Alaska Kültür Turları - Antonina Turizm

Alaska Kültür Turları

6 – 18 Ağustos’ta Alaska’nın eşsiz doğasını keşifteyiz.
Aşağıdaki FORMU DOLDURUN, ALASKA’YA DAİR TÜM DETAYLAR İÇİN SİZİ ARAYALIM

Donald Trump’ın dedesinin, Alaska’nın Dawson City yolunda Altına Hücum zamanında açtığı pek çok restoran ve otellerle zenginleştiğini biliyor muydunuz? Hatta hikayeleriyle büyüdüğümüz ünlü yazar Jack London da bu yola çıkanlardan.

Peki Altına Hücum nedir?

Amerika’nın madenleri bir bir çıkarıldıktan sonra gözler Rusya’dan satın alınan buzlu topraklara çevrilir. 1896 yılında 2 maceraperest tarafından ilk altınlar bulunur. Böylelikle Altına Hücum döneminin de fitili ateşlendi Sonrasında yüzbinlerce kişi altın parıltısına kapılarak Alaska’nın yolunu tutar. Kazılar öyle hırslıdır ki, Alaska Klondike bölgesinden Dowson’a sıçrar.

3 yıl sürecek “Altına Hücum” döneminde çok çeşitli gelişmeler yaşanır. Bunlardan en önemlileri ticaret ve eğlence sektöründe yaşanan patlamalardır.

Böylelikle Klondike Altına Hücumu, Amerikan tarihinde en fazla madene ulaşılan ve en çok insanın peşine düştüğü olay olarak yerini alır.

İlginizi çekti mi?

* Celebrity Summit Gemisinin ayrıcalıkları ve Antonina’nın kalitesiyle Alaska’ya gidiyoruz.
* Dünyanın en konforlu seyahat gemisi eşliğinde gerçekleştireceğimiz keşif rotamızda Altına Hücum ile zenginleşen Alaska tarihini keşfedip, Tlingit Kızılderililerin kültürünü öğrenecek, vahşi yaşamı yakından gözlemleyip, teleferikle Roberts dağına tırmanarak harika bir tren yolculuğuna çıkacağız.

Sorularınız için formu doldurun, seyahat danışmanlarımız sizi arayacak.

Online Ödeme