Untitled Document
Untitled Document
 
Untitled Document
Untitled Document ANASAYFA | ANTONİNA HAKKINDA | ATİLLA TUNA'DAN | GEZİYE ÇIKARKEN | TUR LİDERLERİ | BASINDA ANTONİNA | SİZDEN GELEN | İLETİŞİM
Untitled Document
   2015 YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI
   2014 İSTANBUL KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT İÇİ KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI
   2015 İSTANBUL KÜLTÜR TURLARI
   2014 TREN TURLARI
   2015 TREN TURLARI
   GEMİ TURLARI
   SALON İSTANBUL
   ARKEOLOJİ TURLARI
   EHL-İ KEYF TURLARI
   EDEBİYAT TURLARI
  TURLARIMIZDAN VİDEOLAR
   ŞİRKETLERE ÖZEL
   NOSTALJİK DOLMUŞLAR
   DENİZ FENERLERİ TURİZMİ
   KATILIM-İPTAL-SİGORTA BİLGİLERİ

 • Tur Bilgisi
 • Tur Programı
 • Tur Lideri
 • Tarih / Fiyat
 • Yararlı Bilgiler
 • Rezervasyon Talebi
 • Foto Galeri
 
   

FRANSA ŞATOLARI TURU

Tur Tarihi : 13 – 16 Eylül 2012 / 3 gece 4 Gün
Tur Lideri : Sanat Tarihçi Atilla Tuna

Langeais Şatosu - Chenonceau Şatosu - Amboise Şatosu - Villandry Şatosu - Loire Nehri Tekne Turu – Chambord Şatosu

   
.

1.GÜN:
 13.09.2012
   İSTANBUL - PARİS – LOİRE VADİSİ – LANGEAİS ŞATOSU
 
Sabiha Gökçe Havaalanı 'nda sabah saat 08:00 'de buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC401 tarifeli seferi ile 10:35 'te Paris'e hareket ediyoruz. Yerel saatle 13:15 'te Paris Orly Havaalanı 'na varış sonrasında Transfer aracımız ile buluşuyor ve 180 km.lik bir yolculuk sonrasında UNESCO dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Şatoları ve şarapları ile ünlü LOİRE VADİSİ 'ne ulaşıyoruz. Turumuzin ilk şato gezisi olan Langeais Şatosunu geziyoruz. Surları, ufak pencereleri, zincirli kalın asma köprüsü ile tam tipik bir ortaçağ şatosudur. Yüzyıl savaşlarında bir ara İngilizlerin elinde bulunan bu ortacağ şatosu gezimiz sonrasında ismini şatodan alan ufak ortaçağ kasabası olan Langeais kasabanın sokaklarında kısa bir yürüş turu yapıyor ve sonrasında hotelimize yerleşiyoruz. Konaklama hotelimizdedir.
   
 
   
 

2.GÜN:
 14.09.2012
   CHENONCEAU ŞATOSU – AMBOİSE ve AMBOİSE ŞATOSU
 
Sabah kahvaltısı sonrası 09:00 'da otelimizden hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Chenonceau Şatosu’na ulaşıyoruz. Loire vadisi şatolarından olan ve Cher nehri kenarında ve kemerle nehrin üzerinde köprü gibi yer olan bu masalsı şato’yu rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Yılda 800.000 ziyaretçi ile Fransa’nın en çok ziyaret edilen şatosu olup şatonun tarihinde önemli yer tutan ve şatonun bayanlar nedeni ile yönetilmesinden dolayı “Chaeteau des Dames” yani Bayanlar Şatosu olarak da adlandırılmaktadır. Şato gezimiz sonrasında şatonun bahçesini de keşfedip öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Bir sonraki durağımız Amboise’de yer alan Amboise Şatosuna gidiyoruz. Kraliyet ailesi tarafından 15yy yaptırılmış olan bu şato/kale gezimiz sonrasında hemen 500m yakınında yar alan Clos Luce’u ziyaret ediyoruz. 1516 yılında Fransız Kralı Francis tarafından Amboise’e davet edilen Leonardo için şatonun hemen yakındada yer olan bu malikane ona kral tarafından hediye edilmiştir. Burada 3 yıl yaşamış olan Leonardo da Vinci’nin mezarında malikanede yer alan şapelin içindedir. Gezilerimiz sonrasında Hotelimize geri dönüyoruz.
   
 
   
 

3.GÜN:
 15.09.2012
   VİLLANDRY ŞATOSU – LOİRE NEHRİ TEKNE TURU
 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz. Bugün ilk durağımız özellikle Loire vadisine bahçeleri ile ün salmış olan Villandry Şatosu’dur. Bitki çeşitliliği açısından çok zengin olan bahçe dört bölümden oluşuyor: Süs bahçesi, su bahçesi, şifalı bitkiler bahçesi, Aşk bahçesi gibi özel bölümler vardır ve bu güzel bahçelerin görsel şöleninden nasipleniyoruz. Bir sonraki durağımız öncesinde öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasın yarım saatlik bir yolculuk yapıyor ve Beaumont-en-Veron’da Loire vadisinin ünlü şaraplarını tatmak üzere bir şarap mahzenini ziyaret ediyoruz. Şarap tadımından sonra Loire nehrinde unutulmaz bir tekne turu bizleri bekliyor olacak. Bu tekne gezisi esnasında Loire nehrinin durgun huzur veren parıltısı altında birçok kasabayı ve tarihi köprülerin altından geçeceğiz. Tekne turumuzun ardından hotelimize geri dönüyoruz.
   
 
   
 

4.GÜN:
 16.09.2012
   CHAMBORD ŞATOSU – PARİS
 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası turumuzun son şatosu olan Günün ilk gezisini yer alan Chambord Şatosu ve muhteşem bahçelerine gerçekleştiriyoruz. Bu şato Kral 1.Francoise tarafından 1519 yılında av köşkü olarak yaptırılmış yaptırılmış bölgenin en muhteşem en büyük şatosudur. Şatoda Leonardo da vinci tarafından yaptırıldığı düşünülen sarmal merdivenle yukarıdan inan bir kişi aşağıdan çıkan diğer biri ile hiç karşılaşmaz. Şatonun 1000’ yakın penceresi vardır ve birçok yerinde “François veya Fransa” anlamına gelen F sembolü vardır. Şato geniş bir av bahçesi içersinde yer alır ve bu av bahçesi 32Km uzunluğunda duvar ile çevrilidir ve Avrupanın en büyük parklarından biridir. Gezimiz sonrasında Paris Orly havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Pegasus Havayollarının PC874 seferi ile 18:10'da İstanbul'a Hareket. Yerel saatle 22:35 'te İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na varıyoruz.
   
 
   
 

Tur Lideri :   Sanat Tarihçi Atilla Tuna

Üsküp (Makedonya) doğumludur. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldu. Lisansüstü öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde sürdürdü. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde Profesyonel Turist Rehberi'dir. 1998 yılında Antonina Turizm'i kurdu. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasının korunması amacıyla kurulan Şehristanbul Derneği Başkanlığı görevini yürütüyor. TÜRSAB Boğaziçi BYK üyeliği yaptı (2003-2005). 14. ve 15.Galata Şenliği ve 1.Uluslararası Galata Festivali "Galata FEST" Direktörlüğü yaptı. Halen İstanbul Balık Festivali'nin Festival Direktörü'dür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu üyeliğinde bulundu(2003-2004). Nostaljik Dolmuşlar, Hazine Avı, Kutu Avı, Istanbul Walks gibi turizme yeni anlayış getiren projelerin yöneticiliğini yapmaktadır. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Eminönü 2010 Dünya Başkenti, İstanbul Rehberler Odası, Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Gezginler Kulübü, Rumeli Yönetici ve İşadamları Derneği (RUYİAD) ve Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. “Bursa Yeni Kaplıca-The Yeni Kalplıca Bath in Bursa” adlı bilimsel bir kitabı, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 80’i aşkın ülkeyi gezmiştir. Sibel Tuna ile evlidir. Ekin Celal, Ozan ve Bulut adlarında üç çocuğu vardır.
 
 
 
 
Tarih :  13 – 16 Eylül 2012 / 3 gece 4 Gün
   
Fiyat :   İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1275 €0,00 TL
 Tek kişilik Oda Farkı : 225 €0,00 TL
*Kur'a Bağlı Olarak TL Fiyatı 21.08.2014 İçin Geçerlidir.
   
 
 
 
  Ücrete Dahil Olanlar
* Fransa’yı Sanat Tarihçi Atilla tuna rehberliği eşliğinde gezebilme farkı
* Pegasus Havayolları ile bileti
* Butik otelde, 3 gece oda+kahvaltı konaklama
* Klimalı konforlu araç ile ulaşım
* Müze ve şato giriş ücretleri
* Yerel rehberler
* Yerel bir şarap Kavında Loire Vadisinin meşhur şarapları tadımı
* Havaalanı vergisi
* Pegasus havayolları hizmet bedeli
* Bilgi Notları
* İkramlar
 
  Ücrete Dahil Olmayanlar
* Fransa Shengen vizesi (130€)
* Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaşa kadar 15€)
* Yurt dışı çıkış harcı (15TL)
* Öğle ve Akşam yemekleri
* Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 
 
.
Rezervasyon yaptırmak için lütfen aşağıdaki formu doldurup gönder düğmesine tıklayın
 
 
Adınız Soyadınız: Boş Geçemezsiniz.
Email: Boş GeçemezsinizUygun Bir Mail adresi giriniz.
Adres:
Telefon:
Kişi Sayısı:
Mesaj:
 

 

 
 •  
   
   
 
 
  Untitled Document © Bu sitenin tasarımı fotoğrafları ve yazı içeriği ANTONİNA TURİZM tarafından tescil edilmiştir. İzinsiz kopyalanamaz                                Designed by Antonina Turizm 2009
Halaskargazi Cad. No:9 Kat:1 D:1 Harbiye - Istanbul, Turkiye | Tel : +90 (212) 292 28 74 - 75  +90 (212) 245 52 16 Fax: +90 (212) 245 39 68       info@antoninaturizm.com    Tren Turları | Küba Turu | Transsibirya Turu