fbpx
from $8,450,00
Rezervasyon Yap

Alaska ve Alaska Buzulları

Created with Sketch. ABD
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

05 - 16 Ağustos 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

12 Gün 11 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

Celebrity Cruises Lüks Millennium Gemisi ile Beyaz Ülke

Yazın en sıcak günlerini geride bırakıp, sihirli bir dokunuşla Buzul Çağı’na ışınlanmaya ne dersiniz? ABD’nin nüfus yoğunluğu en az, yüzölçümü en büyük eyaleti olan Alaska, nehirlerin, göllerin, Kızılderili kasabalarının ve balıkçı köylerinin kesiştiği bir yeryüzü cenneti. Her dakikasını dolu dolu geçireceğimiz 12 gün boyunca hiçbir ekstra tur maliyetiyle karşılaşmadan gerçekleşecek olan turumuz, Kanada’nın batı kıyısındaki Vancouver’da başlıyor. Okyanus ve göz alıcı dağlar arasında, ormanlarla çevrili bir cevher niteliğindeki Vancouver, dünyanın en yeşil ve çevre dostu şehri olma yolunda hızla ilerliyor.

Isıtılmış şezlongların yer aldığı Pers bahçesi, açık ve kapalı havuzları, buhar hamamları ve akupunkturdan Spa’ya kadar uzanan yenilenme seçenekleri ile dünyanın en konforlu seyahat gemilerinden biri olarak tanınan Celebrity Cruises Lüks Millennium ile ayrıcalık kazanan turumuzda, Tlingit Kızılderililerin ana yurdu Ketchikan’ı keşfediyor, Totem Parkı’nı ziyaret edip totemlerin hikâyesini rehberimizden dinliyor, Alaska’nın tarihi ve doğasına dair bilgiler edinebileceğimiz Southeast Discovery Center’i geziyoruz.

Şehir hayatından çok uzakta, doğanın kalbinde heyecan verici vahşi yaşamın izlerini takip etme fırsatı bulacağımız gezimizde, boynuzlu geyikleri ve kahverengi kürklü ayıları görme şansımız da bulunuyor. 1881 yılındaki Altına Hücum Dönemi’nde kurulmuş eyalet başkenti Juneau’yu gördükten sonra balina turumuzu gerçekleştiriyoruz. Teknelerdeki mikrofonlar yardımıyla balinaların seslerini takip ederek onları bulmaya çalışırken, bir taraftan da kel kartalları gözlemliyoruz. Ardından masmavi rengiyle ünlü devasa Mendenhall Buzulu’nu yakından görüyor, teleferikle Roberts Dağı’na tırmanıyoruz. Sonrasında Beyaz Geçit Zirvesi’ne ulaşmak üzere Alaska’nın en güzel manzaralarını sunan trenimize biniyor ve dağlar, buzullar, geçitler, tüneller, şelaleler arasında yol alıyoruz. Bölgenin dondurucu sularında yaşan canlıların yer aldığı Seward Deniz Yaşamı Merkezi ve Alaska’nın en büyük şehri Anchorage gezileri ise turumuzu taçlandıran deneyimlere dönüşüyor. Özetle dünyanın en özel coğrafyalarını keşfetmeyi seviyorsanız, “Gelin, yaz tatilinizde Alaska’ya gidelim.” diyor; size buzullar arasında benzersiz bir gemi yolculuğuna davet ediyoruz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün: 5 Ağustos 2021, Perşembe İSTANBUL - VANCOUVER

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, Antonina Turizm yetkilisi ile sabah saat 11.00’de buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Türk Hava Yolları’nın TK075 sayılı seferi ile saat 14.05’de hareket ediyor ve saat 15.50’de Vancouver’a varıyoruz. Tur aracımızla buluştuktan sonra şehir’de panoramik gezimizi gerçekleştiriyor ve konaklayacağımız otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Vancouver’da otelimizdedir.

2.Gün: 6 Ağustos 2021, Cuma VANCOUVER (Kanada)

Otelde alacağımız Kahvaltıdan sonra, Vancouver turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turunda önce çiçek bahçelerine ev sahipliği yapan Stanley Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Lions Gate asma köprüsü, Çin Mahallesi, Kanada meydanı, Kraliçe Elizabeth parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Ziyaretlerin ardından Limana gidiyor ve 5 Yıldızlı Celebrity Millennium gemisine giriş yapıyoruz. Check in işlemlerinden sonra kabinlerimize yerleşiyor ve unutulmaz yolcuğumuza başlıyoruz. Gemimiz 16:30’da Vancouver limanından hareket ediyor. Bu esnadan biz Rehberimiz ile gemiyi keşfediyor ve sonrasında akşam yemeği için hazırlanıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği gemimizdedir.

3. Gün: 7 Ağustos 2021, Cumartesi DENİZDE

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası 5* Celebrity lüks yolcu gemisinin bizlere sunduğu aktivitelerden faydalanabiliyoruz. Gemide yer alan kumarhaneye gidebilir, güzellik ve spa salonlarında masaj eşliğinde rahatlayabilir ve gemiyi keşfe çıkabilirsiniz. Akşam yemeği sonrası gemide yer alan sahneden unutulmaz showlara davetlisiniz. Geceleme gemimizdedir.

4. Gün: 8 Ağustos 2021, Pazar KETCHİKAN (Alaska)

Gece boyunca seyir yapan gemimiz sabah 07:00’de Ketchikan limanına varıyor. Burası Tlingit Kızılderililerin ana yurdu olup güzel doğası ve gür ormanları ile meşhurdur. Sabah gemide alacağımız kahvaltımızın ardından Ketchikan’ı rehberimiz eşliğinde keşfetmek üzere gemiden Karaya çıkıyoruz. Ünlü Tlingit ustalarının (Kızılderili Ahşap Oyma) eserlerinin görebileceğimiz yıkılmış ve terk edilmiş köylerden getirilmiş totemlerin sergilendiği Potlach Totem parkını ziyaret ediyor ve totemlerin hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Sonrasında Alaska’nın tarihi ve doğasına dair bilgiler edinebileceğimiz Southeast Discovery Center’i geziyoruz. Alaska’nın doğasını; bitki, hayvan ve habitat olarak üç bölümde inceleyen müzeyi gezdikten sonra dere kenarındaki Creek caddesinde renkli evlerin önünden yürüyüş yapıyoruz. Ketchikan turu sonrası gemiye geri dönüyoruz. 15:00 gibi gemimiz limandan ayrılıyor. Akşam yemeği ve geceleme gemimizdedir.

5. Gün: 9 Ağustos 2021, Pazartesi ICY STRAİT POİNT (Alaska)

Gece boyunca seyir yapan gemimiz sabah 09:00’da Icy Strait Point limanına varıyor. Sabah gemide alacağımız kahvaltımızın ardından rehberimiz eşliğinde burayı gezmek üzere gemiden Karaya çıkıyoruz. Hoonah Kızılderili kasabasına yakın konumdaki bu sahil şeridinde transfer aracımızla Hoonah balıkçı köyüne gidiyor ve yürüyüş turu yapıyoruz. Yürüyüş turunun ardından güneydoğu Alaska’nın saklı hazinelerinden biri olan Icy Strait Bira imalathanesine gidiyoruz. Burada Chichagof Adası’nın dağ kaynak sularından gelen kristal berraklıktaki su kullanılarak çeşitli biralar üretilmektedir. Rehberimizden biranın yapılışını dinlerken, bira çeşitlerini taze popcorn eşliğinde tadıyoruz. Gezilerimiz sonrası gemiye geri dönüyoruz. 19:00 gibi limandan ayrılıyor. Akşam yemeği ve geceleme gemimizdedir.

6. Gün: 10 Ağustos 2021, Salı JUNEAU (Alaska)

Gece boyunca seyir yapan gemimiz sabah 07:00’da Juneau limanına varıyor. Sabah gemide alacağımız kahvaltımızın ardından rehberimiz eşliğinde burayı gezmek üzere gemiden karaya çıkıyoruz. Burası Alaska eyaletinin başkenti olup bölgenin en büyük yerleşim yeridir ve yaklaşık 31.000 Kişi yaşar. Buraya ulaşım ya gemi ile ya da havayolu ile sağlanmaktadır ve Kara yolu ile ulaşım imkanı yoktur. Şehir 1881 yılında altına hücum esnasında kurulmuştur. Öncelikle balina turumuzu gerçekleştiriyoruz. Teknelerdeki mikrofonlar yardımıyla balinaların seslerini takip ederek onları bulmaya çalışırken, bir taraftan da kel kartalları gözlemliyoruz. Teknenin kaptanı aynı zamanda fok balıklarını görülebileceği noktaları araştırıyor. Doğa gözlemleriyle dopdolu bu eğlenceli tekne turumuzun ardından tur aracımızla buluşuyor ve 3km geçen uzunluğu ile devasa Mendenhall Buzuluna gidiyor ve masmavi buzulu yakinen görüyoruz. Buzul ziyareti sonrası Juneau geri dönüyor ve teleferikle Roberts Dağı’na çıkıyoruz. Zirvede şehrin ve doğası ise etkileyici en güzel fotoğraflarını çekiyoruz. Şehirde son olarak zamanımız kalır ise St.Nikolas Rus Ortodoks Kilisesi ile altına hücum zamanında kazıcıların vakitlerinin çoğunu geçirdiği Red Dog Saloon’u görüyoruz. Gezilerimiz sonrası gemiye geri dönüyoruz. Akşam 20:30 gibi gemimiz limandan ayrılıyor. Akşam yemeği ve geceleme gemimizdedir.

7. Gün: 11 Ağustos 2021, Çarşamba SKAGWAY (Alaska)

Gece boyunca seyir yapan gemimiz sabah 07:00’da Skagway limanına varıyor. Sabah gemide alacağımız erken kahvaltımızın ardından rehberimiz eşliğinde burayı gezmek üzere gemiden Karaya çıkıyoruz. Saat 08:15’de meşhur yukon rotasındaki beyaz geçit zirvesine ulaşmak için tarihi tren yolundaki trene biniyoruz. Bu rota altına hücum döneminde madencilerin hayellerine ulaşmak üzere yürüyerek gerçekleştirdikleri zorlu bir yolculuk idi. Manzaralı ve keyifli yolculuğumuz esnasında Gelin duvağı şelalesi, Pitch Fork şelalesi gözlem noktası, tormented vadisi, ölü at çukuru’ndan trenimiz geçiyor. Bu muhteşem manzaranın keyfine oturduğunuz yerden varıyoruz. Dağlar, Buzullar, geçitler, tüneller, şelaleler arasında yol alan trenimiz 65km yol katlederek 875mt. Yüksekte bulunan beyaz geçit zirvesine ulaşıyor. Burada bizi bekleyen tur aracımızla Klondike yolu ile Skagway’a geri dönüyoruz ki bu yol Alaska’nın en güzel manzaralı yollarından biridir. Skagway’e varışımız sonrası yapacağımız yürüyüş turunda ise Lower Reid şelalesi ve tarihi mezarlığını görüyoruz. Son olarak zamanımız kalır ise tarih kokan Broadway caddesinde yürüyüş yapıyor ve Altına hücum döneminden kalan Red Onion Saloon (Bar)’ına gidiyor ve ziyaret ediyoruz. Tarihte daha önce genelev olarak kullanılan mekanda bizleri tarihi kıyafetleri giymiş bayan rehberler karşılıyor ve mekan hakkında bilgi veriyor. Gezilerimiz sonrası gemiye geri dönüyoruz. Akşam 16:00 gibi gemimiz limandan ayrılıyor. Akşam yemeği ve geceleme gemimizdedir.

8. Gün: 12 Ağustos 2021, Perşembe HUBBARD BUZULU (Alaska)

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası 5* Celebrity gemimiz muhteşem Hubbard Buzulu bölgesinden geçiyor. Güverteden bol bol resim çekme imkanımız oluyor. Bu esnada Buzulların oluşumu ve döngüleri hakkında rehberimiz bizi bilgilendiriyor. 11:00 gibi buzul bölgesinden ayrılıyor ve son varış limanımıza yolculuğumuz devam ediyor. Denizde geçen bu günümüzde lüks yolcu gemisinin bizlere sunduğu aktivitelerden faydalanabiliyoruz. Gemide yer alan kumarhaneye gidebilir, Güzellik ve spa salonlarında masaj eşliğinde rahatlayabilir ve gemiyi keşfe çıkabilirsiniz. Akşam yemeği sonrası gemide yer alan sahneden unutulmaz Showlara davetlisiniz. Geceleme Gemimizdedir.

9. Gün: 13 Ağustos 2021, Cuma SEWARD (Alaska) – ANCHORAGE (205 Km)

Sabah saat 05:00’da Seward Limanına yanaşıyoruz. Gemide alacağımız son kahvaltı sonrası kabinlerimizi boşaltıyor ve gemiden ayrılıyoruz. Tur aracımızla buluşuyor ve Seward’da Deniz yaşamı merkezine gidiyoruz. Alaska’nın bu dondurucu buzlu sularda yaşan canlıların yer aldığı Bu akvaryumu ziyaret ettikten sonra dağ manzaralı limanda kısa bir yürüyüş ve keyif molası veriyoruz. Sonrasında tur aracımızla 3 saatlik yolculuk sonrası Anchorage şehrine varıyoruz. Burası Alaska’nın en büyük şehri olup, Alaska’da yaşan halkın %40 yani 375.000 burada yaşamaktadır. Varışımız sonrası Anchorage şehri turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rasmuson Merkezinde Anchorage Müzesini ziyaret ediyoruz. Alaskanın tarihini anlatan müze gezimiz sonrasında sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Gala akşam yemeğimizi yerel restoranda limitli içkili olarak alıyoruz. Konaklama 4* Hotelimizdedir.

10. Gün: 14 Ağustos 2021, Cumartesi ANCHORAGE - VANCOUVER

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası otelden hareket ediyoruz. Rus Ortodoks ve Anchorage Tarih Müzeleri’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretler sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Air Canada Havayolları’nın AC563 nolu uçuşu ile 13:15’de kalkan uçağımız ile yerel saat ile 17:22’de Vancouver’a varıyoruz. Varışımızın ardından aracımızla buluşup otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde, akşam yemeği yerel restorandadır.

11. Gün: 15 Ağustos 2021, Pazar VANCOUVER - ISTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyor ve serbest zaman alıyoruz. Ardından havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 076 sefer sayılı uçuşu ile 17.20’de hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme uçağımızdadır.

12. Gün: 16 Ağustos 2021, Pazartesi ISTANBUL

Kahvaltımızı uçakta alıyoruz. Yerel saat ile 14.50’de İstanbul Havalimanına varıyoruz.

Dahil/Dahil Değil

 • Antonina farkı ile Celebrity Millennium Cruise gemisi ile unutulmaz Alaska gezisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Vancouver – İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti
 • Kanada Hava Yolları ile Anchorage – Vancouver dış hat uçak bileti
 • Tüm havalimanı vergileri ve hizmet bedeli
 • Celebrity Millennium Cruise gemisinde 7 gece konaklama
 • Celebrity Millennium Cruise gemisinde alınacak olan tüm kahvaltı öğle ve akşam yemekleri
 • Gemide günde yaklaşık 20 saat boyunca açık olacak açık büfeden yararlanma imkanı
 • Gemide açık büfede çay, kahve ve konstantre meyve suları
 • Tüm geziler (GEZİ ESNASINDA EKSTRA TUR YOKTUR)
 • Konforlu, klimalı araçla programda belirtilen tüm ulaşım ve transferler
 • Otoban, otopark ve giriş ücretleri
 • Liman vergisi ve gemideki tüm bahşişler
 • Programda belirtilen tüm milli parklar vs. giriş ücretleri
 • Bagajların gemide kabine taşınma hizmeti
 • Vancouver’da 2 gece 4* otelde açık büfe kahvaltı dahil konaklama
 • Anchorage’de 1 gece 4* otelde açık büfe kahvaltı dahil konaklama
 • 2 Gece Vancouver’da otelde akşam yemeği
 • 1 Gece Anchorage’de yerel restoranda limitli içkili Gala akşam yemeği
 • Yerel rehberler
 • Tur Bilgi notları ve İkramlar
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Kişisel harcamalar ve bazı içecekler
 • Gemide bardan ve garsondan sipariş edilecek tüm içecekler
 • Gemi dışındaki günlerde akşam yemekleri esnasında alınacak tüm içecekler
 • Turun 2, 9 ve 10. Günleri öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50.-TL)
 • Seyahat Sağlık ve mücbir nedenlerle iptal Sigortası
 • Kanada ve ABD vizesi

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Notlar
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
Tur ücretine İsteğe Bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde teminat kapsamındaki tutarın yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren, iptal sigortası dahil Tıbbi tedavi teminatların olduğu Sağlık sigortası ve Bagaj kaybı, uçak kaçırma gibi diğer teminatları içeren Seyahat güvence paketini alabilirler. Seyahat güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olmaktadır.
Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 250 USD olup 8.100 USD’ye kadar ödemeleriniz teminat altına alınmaktadır. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Celebrity Millennium Cruise
Birçok cruise misafirinin favori gemisi olan Millennium sınıfını bu gemi misafirlerin tüm istek ve arzularına göre dizayn edilmiştir. Geniş ferah kabinleri, eğlence ve hoşça vakit geçirtecek olanakları ile yolculuğunuzu unutulmaz kılacaktır.

Göze çarpan detaylar arasında denizler üstündeki en geniş AquaSpa, tabandan tavana camlarla kaplı panoromik manzaraya sahip fitness centerlar, ödüllü özel restorantların sunduğu değişik mutfaklar, 11 kata yayılan atrium ve geminin her iki tarafında camdan asansörler vardır.

Celebrity Millennium Gemisi Teknik Özellikleri
Kapasite : 2034 Yolcu
Uzunluk : 293 metre
Genişlik : 32 metre
Kat Sayısı: 11
Suya iniş : Haziran 2000
Renovasyon : Şubat 2019
Tonaj : 91.000 ton
Hız : 44.50 Km
Geminin Öne Çıkan Bazı Özellikleri
Lüks ana restoranda seçenekli menüler ile kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği servisi
Okyanus manzaralı açık büfe restoranı
24 saat kabin servisi
Diğer birçok alternatif restoran
Akupunkturdan Spa’ya kadar rahatlama seçenekleri ile Canyon Ranch Spa Merkezi
Isıtılmış şezlongların yer aldığı Pers bahçesi, Saunalar, buhar hamamları
Solaryum, havuz
Birçok Whirlpool
Modern aletlerin olduğu Fittnes merkezi ve kursları
Spor imkanları (Futbol, basketbol, voleybol)
Kütüphane
Kart oyunları odası
Birçok kurs tercihleri (Yabancı lisan, Dans, Apple, İpad uygulamaları vs)
Canlı müzik, tiyatro, film gösterimi, şarap tadımı gibi etkinlikler
Casino
Alışveriş ve Duty Free butikler
Kabin Seçenekleri
Okyanus manzaralı Dış kabin
Alaska geziniz esnasında bir anı bile kaçırmamamız okyanus manzarasına ve gezinizde ihtiyaç duyacağınız konfora sahiptir sahiptir. Kabinin büyüklüğü 16 metrekaredir.
Saç kurutma makinası, LCD TV, 110 /220 Volt elektrik prizi, özel oda kasası, bardaklar, mini buzdolabı vs.


Verandalı Kabin
Alaska geziniz esnasında bir anı bile kaçırmamamız için büyük bir panoramik Cam’a sahiptir.
Kabinin büyüklüğü 16 metrekaredir. Bu kabinde ek olarak 3.5 metre kare büyüklüğünde verandaya sahiptir. Bununla birlikte gezinizde ihtiyaç duyacağınız konfora sahiptir. Saç kurutma makinası, LCD TV, 110 /220 Volt elektrik prizi, özel oda kasası, bardaklar, mini buzdolabı vs.


Concierge Kabin
Alaska geziniz esnasında bir anı bile kaçırmamamız için büyük bir panoramik Cam’a sahiptir.
Kabinin büyüklüğü 18 metrekaredir. Bu kabinde ek olarak 4 metre kare büyüklüğünde verandaya sahiptir.
Diğer kabinlere ek olarak kişisel concierge hizmeti, kahvaltı oda servisi, öncelikli check-in ve hoş geldin şampanyası hizmetleri vardır. Bununla birlikte gezinizde ihtiyaç duyacağınız konfora sahiptir. Saç kurutma makinası, LCD TV, 110 /220 Volt elektrik prizi, özel oda kasası, bardaklar vs.
Created with Sketch.
$8,450,00

Sizi Arayalım

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz