Portekiz Kültür Turları - Antonina Turizm

Portekiz Kültür Turları

Portekiz

26 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde kaşiflerin ülkesi Portekiz’deyiz. Antonina uzmanlıyla hazırladığımız bu seyahatte detaylar çok özel. Sorularınız için formu doldurun, sizi arayalım.

Porto şarabının, asırlar önce İngiltere ve Portekiz arasındaki ticaret ilişkilerinin bir ürünü olarak doğduğunu biliyor muydunuz?

İngiliz tüccarlar, bu eşsiz içeceği daha da özel hale getirmek için uğraştılar ve sonunda Porto şarabı doğdu. Tawny, Ruby ve Vintage gibi farklı stilleri bulunan bu şaraplar, meşe fıçılarda yıllarca dinlendirilir ve her bir şişede bir zaman yolculuğu sunar. Bu zaman yolculuğu için Porto’ya gelmelisiniz.

Burada sizi başka neler bekliyor?
* Portekiz’i keşfetmeye şehrin başkenti ve aynı zamanda da en büyük kenti olan Lizbon’dan başlayabilirsiniz. İlk olarak şehri yürüyerek sokaklarını ve mimari zenginlik saydığımız yapılarını yakından incelemenizi öneririz. Belem’de Padrao dos Descobrimentos (Kâşifler Abidesi), UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan ve Vasco de Gama’nın keşifleri ansına 16. yy.’da inşa edilen Torre de Belem Kulesi’ni, Gülbenkian Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

* UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Santa Maria de Alcobaça Manastırı’nı ve ardından “Fatima’nın Mucizesi” hikayesiyle adını duyuran Meryem Ana Bazilikası’nı ve kilisesini gezebilirsiniz.

Detaylar için formu doldurun, sizi arayacağız.

Online Ödeme