Fener Balat Kültür Turları - Antonina Turizm

Fener Balat Kültür Turları

İstanbul’da yaşayan Rum ve Musevi dünyanın kapılarını Fener Balat turlarımızda uzmanlarımızla aralıyoruz. Güne özel öğle yemeği, hikayeler ve değerli bilgilerle işlenmiş bu kozmopolit günü kendinize hediye etmek isterseniz BU FORMU DOLDURUP BİZE İLETİN, SİZİ ARAYALIM.

Viyana’da gotik bir kilise yapılır, sonra sökülür. Ardından gemilerle parçalar halinde İstanbul’a taşınıp yeniden inşa edilir. Ve üstelik bugün “Dünya Üzerinde Ayakta Kalmış Tek Demir Kilise” unvanına da sahiptir. Bulgar Kilisesi ya da diğer bir adıyla Sveti Stefan’dan bahsediyoruz.

Bir diğeri,
İtalya ve İspanya’da yaptığı şatolarla ünlenen Mimar Dimadis, Marsilya’dan özel kırmızı tuğlalar getirtir ve 1454 yılından beri ayakta duran Fener semtinin simgesi konumundaki o en eşsiz eserini ortaya çıkarır: Kırmızı Mektep.

Ortodoks dünyanın ruhani önderinin İstanbul’da olduğunu biliyor muydunuz? Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi, dünyada Constantinopolis Ekümenik Patrikhanesi olarak bilinir. Başında Patrik Bartolomeos’un da olması sebebiyle bu yapının hem Anadolu için hem de dünya için çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Anlattıklarımız İstanbul’da bulunan Rum ve Musevi kültürüne karşı ilginizi mi körükledi? O halde bu merakın peşinden gidin.

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM.

Online Ödeme