Lichtenstein’in başkenti Vaduz’a geliyoruz. Öğlen yemeği molasının ardından Schloss Vaduz Sarayı’nı (dışarıdan görünüyor ve ziyarete açık değildir), Kunstraum Müzesi ve Kunstmuseum Sanat Müzesi’ni görüyor ardından şehirde yürüyüş yapıyoruz. Ziyaretlerin ardından Vaduz’dan ve Liechtenstein’dan ayrılıyoruz. Alp Dağları arasından yapacağımız iki saatlik manzaralı seyahatten sonra Innsbruck’a geliyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

7.Gün, 11 Eylül 2020, Cuma Innsbruck – Salzburg (190km)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Innsbruck şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sill ve Inn Nehirleri’nin buluştuğu kavşak noktada yer alan Innsbruck, Ortaçağ ticaret yollarının önemli bir merkeziydi. Günümüzde Avustruya’nın Tyrol Eyaleti’nin başkenti olan bu güzel şehirde sabah saatlerinde iki saatlik yürüyüş turu yapıyoruz. Şehrin ana caddesi olan Herzog-Friedrich Strasse barok konut mimarisinin güzel örnekleriyle bezelidir. Bu caddede yürüyüş yapıyor ve şehrin sembol yapısı Altın Çatı’yı görüyoruz. 17.yüzyıla tarihlenen Aziz Yakub Katedrali, Hofburg Sarayı’nı ve Cizvit Kilisesi’ni ziyaret ediyor, ardından Inssbruck’tan ayrılıyor ve iki saatlik yolculuktan sonra Salzburg’a varıyoruz. Marktplatz’a gidiyor ve ünlü besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın evi olan Tanzmeisterhouse’u ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından yürüyüş olarak yapacağımız turda Salzavh Nehri üstünde inşa edilmiş olan Makartsteg Köprüsü, Üniversite sınırları içinde bulunan ve ünlü mimar Johann Bernhard Fischer’in en önemli eseri Kollegienkirche Kilisesi, Barok Mimari’nin şaheserlerinden Fransisken Kilisesi, Kapitelplatz Meydanı, 774 yılında inşa edilen Dom Katedrali ve şehre hakim görüntüsüyle Hohensalzburg Kalesi’ni geziyoruz. Ziyaretlerin ardından otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir dinlenme sonrasında akşam yemeğini özel klasik müzik performansı eşliğinde yerel bir lokantada alıyoruz. Geceleme Salzburg’da otelimizdedir.

8.Gün, 12 Eylül 2020, Cumartesi Salzburg(Avusturya) – Bled Gölü (240km - Slovenya ) – Ljubljana (55km)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası iki saatlik yolculuk yapıyor ve Avrupa’nın en uzun karayolu tünellerinden Karavanke Tüneli’ni geçiyor ve Slovenya’ya geçiyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası Bled’e geliyoruz. Bled Kalesi’ni gördükten sonra bu romantik göldeki ada ziyaretini de kapsayan bir tekne gezisi yapıyoruz. Gezinin ardından hareket ediyor ve yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrası Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

9.Gün, 13 Eylül 2020, Pazar Ljubljana (Slovenya) - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Preşeren Meydanı’nda başlayacak yürüyüş turumuzda Kongre Meydanı, Üniversite Binası, Ejderha Köprüsü, Aya Nikola Katedrali, Franz Preşeren Heykeli, Roma şehir surları ve tarihi evleri görüyoruz. Turun ardından havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın TK 1064 nolu uçuşu ile 19.55’te hareket ediyor, Türkiye saati ile 23.15’te İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzaman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Türk Havayolları ile İstanbul - Zürih ve Ljubljana - Istanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Konforlu klimalı araç ile programda belirtilen tüm ulaşımlar
 • Dört yıldızlı otellerde sekiz gece kahvaltı dahil konaklama
 • 7 adet otelde akşam yemeği
 • Salzburg’da özel klasik müzik performansı eşliğinde gala akşam yemeği
 • Tüm Ulusal parklar ve müze giriş ücretleri
 • Zürich Gölü’nde 1 saatlik tekne turu
 • Bled Gölü’nde tekne gezisi
 • Gezi boyunca hamaliye hizmetleri
 • Havalimanı vergileri
 • THY hizmet bedeli
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları
 • Öğlen yemekleri
 • Schengen Vize ücreti (150Euro)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50TL)
 • İsteğe bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

Değerlendirmeler

0/5
Değerlendirilmemiş
Ortalaması alındı 0 review
Harika
0
Very Good
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme ekle

Created with Sketch.
€3,450,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz

Whatsapp whatsapp
error: İçerikler tescilli ve korumalıdır.