fbpx
from ₺2,795,00
Rezervasyon Yap

Adana Tarsus

Created with Sketch. Adana, Mersin
Değerlendirilmemiş
Created with Sketch.

Tur Tarihi

22 - 24 Ocak 2021

Created with Sketch.

Tur Tipi

Kültür Turu

Created with Sketch.

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

Created with Sketch.

Dil

Türkçe

Genel Bakış

ADANA – TAŞ KÖPRÜ – BÜYÜK SAAT KULESİ – ULU CAMİİ –
ANAZARBOS ANTİK KENTİ – ADANA MÜZESİ – TARSUS –
KLEOPATRA KAPISI – KIRKKAŞIK BEDESTENİ – ST. PAUL KİLİSESİ

Görkemli camileri, tarihî taş köprüsü, zarif saat kuleleri, göz kamaştırıcı müzeleri, derinlikli antik şehirleri, renkli çarşıları ve bereketli sofralarıyla Doğu Akdeniz’in lezzet ve kültür başkenti Adana’dan başlayarak cumadan pazara “bol güneşli” uzun hafta sonu

Lokman Hekim’in ölümsüzlük reçetesini bulup, sevinçten Ceyhan Nehri’ne düşürdüğü yerdir, Adana. Yılın 11 ayı güneşin toprağa bereket dağıttığı coğrafyadır. Pamuk beyazlığındaki Çukurova’nın sanatçılara ilham dağıttığı yerdir. Bereketli pazarları, buz gibi şalgam suyu, damak çatlatan kebapları ve tatlılarıyla ondan uzak kalanların hasretidir. Yılmaz Güney’in, Yaşar Kemal’in, Suna Kan’ın, Sakıp Sabancı’nın memleketidir. Nebil Özgentürk’ün deyimiyle “Bilinmeyen bir adres sormanın en rahat yeridir.” Çünkü insanı sıcak, samimi ve konukseverdir. Akdeniz usulü karmaşanın zenginliğidir. Geleneksel ile modernin, eski ile yeninin, zengin ile yoksulun iç içe geçtiği çok renkli, çok kültürlü bir havzadır. Sınırları olmayan dev bir açıkhava pazarıdır sonra… Yemek yapmanın da yemenin de sanat olarak görüldüğü yerdir. Bir gün bu topraklara konuk olmak varsa sofralar da hem gözü hem iştahı doyurmalıdır. Özetle Adana bütün bu saydıklarımızın hem biri hem de hepsinin toplamıdır.

Bölgenin hazinelerinden biri olan Anazarbos Antik Kenti ise çok yakınımızdadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne aday olan bu etkileyici arkeolojik alan, fazlasıyla görülmeye ve keşfedilmeye değerdir. Tıpkı yanı başımızdaki Tarsus gibi… Antik çağdan bu yana adı ve kent karakteri değişmeden günümüze gelen Tarsus, Aziz Pavlus’tan Karacaoğlan’a, Lokman Hekim’den yılanlar kraliçesi Şahmeran’a dek sayısız hikâyenin yüzyıllardır kuşaktan kuşağa aktarıldığı efsaneler diyarıdır. Adana Hilton Hotel konforuyla ayrıcalık kazanan turumuzda, biri canlı müzik eşliğinde gala gecesi olmak üzere yerel lezzetleri seçkin restoranlarda deneme fırsatı da bulunuyor. Bu kültür ve lezzet yüklü turda sizleri de aramızda görmek isteriz. Davetlimizsiniz.

Devamını Gör

Tur Detayları / Programı

1.Gün 22 OCAK 2021, CUMA İSTANBUL – ADANA

Sabah saat 09.00’da İstanbul Havalimanı 1 No’lu buluşma noktası önünde buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK2460 sefer sayılı 10:20 uçağı ile Adana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dk sürecek yolculuğumuzun ardından saat 12:00’de Adana Havalimanına varıyoruz. Havalimanında aracımız ile buluşuyor ve Adana merkeze hareket ediyoruz. Şehir merkezinde yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Roma döneminden Taş Köprü’yü, Büyük Saat Kulesini, Küçük Saati ve Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Adana geleneksel çarşıyı da görmemizin ardından Sabancı Camii’ni geziyor, kent merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi almak için dışarı çıkıyor yörenin eti ve baharatları ile hazırlanan nefis Adana kebabını ve diğer parmak ısırtan yöresel lezzetleri yerinde tadıyoruz. Akşam yemeği ardından otelimize döneceğiz.. https://www.hilton.com.tr/oteller/turkiye/adana/adana-hiltonsa/

2. Gün 23 OCAK 2021, CUMARTESİ ADANA – ANAVARZA – ADANA MÜZESİ

Sabah kahvaltısının ardından Adana’dan ayrılıyoruz. Unesco Dünya Mirası listesine aday olan Anavarza Antik Kentine doğru yola koyuluyoruz. Antik Anavarza Roma çağında 1.yy’da gelişim göstermiş kent 2. yy’da dev metropol Tarsus ile yarışır hale gelmiş ve hemen ardından 3. yy da Metropolis ünvanını almıştır. Kent Surları, Şehir Kapıları, Antik Tiyatro, Hamamlar, Anavarza gezimiz sırasında göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizi tamamlayıp Adana’ya dönüyoruz ve öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Adana Müzesi’ni geziyor bölge hakkındaki bilgilerimizi tamamlıyoruz. Otelimize dönüp bir süre dinlenmemizin ardından akşam yemeğimizi almak üzere canlı müzik ve nefis tatların olduğu yerel bir mekana gidiyoruz. Konaklamamız kent merkezindeki Adana Hilton Hotel’de gerçekleşecektir. https://www.hilton.com.tr/oteller/turkiye/adana/adana-hiltonsa/

3. Gün 24 OCAK 2021, PAZAR ADANA – TARSUS – İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Roma Çağı güney Anadolu’sunun en büyük şehri olan, dönemin dev metropolü Tarsus’a geçiyoruz. Tarih boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapan, Hitit, Asur, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde kent yapısını hiç kaybetmeden günümüze ulaşan Tarsus’ta sırasıyla Kleopatra Kapısı, Kırkkaşık Bedesteni, St Paul Kilisesi gibi önemli hikayeleri barındıran yerleri keşfedeceğiz. Ardından yerel lezzetleri deneme imkanı bulacağımız öğle yemeğimizi alıyoruz. Tarsus gezimizi de tamamlamamız ardından Adana Havaalanına doğru hareket ediyoruz. TK2463 sefer sayılı uçuşla dönüşe geçiyoruz. Uçağımızın kalkış saati 16:55 İstanbul’a varışımız saat 19:00’da olacaktır. Bir başka hayal tadında gezimizde görüşmek üzere hoşça kalınız.

Dahil/Dahil Değil

 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezme fırsatı
 • Türk Havayolları uçuşu ile İstanbul Havalimanı – Adana / Adana – İstanbul Havalimanı gidiş, dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Adana Hilton Otelde 2 gece Oda Kahvaltı konaklama
 • Adana’da yerel restoranda akşam yemeği
 • Adana’da canlı müzik eşliğinde Gala Yemeği
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Otoban-otopark ücretleri
 • Bahşişler
 • KDV
 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınacak içecekler
 • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar

Önemli Bilgiler

Sigorta ile ilgili Not
Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 80’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 59 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.
Tur ile ilgili Notlar
Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi” ndeki iptal-iade koşulları geçerlidir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.

65 yaş üzeri misafirlerimizin sigortadan oluşan sürprim farkı fiyata yansıtılacaktır.

Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 12 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.
Uçuşlar Hakkında Bilgi
Acentemiz, uçak biletinin fiyata dâhil olduğu gezilerimizde, gruptaki tüm misafirler için uçak biletini almaktadır. Gezilerimizde kullandığımız havayollarının rezervasyon ve koltuk seçim prosedürleri farklıdır. Acentemiz tarafından check-in yapılmamaktadır.

THY uçuşlarında -havayolunun yeni aldığı karara göre- koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Uçuşa 24 saat kalana kadar yapılan tüm koltuk seçimleri için ücret uygulanmaktadır. Son 24 saat içerisinde yapılan koltuk seçimi ise ücretsizdir. Bu durumda acentemiz uçak biletini alırken, koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan 24 saat önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

AnadoluJet uçuşlarında, havayolunun yeni aldığı karara göre koltuk seçimi ücretle yapılmaktadır. Bu durumda acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.

Pegasus uçuşlarında acentemiz, uçak biletini alırken koltuk numarası havayolu tarafından verilmektedir. Bilet bilgileri turdan önce misafirlere iletildiğinden misafirlerimiz, uçuştan önce online hizmetleri kullanarak kendi koltuk seçimlerini yapabilirler.
Created with Sketch.
₺2,795,00
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Oda Seçenekleri
 • Tek Kişilik Oda Farkı(₺400,00)

Bu turları da beğenebilirsin

Bültenimize Abone Olun

Gelen kutunuza harika bilgiler gönderiyoruz